Image
13.4.2016 2 Comments

Testujeme smartfón LG G5 – prvé dojmy

Do redakcie sme dostali predprodukčnú vzorku novej vlajkovej lode LG G5, ktorá bola predstavená v predvečer veľtrhu MWC v Barcelone. Pri testovaní sme sa zamerali na rozoberateľnú konštrukciu a dvojicu fotoaparátov s rôznymi ohniskovými vzdialenosťami.

Konštruktéri LG stavili na vymeniteľnú batériu, no neuspokojili sa len s výmenou, pracovali s touto myšlienkou a výsledkom je koncepcia vymeniteľných modulov. Tie sa spolu s batériou zasúvajú zospodu do tela prístroja.

Displej umožňuje využívať funkciu always-on, ktorá aj na telefóne v hibernovanom stave ukazuje čas, dátum či stav batérie. Aby sa dosiahla úspora energie, podsvieti sa len požadovaná časť displeja. „Pasívny“ displej tak spotrebuje iba 0,8 % kapacity batérie za hodinu, čo je v porovnaní s neustálym rozsvietením a zhasínaním displeja len na kontrolu času prakticky bezvýznamné číslo. Ďalšia prednosť nového displeja LG G5 je denný režim, vďaka ktorému je všetko výborne čitateľné aj na dennom svetle. Technológia rozozná okolité svetelné podmienky a prispôsobí im jas displeja telefónu s možnosťou zvýšenia až na 850 nitov. Túto vlastnosť sme ocenili pri fotografovaní, na jasne podsvietenom displeji sme mohli komponovať záber aj na priamom slnečnom svetle.

Fotoaparáty a tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov

LG G5 je vybavený dvoma zadnými fotoaparátmi. Jeden má štandardný objektív so 78-stupňovým zorným uhlom. Druhý objektív je širokouhlý so zorným uhlom 135 stupňov. Vďaka širokému uhlu, ktorý je až 1,7× širší ako pri iných telefónoch a o 15° širší ako v prípade ľudského oka, telefón lepšie zachytí krajinu, vysoké budovy či väčšie skupiny ľudí bez nutnosti odstúpiť ďalej od fotografovaného objektu.

Test fotoaparátov bude v samostatnom článku.

Detail dvoch fotoaparátov s rôznymi ohniskovými vzdialenosťami

Originalita riešenia výmeny batérie je v možnosti jej vysunutia spolu zo spodnou časťou telefónu. Do telefónu možno spolu s batériou zasunúť iné modely, ktoré rozširujú možnosti telefónu.

Modulárna konštrukcia, spodná časť spolu s batériou je odnímateľná

Silnejším potiahnutím sa oddelí batéria od modulu. Následne sa batéria spojí s iným modulom a spolu s ním sa zasunie do tela mobilu. Na testovanie sme mali len telefón bez prídavných modulov.

Batéria oddelená od vymeniteľného modulu

Kontakty na vymeniteľnom module

Pohľad zospodu, reproduktor, konektor USB Type-C a mikrofón

Pohľad z pravej strany

Pohľad zhora

Pohľad z pravej strany. Vysunutie spodného modulu je možné po zatlačení nenápadnej západky (na obrázku vpravo), ktorá vyzerá ako malé tlačidlo zapustené do bočnej steny.

Podrobnú recenziu prinesieme v májovom vydaní PC REVUE.

Technické parametre LG G5

 • Čipová súprava: procesor Qualcomm Snapdragon 820
 • Displej: 5,3" Quad HD IPS Quantum Display (2560 × 1440/554 ppi)
 • Pamäť: 4 GB RAM/32 GB ROM/microSD (až 2 TB)
 • Fotoaparát: štandardný 16 Mpx, širokouhlý 8 Mpx/8 Mpx
 • Batéria: 2800 mAh (vyberateľná)
 • Operačný systém: Android 6.0 Marshmallow
 • Rozmery: 149,4 × 73,9 × 7,7 mm
 • Hmotnosť: 159 g
 • Sieť: 2G/3G/4G/4G+/VoLTE ready/VoWiFi ready
 • Konektivita: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / USB typ C / NFC / Bluetooth 4.2
 • Farba: strieborná / titán / zlatá / rose
Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

2 Comments

 1. G5??? reakcia na: Testujeme smartfón LG G5 – prvé dojmy
  13.4.2016 08:04
  Ak je 850nitov aktivovanych manualne, da sa potom ovladat manualne ci to je automaticke?
  Reagovať
  • RE: G5??? reakcia na: G5???
   13.4.2016 08:04
   Malo by to byt pri maximalnom nastavenom jase a zapnutej automatike
   Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videá