Image
12.4.2016 0 Comments

Testovali sme a porovnali fotoaparáty Huawei P8 a P9

Najväčší záujem na novom telefóne Huawei P9 u nás vzbudil duálny fotoaparát, preto sme chceli vyskúšať jeho možnosti a kvality. Najvýstižnejšie bude porovnanie s minuloročným modelom Huawei P8.

Duálny fotoaparát Huawei P9 je konštruovaný tak, že má dva samostatné objektívy, pod jedným je farebný a pod druhým monochromatický senzor, ktorý je trikrát citlivejší než druhý senzor schopný zachytiť farebnú snímku. Jeho pixely snímajúce biele svetlo totiž nie sú umiestnené pod vrstvami filtrov potrebných na pixely snímajúce farebné zložky. Každý pixel senzora je totiž principiálne monochromatický, to, akú farebnú zložku sníma, je dané mriežkovým filtrom. Keď potom obrazový procesor zlúči informácie z obidvoch senzorov a použije jasovú zložku z monochromatického a farebné zložky z klasického senzora RGB, výsledkom bude fotografia s vyšším dynamickým rozsahom jasu. Vysoká dynamika jasu je potrebná v horších svetelných podmienkach, napríklad v pološere či pri portrétoch v protisvetle.

Na každom porovnávacom obrázku je fotografia vľavo zosnímaná fotoaparátom Huawei P8 a vpravo fotoaparátom P9.

Snímka ráno pri dobrom svetle. Fotoaparát Huawei P9  (vpravo) automaticky nastavil vhodnejšiu farebnú teplotu a snímka má lepšiu dynamiku.

Snímka vnútrajška altánka napoludnie, polojasno. Fotoaparát Huawei P9  (vpravo) podstatne lepšie prekreslil tiene.

Snímka napoludnie, polojasno. Zámerom je zistiť dynamiku jasu. Fotoaparát Huawei P9  (vpravo) opäť  automaticky nastavil vhodnejšiu farebnú teplotu. Rozdiel v dynamike jasu je pozorovateľný, no nie výrazný.

Snímka v zavretej kôlni, kde presvitá trochu svetla pomedzi dosky. Na prvý pohľad sa zdá, že fotoaparát Huawei P9  (vpravo) zvládol scénu horšie, ale všimnite si, ako rovnomerne je fotografia prekreslená. Snímka vľavo z P8 nezodpovedá tomu, čo v prítmí vidíme voľným okom.

Rovnaký scenár ako na predchádzajúcom obrázku, no na obidvoch fotoaparátoch bol zapnutý LED blesk. Huawei P9  (vpravo) opäť obrázok lepšie prekreslil a zobrazenie farieb je vernejšie a dynamickejšie.

Odbočka na lesnú cestu do doliny v tieni. Huawei P9  (vpravo) podstatne lepšie vyjadril detaily, farby aj atmosféru záberu.

Snímka neskoro popoludní, zamračené, trochu hmla. Porovnajte sami.

Snímka neskoro popoludní, zamračené. Slony sú vzdialené asi 25 metrov, preto bol použitý digitálny zoom.

A na záver ako bonus iné porovnanie – frekvenčné charakteristiky zabudovaných reproduktorov.

Huawei P9 (vpravo) má síce nepatrne menší frekvenčný rozsah, ale oveľa krajší priebeh hlavne v oblasti nižších stredných tónov, takže reprodukcia je subjektívne lepšia.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá