Image
1.8.2014 0 Comments

Telekom výrazne zlacní ceny dát v zahraničí aj bez balíčka

Blesk_telekom spusta.jpg Po štarte nových balíčkov Travel & Surf XS, M a XL a ich verzií Plus prináša Telekom ďalšiu novinku pre zákazníkov cestujúcich do zahraničia.

Od 1. augusta 2014 znižuje ceny internetu v zahraničí aj pri surfovaní bez balíčkov v základnej službe Web roaming. Navyše budú rozdelené svetové krajiny do zón podľa nového systému, takže viaceré dovolenkové i ďalšie krajiny budú mať výrazne nižšie ceny.

Aktivačný poplatok za Web roaming zákazník neplatí. Tarifikačný interval je 1 kB pri zóne 1, resp. 100 kB pri zóne 2 a 3.

Zóna 1 už aj so Švajčiarskom a USA

Cena za 1 MB dát: 0,24 €

V zóne 1 ostávajú naďalej všetky krajiny EÚ, Island, Lichtenštajnsko a Nórsko. Do zóny 1 sa presúva Švajčiarsko a USA - surfovanie v týchto krajinách bude viac ako 11-násobne lacnejšie.

Zóna 2 - dovolenkové krajiny

Cena za 1 MB dát: 0,49 €

Všetky krajiny tejto zóny budú mať podstatne lacnejšie surfovanie ako v minulosti (doteraz bola cena za 1 MB takmer 20 €). Vo viac ako 60 krajinách sa výrazne znížia ceny; do dovolenkových krajín nepatria iba najnavštevovanejšie destinácie, ale aj menej vyhľadávané lokality ako Japonsko, Nový Zéland či Veľkonočný ostrov.

Do zóny 2 budú patriť: Albánsko, Afganistan, Antigua, Aruba, Austrália, Azerbajdžan, Barbados, Bielorusko, Brazília, Dominika, Galapágy, Grenada, Grenadíny, Haiti, Kajmanie ostrovy, Kanada, Kolumbia, Ekvádor, Egypt, Salvador, Guatemala, Honduras, Hongkong, Čile, Čína, India, Indonézia, Izrael, Jamajka, Japonsko, Kazachstan, Keňa, Kuvajt, Kirgizsko, Macedónsko, Macao, Malajzia, Mexiko, Moldavsko, Nový Zéland, Čierna Hora, Panama, Peru, Filipíny, Katar, Ruská federácia, Saudská Arábia, Samoa, Srbsko, Singapur, Sv. Lucia, Sv. Krištof, Sv. Vincent, Juhoafrická republika, Južná Kórea, Srí Lanka, Taiwan, Tadžikistan, Thajsko, Turecko, Turks a Caicos, Ukrajina, Spojené arabské emiráty, Veľkonočný ostrov.

Zóna 3 - ostatné krajiny

Cena za 1 MB dát: 10 €

Do zóny 3 budú patriť všetky ostatné krajiny sveta. Cena za dáta sa znížia približne na polovicu za 1 MB.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Prieskum: Štvrtina mladých Slovákov sleduje televíziu v mobile alebo na tablete. SWAN im ponúka riešenie

08.11.2016 00:18

Poznáte ten idylický obraz, keď si večer celá rodina sadá spolu pred televíznu obrazovku a svorne pozerá program, na ktorom sa jej členovia dohodnú? Podľa prieskumu verejnej mienky takáto pohoda sa z  ...

Telekomunikácie 1

Orange predstavil konvergentné služby a vianočnú ponuku

27.10.2016 00:12

Mobilní operátori počas predvianočného obdobia už tradične zintenzívňujú svoje marketingové aktivity s cieľom prispôsobiť ponuky. Orange na tlačovej konferencii predstavil svoje tromfy, s ktorými chce ...

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá