Image
16.1.2015 0 Comments

Testujeme: Nová aplikácia od mBank

Tesne pred Vianocami predstavil mBank svoju novú mobilnú aplikáciu na správu bankových účtov. Nedalo nám to a pozreli sme sa detailne na mBank 2.0 (v Google Play hľadajte mBank s príponou SK). V týchto dňoch by mala byť pomaly dostupná aj verzia pre iOS, v čase tvorby článku ešte nebola.

A výborná správa aj pre majiteľov Windows Phone - podľa vyjadrenia mBank bude v roku 2015 dostupná ich banka v mobile na 99 % aj pre túto platformu. Nová aplikácia prináša okrem prepracovaného grafického rozhrania (identického s internetovým bankovníctvom mBank dostupným od februára 2014) aj množstvo nových funkcií, ktoré určite ocení aktuálnych 25 % zákazníkov mBank, ktorí využívali už aj starú verziu aplikácie. Škoda zmiznutého widgetu pre Android, ten bude už existujúcim používateľom chýbať.

mbank_bankomaty.jpg

Jedna z piatich najvyužívanejších funkcií mobilného bankovníctva je vyhľadávanie bankomatov. mBank 2.0 vás dovedie k bankomatu doslova za ruku.

Zostatok na účte vidíte aj bez prihlásenia

Pred prihlásením sa do aplikácie je šikovne využitá úvodná obrazovka, ktorá zobrazuje napríklad vzdialenosť k najbližšiemu bankomatu, ale aj zostatok na účte. Ako však bezpečne zobraziť používateľovi zostatok na jeho účte bez toho, aby sa musel prihlasovať a zároveň aby ktokoľvek, kto zoberie daný mobil do ruky, tento zostatok nevidel? Šikovne to vymysleli v mBank - zobrazujú zostatok na účte v percentách. Vy sami si nastavíte v aplikácii strop (napr. 1000 eur = 100 %) a nemusíte sa ani prihlasovať do aplikácie, aby ste videli aktuálny zostatok. Hodnota 69 % tak bude znamenať váš aktuálny zostatok na účte 690 eur. Pre neznalých je hodnota 69 % iba číslo, z ktorého sa nič nedozvedia.

mbank_uvodny_screen.jpg

hneď pri otvorení aplikácie vidíte aktuálny stav na účte, ale zobrazený v percentách. A iba vy viete, koľko je 100 %.

Prístup k všetkému dôležitému, čo potrebujete

Na prihlásenie sa do aplikácie už po novom nepotrebujete dlhý identifikátor a heslo, ako to bolo v pôvodnej verzii aplikácie (bolo to pomerne náročné na zapamätanie). Dnes už stačí iba PIN kód na prihlásenie sa a na realizáciu platieb. Ten však musí byť najmenej 5-miestny, aby to používateľov nelákalo používať rovnaký PIN kód, ako majú na platobnej karte.

Pri prvotnom prihlásení musíte byť naraz prihlásení v internetovom bankovníctve na počítači aj v mobile, čím prebehne spárovanie vášho telefónu s daným účtom v mBank. Keď vám ukradnú telefón, môžete aplikáciu zablokovať na diaľku aj cez rozhranie klasického internetového bankovníctva alebo cez mLinku. A čo môžete od novej aplikácie očakávať? Všetko najpotrebnejšie, ako je napr. prístup k bežným či sporiacim účtom, úverovým produktom, histórii platieb, no, samozrejme, máte možnosť zrealizovať aj mobilnú platbu.

mbank_po prihlaseni.jpg

Moderný a štýlový vzhľad otvára po prihlásení na jeden dotyk všetko potrebné, čo v mobilnom bankovníctve budete vyžadovať.

Prevod peňazí na telefónne číslo

Druhá najobľúbenejšia a najpoužívanejšia funkcionalita mobilného bankovníctva Slovákov (pozri box v článku) je prevod finančných prostriedkov, teda platba z účtu na účet. V novej aplikácii mBank 2.0 ju zrealizujete priemerne za 30 až 60 sekúnd vrátane prihlásenia. Najzaujímavejšia novinka v aplikácii je funkcionalita, ktorá vám uľahčuje život v tomto smere - nepotrebujete poznať číslo účtu príjemcu (čo je vo svete nastupujúcich dlhých kódov IBAN, ktoré môžu mať až 34 znakov, veľmi komfortné), cez mBank 2.0 môžete posielať peniaze na telefónne číslo.

A číslo si vyberiete priamo z vášho telefónneho zoznamu. Príjemca pritom nemusí byť majiteľom účtu v mBank, môže to byť ľubovoľná iná banka. Príjemcovi príde odkaz (či už cez SMS, alebo Facebook), ktorý ho nasmeruje na zabezpečenú stránku mBank, kde si zadá, kam sa mu majú peňažné prostriedky zaslať. V prípade, že je príjemca takisto používateľom účtu mBank, prídu mu peniaze prakticky okamžite. Rozmáhajúce sa platby P2P sú ideálne na využívanie pri menších sumách, napr. ak sa chcete vyrovnať s kolegom pri platbe za obed. Všetky zmeny na účte vám zároveň budú v novej aplikácii mBank 2.0 vyskakovať ako push notifikácie.

mbank_platba na telefon.jpg

Chcem poslať kolegovi Gabovi 5 eur za obed. Nepoznám však jeho číslo účtu a určite sa mi ho nechce pamätať či ukladať. Riešenie je jednoduché - pošlem mu peniaze na telefónne číslo.

Viac o mBank sa dozviete aj z nášho redakčného videa, ktoré sme nakrútili priamo počas tlačovej konferencie.

Na tlačovej konferencii predstavila mBank novú verziu mobilnej aplikácie. Umožňuje napr. platiť na telefónne číslo, má jednoduchšie ovládanie a pracuje veľmi rýchlo.

Čo ponúka mBank 2.0?

Informácie (aj bez prihlásenia do aplikácie):

 • Zostatok na účte, čerpanie kreditnej karty (voliteľne)
 • Najbližšie bankomaty a obchodné miesta mBank
 • Kontakty
 • Notifikácie (napr. o nezrealizovaných platbách)

Účty (s prihlásením):

 • Informácia o zostatku na účte
 • Detailná história s rýchlym vyhľadávaním (Live Search)
 • Kategorizácia transakcií v histórii
 • Blokácie
 • Plánované operácie
 • Jednorazové platby
 • Platby príjemcom z adresára
 • Platby na mobil (P2P)

Na čo používajú Slováci banku v mobile?

 • 89 % - zisťovanie stavu účtov
 • 59 % - prevod peňažných prostriedkov
 • 55 % - história platieb
 • 32 % - správa trvalých príkazov
 • 21 % - vyhľadávanie bankomatu


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá