Image
14.5.2014 0 Comments

Testovaný nový dizajn Gmailu vyzerá rovnako ako na mobile

gmail_social_network.jpg Google testuje nový vzhľad Gmailu s vybranou skupinou používateľov. Len nedávno skúšal množstvo nových funkcií pre mobilného klienta svojej e-mailovej služby a teraz si môžete urobiť predstavu o tom, ako budú vyzerať rovnaké funkcie v desktopovom prehliadači.

Robiť zmeny v e-mailovom klientovi je dosť náročné. Hoci novinky sa zameriavajú na zlepšenie používateľskej skúsenosti, narušenie zabehnutého spôsobu práce je pre používateľov frustrujúce. Preto aj zmeny v Gmaile sú jemné, dlhý čas zostávajú voliteľné a nemajú tendenciu narušiť bežné pracovné postupy. Novo testované používateľské rozhranie je navrhnuté tak, aby fungovalo správne na displejoch rôznej veľkosti, a je veľmi podobné mobilnej verzii.

Predovšetkým hrubá hlavná lišta bola nahradená linkou s vyhľadávačom, odkazom na Hangouts a ponukou so štítkami a kategóriami. Toto menu už nie je napevno umiestnené vľavo, ale ho budete môcť schovať. Zmizli aj hviezdičky, ktoré upozorňovali na dôležité e-maily. Tie sa budú po novom pripínať špendlíkmi. Potom môžete pomocou prepínača v hornej lište všetky pripnuté e-maily v priečinku Doručená pošta zobraziť hore. Ak necháte prepínač vypnutý, správy sa budú zobrazovať v poradí, v akom do vašej schránky prišli.

gmail_redizajn.png

Nová verzia je farebnejšia, pribudli aj nové ikony a profilové fotky z Google+. Správy z jednotlivých dní sú graficky odlíšené. Tlačidlo na vytvorenie nového e-mailu sa premiestnilo do pravého dolného rohu.

Zatiaľ nie je známe, kedy chce Google uviesť nový vzhľad Gmailu do používania, no možno predpokladať, že ho predstaví na budúci mesiac na podujatí Google I/O.

Zdroj: geek.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá