Image
29.11.2016 0 Comments

Televízory Samsung sú už teraz pripravené na budúce vysielanie DVB-T2

Smart a UHD TV Samsung 2015 a 2016 získali certifikát Výskumného ústavu spojov potvrdzujúci ich plnú kompatibilitu s budúcim DVB-T2 vysielaním.

Spoločnosť Samsung, líder medzi výrobcami televízorov, oznámila výsledky testovania svojich Smart a UHD TV, ktoré prebehlo z hľadiska hardvérovej aj softvérovej pripravenosti na príjem signálu novej generácie DVB-T2 s kodekom H.265 HEVC. Testy boli vykonávané v súlade s platným D-Bookom, prehľadom základných technických parametrov, ktoré by mali spĺňať televízne prijímače a tunery DVB-T2 určené pre slovenský trh. Overené tak boli zdrojové kódovanie obrazu i zvuku, jazyková lokalizácia, EPG, teletext, rádiové frekvencie a šírka pásma, modulačné formáty DVB-T2 a ďalšie parametre. Všetky televízory Samsung modelového radu 2016 s uhlopriečkou 32 až 88 palcov a drvivá väčšina Smart a UHD modelov z roku 2015 (spolu celkom 125 modelov TV), sú tak plne kompatibilné s novo nastupujúcou technológiou televízneho vysielania DVB-T2. Pripravenosť televízorov potvrdili tiež nezávislé testy Výskumného ústavu spojov, n.o. (VÚS), ktorá týmto modelom TV vybavených DVB-T2 tunerom s podporou HEVC.265 udelila certifikát potvrdzujúci kompatibilitu s budúcimi vysielacími štandardmi.

„Samsung sa pri vývoji svojich televízorov vždy zaujíma o nastupujúce trendy, a tak svoje televízory vybavil technológiami, ktoré spĺňajú nielen súčasné, ale aj budúce štandardy vysielania. Ak sa zákazníci pri nákupe rozhodnú pre certifikovaný model značky Samsung, majú istotu, že budú môcť sledovať svoje obľúbené TV vysielanie aj po roku 2020 bez toho, aby museli znovu investovať do nových prístrojov,“ vysvetľuje Miroslav Záhorec, produktový manažér TV spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Prechod na nový štandard digitálneho vysielania je naplánovaný na rok 2020 až 2021, pričom už od roku 2017 začnú vysielať nové prechodové siete. Pre zákazníkov je tak informácia o kompatibilite nového televízora s nastupujúcimi štandardmi veľmi podstatná. Na základe úspešnej certifikácie VÚS získajú kompatibilné prístroje príslušné označenie, logo, ktoré tak bude hlavným a smerodajným ukazovateľom správneho výberu.

DVB-T2 (Digital Video Broadcasting - Terrestrial) je nový štandard digitálneho terestriálneho TV vysielania, ktorý divákom prináša ich obľúbené relácie vo vysokom rozlíšení a celý rad ďalších sprievodných služieb. Výsledkom je ostrejší obraz a dokonale sýte farby. Ďalšími vylepšeniami sú lepšie zabezpečenie prenosu TV signálu a vyšší dátový tok umožňujúci ekonomický prenos HDTV.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Tlačové správy

ShopRoku 2016: Ôsmy ročník súťaže o najlepšie e-shopy

02.12.2016 13:32

Už dnes štartuje registrácia a hlasovanie v rámci ďalšieho, v poradí už ôsmeho, ročníka súťaže o najobľúbenejší e-shop na slovenskom trhu – ShopRoku 2016. Po minuloročných zmenách zostáva načasovanie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá