Image
18.5.2016 0 Comments

Testovali sme HP Spectre x2, konvertibilného elegána pre manažérov. Tu sú naše prvé dojmy

Odklopný stojan v zadnej časti, odnímateľná klávesnica s magnetickým konektorom a dômyselným magnetickým prichytením nielen zospodu, ale voliteľne aj za spodnú časť prednej steny pod displejom naznačujú širokú variabilitu použitia konvertibilného zariadenia.

Stojan s tenkým obdĺžnikovým profilom umožňuje nastaviť polohu zariadenia. Vysúva sa pomocou ovládacieho prvku na pravej strane (pri pohľade spredu). Zasunutý v drážke lícuje s povrchom zadnej steny a vhodne dizajnovo dopĺňa jej matný pieskovan, alebo oxidovaný povrch.

Používatelia zariadenia tohto typu neradi odpájajú displej od klávesnice v obave, že častou manipuláciou poškodia konektor či mechanizmus spojenia. Magnetický konektor umožňuje rozpojenie a spojenie jediným pohybom.

Klávesnica má hornú plochu kovovú, s plastovými klávesmi so striebornou povrchovou úpravou. Klávesy majú napriek malej hrúbke krytu štandardný zdvih a veľmi príjemný a presný chod. Jedinú odchýlku predstavujú zvislé kurzorové šípky, vtesnané do plochy jedného štandardného klávesu. Ak chcete Spectre X2 používať ako tablet, nemusíte klávesnicu ani rozpojiť, stačí ju jednoducho prehnúť dozadu. Po preklopení sa klávesnica aj touchpad automaticky odpoja. Zadná stena klávesnice má povrch pripomínajúci vlnenú látku s krátkym vlasom, je veľmi príjemný na dotyk.

Bočné steny kovového telesa sú príjemne zaoblené a hrany zabrúsené do vysokého lesku. Na obidvoch stranách nájdete po jednom porte USB Type-C, pričom každý z nich môže byť použitý aj na pripojenie napájacieho zdroja, takže pri napájaní zo siete máte k dispozícii len jeden port. Súčasťou balenia je aj káblik na prevod z USB Type-C na USB Type-A, takže môžete pripojiť napríklad externý disk, prípadne myš.

Ľavá strana tabletu má aj slot na kartu micro SD a pri niektorých modeloch s podporou mobilného dátového prenosu aj SIM kartu.

Pravá strana tabletu

Recenziu pripravujeme do ďalšieho čísla PC REVUE.

Technické údaje

Procesor: Intel Core m7-6Y75, architektúra Skylake, 1,2 – 3,1 GHz
Operačná pamäť: 8 GB
Grafika: Intel HD Graphics 515
Displej: IPS, 12 palcov,  1920 × 1280 px, dotykový, podpora pera
Disk:  256 GB SSD
Konektivita: HDMI, 2 × USB Type-C (USB 3.0), Wi-Fi 802.11ac (2,4 i 5 GHz), bluetooth 4.0
Batéria: 42 Wh
Rozmery: 300 × 209 × 7,9 mm (tablet) 264 × 182,6 × 13,2 mm (s klávesnicou)
Hmotnosť: 0,84 kg (tablet), 1,22 kg (s klávesnicou)
Benchmark: PC Mark8: 2714

Cena: 1299 EUR

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá