14.3.2016 0 Comments

Telekom rozširuje portfólio cloudových služieb, ponúkne riešenie pre zálohovanie virtuálnych serverov

Rýchle a efektívne obnovenie prevádzky informačných systémov po incidente naberá na dôležitosti a záujme. Po spustení služby Cloud Backup od spoločnosti Opero Telekom rozširuje ponuku o ďalšie služby v segmente Backup as a Service (BaaS), vďaka ktorým sú dáta zákazníkov v bezpečí a rýchlo dostupné.

Profesionálne zálohovanie virtuálnych serverov

Telekom ako prvý poskytovateľ ICT služieb na Slovensku spúšťa cloudovú službu pre zálohovanie a zvýšenie dostupnosti virtuálnych serverov, určenú pre firemných zákazníkov.

Ponúkané riešenie je postavené na platforme Veeam Availability Suite v9, ktorú spoločnosť Veeam uvoľnila na trh len v týchto dňoch.

Riešenie umožňuje zálohovať do prostredia TelekomCloudu kópie celých virtuálnych VMware Serverov. V prípade poruchy infraštruktúry na strane zákazníka je možné obnoviť IT služby na záložnom hardvéri Telekomu. Telekom v súčasnosti službu testuje v pilotnej prevádzke.

Certifikovaná bezpečnosť

Dáta zákazníkov sú v TelekomCloude skutočne v bezpečí – Telekom ako jeden z prvých poskytovateľov ICT služieb na Slovensku úspešne absolvoval nezávislý audit ISO 27 018 v oblastiach „business continuity management“ a „data privacy in cloud“. Certifikácia ISO 27018 zaručuje spoľahlivosť a kontinuálnu prevádzku cloudových riešení.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá