Image
14.5.2014 0 Comments

Testovaný nový dizajn Gmailu vyzerá rovnako ako na mobile

gmail_social_network.jpg Google testuje nový vzhľad Gmailu s vybranou skupinou používateľov. Len nedávno skúšal množstvo nových funkcií pre mobilného klienta svojej e-mailovej služby a teraz si môžete urobiť predstavu o tom, ako budú vyzerať rovnaké funkcie v desktopovom prehliadači.

Robiť zmeny v e-mailovom klientovi je dosť náročné. Hoci novinky sa zameriavajú na zlepšenie používateľskej skúsenosti, narušenie zabehnutého spôsobu práce je pre používateľov frustrujúce. Preto aj zmeny v Gmaile sú jemné, dlhý čas zostávajú voliteľné a nemajú tendenciu narušiť bežné pracovné postupy. Novo testované používateľské rozhranie je navrhnuté tak, aby fungovalo správne na displejoch rôznej veľkosti, a je veľmi podobné mobilnej verzii.

Predovšetkým hrubá hlavná lišta bola nahradená linkou s vyhľadávačom, odkazom na Hangouts a ponukou so štítkami a kategóriami. Toto menu už nie je napevno umiestnené vľavo, ale ho budete môcť schovať. Zmizli aj hviezdičky, ktoré upozorňovali na dôležité e-maily. Tie sa budú po novom pripínať špendlíkmi. Potom môžete pomocou prepínača v hornej lište všetky pripnuté e-maily v priečinku Doručená pošta zobraziť hore. Ak necháte prepínač vypnutý, správy sa budú zobrazovať v poradí, v akom do vašej schránky prišli.

gmail_redizajn.png

Nová verzia je farebnejšia, pribudli aj nové ikony a profilové fotky z Google+. Správy z jednotlivých dní sú graficky odlíšené. Tlačidlo na vytvorenie nového e-mailu sa premiestnilo do pravého dolného rohu.

Zatiaľ nie je známe, kedy chce Google uviesť nový vzhľad Gmailu do používania, no možno predpokladať, že ho predstaví na budúci mesiac na podujatí Google I/O.

Zdroj: geek.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá