14.3.2016 0 Comments

Telekom rozširuje portfólio cloudových služieb, ponúkne riešenie pre zálohovanie virtuálnych serverov

Rýchle a efektívne obnovenie prevádzky informačných systémov po incidente naberá na dôležitosti a záujme. Po spustení služby Cloud Backup od spoločnosti Opero Telekom rozširuje ponuku o ďalšie služby v segmente Backup as a Service (BaaS), vďaka ktorým sú dáta zákazníkov v bezpečí a rýchlo dostupné.

Profesionálne zálohovanie virtuálnych serverov

Telekom ako prvý poskytovateľ ICT služieb na Slovensku spúšťa cloudovú službu pre zálohovanie a zvýšenie dostupnosti virtuálnych serverov, určenú pre firemných zákazníkov.

Ponúkané riešenie je postavené na platforme Veeam Availability Suite v9, ktorú spoločnosť Veeam uvoľnila na trh len v týchto dňoch.

Riešenie umožňuje zálohovať do prostredia TelekomCloudu kópie celých virtuálnych VMware Serverov. V prípade poruchy infraštruktúry na strane zákazníka je možné obnoviť IT služby na záložnom hardvéri Telekomu. Telekom v súčasnosti službu testuje v pilotnej prevádzke.

Certifikovaná bezpečnosť

Dáta zákazníkov sú v TelekomCloude skutočne v bezpečí – Telekom ako jeden z prvých poskytovateľov ICT služieb na Slovensku úspešne absolvoval nezávislý audit ISO 27 018 v oblastiach „business continuity management“ a „data privacy in cloud“. Certifikácia ISO 27018 zaručuje spoľahlivosť a kontinuálnu prevádzku cloudových riešení.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá