Image
1.8.2014 0 Comments

Telekom výrazne zlacní ceny dát v zahraničí aj bez balíčka

Blesk_telekom spusta.jpg Po štarte nových balíčkov Travel & Surf XS, M a XL a ich verzií Plus prináša Telekom ďalšiu novinku pre zákazníkov cestujúcich do zahraničia.

Od 1. augusta 2014 znižuje ceny internetu v zahraničí aj pri surfovaní bez balíčkov v základnej službe Web roaming. Navyše budú rozdelené svetové krajiny do zón podľa nového systému, takže viaceré dovolenkové i ďalšie krajiny budú mať výrazne nižšie ceny.

Aktivačný poplatok za Web roaming zákazník neplatí. Tarifikačný interval je 1 kB pri zóne 1, resp. 100 kB pri zóne 2 a 3.

Zóna 1 už aj so Švajčiarskom a USA

Cena za 1 MB dát: 0,24 €

V zóne 1 ostávajú naďalej všetky krajiny EÚ, Island, Lichtenštajnsko a Nórsko. Do zóny 1 sa presúva Švajčiarsko a USA - surfovanie v týchto krajinách bude viac ako 11-násobne lacnejšie.

Zóna 2 - dovolenkové krajiny

Cena za 1 MB dát: 0,49 €

Všetky krajiny tejto zóny budú mať podstatne lacnejšie surfovanie ako v minulosti (doteraz bola cena za 1 MB takmer 20 €). Vo viac ako 60 krajinách sa výrazne znížia ceny; do dovolenkových krajín nepatria iba najnavštevovanejšie destinácie, ale aj menej vyhľadávané lokality ako Japonsko, Nový Zéland či Veľkonočný ostrov.

Do zóny 2 budú patriť: Albánsko, Afganistan, Antigua, Aruba, Austrália, Azerbajdžan, Barbados, Bielorusko, Brazília, Dominika, Galapágy, Grenada, Grenadíny, Haiti, Kajmanie ostrovy, Kanada, Kolumbia, Ekvádor, Egypt, Salvador, Guatemala, Honduras, Hongkong, Čile, Čína, India, Indonézia, Izrael, Jamajka, Japonsko, Kazachstan, Keňa, Kuvajt, Kirgizsko, Macedónsko, Macao, Malajzia, Mexiko, Moldavsko, Nový Zéland, Čierna Hora, Panama, Peru, Filipíny, Katar, Ruská federácia, Saudská Arábia, Samoa, Srbsko, Singapur, Sv. Lucia, Sv. Krištof, Sv. Vincent, Juhoafrická republika, Južná Kórea, Srí Lanka, Taiwan, Tadžikistan, Thajsko, Turecko, Turks a Caicos, Ukrajina, Spojené arabské emiráty, Veľkonočný ostrov.

Zóna 3 - ostatné krajiny

Cena za 1 MB dát: 10 €

Do zóny 3 budú patriť všetky ostatné krajiny sveta. Cena za dáta sa znížia približne na polovicu za 1 MB.


Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 1

Orange predstavil konvergentné služby a vianočnú ponuku

27.10.2016 00:12

Mobilní operátori počas predvianočného obdobia už tradične zintenzívňujú svoje marketingové aktivity s cieľom prispôsobiť ponuky. Orange na tlačovej konferencii predstavil svoje tromfy, s ktorými chce ...

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Telekomunikácie

Telekom predstavil nové technologické vychytávky aj zrýchlenie pripojenia k internetu

18.10.2016 00:07

Telekom predstavil viacero noviniek, ktoré pripravuje na nadchádzajúce predvianočné obdobie. Z technologických noviniek to bude okrem iného zrýchlenie prenosových rýchlostí pripojenia k internetu takm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá