14.3.2016 0 Comments

Telekom rozširuje portfólio cloudových služieb, ponúkne riešenie pre zálohovanie virtuálnych serverov

Rýchle a efektívne obnovenie prevádzky informačných systémov po incidente naberá na dôležitosti a záujme. Po spustení služby Cloud Backup od spoločnosti Opero Telekom rozširuje ponuku o ďalšie služby v segmente Backup as a Service (BaaS), vďaka ktorým sú dáta zákazníkov v bezpečí a rýchlo dostupné.

Profesionálne zálohovanie virtuálnych serverov

Telekom ako prvý poskytovateľ ICT služieb na Slovensku spúšťa cloudovú službu pre zálohovanie a zvýšenie dostupnosti virtuálnych serverov, určenú pre firemných zákazníkov.

Ponúkané riešenie je postavené na platforme Veeam Availability Suite v9, ktorú spoločnosť Veeam uvoľnila na trh len v týchto dňoch.

Riešenie umožňuje zálohovať do prostredia TelekomCloudu kópie celých virtuálnych VMware Serverov. V prípade poruchy infraštruktúry na strane zákazníka je možné obnoviť IT služby na záložnom hardvéri Telekomu. Telekom v súčasnosti službu testuje v pilotnej prevádzke.

Certifikovaná bezpečnosť

Dáta zákazníkov sú v TelekomCloude skutočne v bezpečí – Telekom ako jeden z prvých poskytovateľov ICT služieb na Slovensku úspešne absolvoval nezávislý audit ISO 27 018 v oblastiach „business continuity management“ a „data privacy in cloud“. Certifikácia ISO 27018 zaručuje spoľahlivosť a kontinuálnu prevádzku cloudových riešení.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá