Image
9.7.2014 0 Comments

Tesla zaútočí na konkurenciu lacnejším Modelom E. Ponúkne však tankovanie zadarmo.

tesla_supercharger.jpg Automobily Tesla prichádzajú na trh s veľmi lákavými vlastnosťami - nulové emisie, dobíjanie batérie zadarmo, nízke prevádzkové náklady. Čo je teda prekážkou ich väčšieho rozšírenia? Predovšetkým cena, za ktorú si môžete takéto vozidlo kúpiť. Tesla Model S totiž stojí 70 000 dolárov.

No firma chce uviesť na trh cenovo dostupnejšiu kompaktnú limuzínu Model E, ktorá sa bude predávať za 30 000 dolárov. Chvíľu si však na ňu ešte treba počkať. Objaviť by sa mala koncom roka 2016 alebo začiatkom roka 2017.

tesla_model_e.jpg

Jeden z dôvodov, prečo je Model S taký drahý, sú vysoké náklady na výrobu autobatérie. Keby sa výrobné náklady batérie podarilo znížiť, vozidlá by mohli byť podstatne lacnejšie. Práve v tom by mala pomôcť výstavba novej továrne na výrobu lítiovo-iónových batérií Tesla Gigafactory. Keď sa v nej výroba rozbehne naplno (podľa predpokladov by to malo byť v roku 2020), vyrobí ročne dostatok akumulátorov pre 500 000 vozidiel Tesla.

Nový Model E má cenovo konkurovať vozidlám Audi A4 a BMW série 3. Keďže sieť dobíjacích staníc bude v tom čase rozšírená už po celých Spojených štátoch, konkurencii môže nový automobil narobiť veľké starosti.

tesla_model_x.jpg

No ešte pred Modelom E chce Tesla uviesť na trh Model X, a to už v budúcom roku. Bude určený až pre sedem cestujúcich a zrejme spôsobí vrásky na čele ostatným výrobcom SUV.

Zdroj: geek.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá