25.3.2014 0 Comments

Telekom Innovation Contest hľadá najlepšie nápady na Slovensku

Po úspešnom štarte v roku 2013 Deutsche Telekom opäť spúšťa medzinárodnú súťaž Telekom Innovation Contest. Tvorivé tímy študentov, podnikatelia s inovatívnymi nápadmi a začínajúce IT startupy môžu do 11. apríla prihlasovať svoje nápady v niekoľkých kategóriách na www.telekom-innovation-contest.com.

Odmeny pre víťazov zahŕňajú investície vo výške až 150-tisíc eur, začlenenie do medzinárodných startup programov, hardvér, softvér, zabezpečenie kancelárskych priestorov v zariadení jedného zo štyroch inkubátorov a prístup k topmanažérom Deutsche Telekomu. Všetci finalisti sa zúčastnia 4-dňového vzdelávacieho programu, kde sa stretnú s expertmi, budú môcť nahliadnuť do výskumných projektov Deutsche Telekomu a ďalej rozvíjať svoje nápady. Finalisti budú vybraní po národných a medzinárodných kvalifikačných kolách. Víťazný tím vzíde z dvanástich finalistov na Champions Pitch v Krakove, ktorý sa uskutoční na konci júna 2014.

„Účasť na Telekom Innovation Contest bola pre nás dôležitým krokom k zabezpečeniu správnych kontaktov a posunutiu nášho nápadu na vyššiu úroveň," povedal Ivan Klimek, CEO spoločnosti Excalibur, slovenského startupu, ktorý súťaž vyhral v minulom roku.

Tímy o dvoch alebo viacerých ľuďoch môžu posielať svoje nápady v rôznych kategóriách. Dôraz je kladený najmä na "Produktivitu v Cloude" a "Budúcnosť médií a komunikácie". Medzi ďalšie kategórie patrí "Internet vecí", "Kyber bezpečnosť" a "Smart energia".

Súťaž je podporovaná Telekom inkubátorom hub:raum s umiestnením v Berlíne, Krakove a Tel Avive, spolu s Kitchen Budapest a UQBATE. Medzi ďalších sponzorov patrí sedem národných spoločností Telekomu v strednej a východnej Európe, v prípade Slovenska je to Slovak Telekom. Ich úloha spočíva v koordinácii národných predkôl, poskytnú ceny a neskôr budú spolupracovať s finalistami a víťazom.

Telekom Innovation Contest 2013

V minulom ročníku prihlásilo viac ako 700 tímov zo 45 krajín až 444 nápadov. Z 12 finalistov sa víťazom stal slovenský startup Excalibur s riešením autentifikácie pre mobilné zariadenia. Cubilog z Maďarska a Codeatelier z Nemecka obsadili druhé a tretie miesto.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá