Image
9.7.2014 0 Comments

Tesla zaútočí na konkurenciu lacnejším Modelom E. Ponúkne však tankovanie zadarmo.

tesla_supercharger.jpg Automobily Tesla prichádzajú na trh s veľmi lákavými vlastnosťami - nulové emisie, dobíjanie batérie zadarmo, nízke prevádzkové náklady. Čo je teda prekážkou ich väčšieho rozšírenia? Predovšetkým cena, za ktorú si môžete takéto vozidlo kúpiť. Tesla Model S totiž stojí 70 000 dolárov.

No firma chce uviesť na trh cenovo dostupnejšiu kompaktnú limuzínu Model E, ktorá sa bude predávať za 30 000 dolárov. Chvíľu si však na ňu ešte treba počkať. Objaviť by sa mala koncom roka 2016 alebo začiatkom roka 2017.

tesla_model_e.jpg

Jeden z dôvodov, prečo je Model S taký drahý, sú vysoké náklady na výrobu autobatérie. Keby sa výrobné náklady batérie podarilo znížiť, vozidlá by mohli byť podstatne lacnejšie. Práve v tom by mala pomôcť výstavba novej továrne na výrobu lítiovo-iónových batérií Tesla Gigafactory. Keď sa v nej výroba rozbehne naplno (podľa predpokladov by to malo byť v roku 2020), vyrobí ročne dostatok akumulátorov pre 500 000 vozidiel Tesla.

Nový Model E má cenovo konkurovať vozidlám Audi A4 a BMW série 3. Keďže sieť dobíjacích staníc bude v tom čase rozšírená už po celých Spojených štátoch, konkurencii môže nový automobil narobiť veľké starosti.

tesla_model_x.jpg

No ešte pred Modelom E chce Tesla uviesť na trh Model X, a to už v budúcom roku. Bude určený až pre sedem cestujúcich a zrejme spôsobí vrásky na čele ostatným výrobcom SUV.

Zdroj: geek.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá