Image
9.7.2014 0 Comments

Tesla zaútočí na konkurenciu lacnejším Modelom E. Ponúkne však tankovanie zadarmo.

tesla_supercharger.jpg Automobily Tesla prichádzajú na trh s veľmi lákavými vlastnosťami - nulové emisie, dobíjanie batérie zadarmo, nízke prevádzkové náklady. Čo je teda prekážkou ich väčšieho rozšírenia? Predovšetkým cena, za ktorú si môžete takéto vozidlo kúpiť. Tesla Model S totiž stojí 70 000 dolárov.

No firma chce uviesť na trh cenovo dostupnejšiu kompaktnú limuzínu Model E, ktorá sa bude predávať za 30 000 dolárov. Chvíľu si však na ňu ešte treba počkať. Objaviť by sa mala koncom roka 2016 alebo začiatkom roka 2017.

tesla_model_e.jpg

Jeden z dôvodov, prečo je Model S taký drahý, sú vysoké náklady na výrobu autobatérie. Keby sa výrobné náklady batérie podarilo znížiť, vozidlá by mohli byť podstatne lacnejšie. Práve v tom by mala pomôcť výstavba novej továrne na výrobu lítiovo-iónových batérií Tesla Gigafactory. Keď sa v nej výroba rozbehne naplno (podľa predpokladov by to malo byť v roku 2020), vyrobí ročne dostatok akumulátorov pre 500 000 vozidiel Tesla.

Nový Model E má cenovo konkurovať vozidlám Audi A4 a BMW série 3. Keďže sieť dobíjacích staníc bude v tom čase rozšírená už po celých Spojených štátoch, konkurencii môže nový automobil narobiť veľké starosti.

tesla_model_x.jpg

No ešte pred Modelom E chce Tesla uviesť na trh Model X, a to už v budúcom roku. Bude určený až pre sedem cestujúcich a zrejme spôsobí vrásky na čele ostatným výrobcom SUV.

Zdroj: geek.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Technológie

Dr. AI: Umelá inteligencia vás vyspovedá a potom vám povie, akú máte chorobu

13.01.2017 00:35

Spoločnosť HealthTap chce pomôcť tým, ktorí pri prvých príznakoch choroby začnú „gúgliť“ namiesto toho, aby vyhľadali lekára. Chce pri tom použiť umelú inteligenciu, aby neboli odkázaní na náhodné výs ...

Technológie 3

V Izraeli testujú „elektrické cesty“. Umožnia bezdrôtové nabitie elektromobilov za jazdy

11.01.2017 00:25

Možno už v blízkej budúcnosti budú nabíjacie porty na elektromobiloch zbytočné. Vozidlá sa totiž nabijú počas jazdy a vodiči už nebudú musieť stáť pri nabíjacích staniciach. Izraelský startup Electro ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá