25.3.2014 0 Comments

Telekom Innovation Contest hľadá najlepšie nápady na Slovensku

Po úspešnom štarte v roku 2013 Deutsche Telekom opäť spúšťa medzinárodnú súťaž Telekom Innovation Contest. Tvorivé tímy študentov, podnikatelia s inovatívnymi nápadmi a začínajúce IT startupy môžu do 11. apríla prihlasovať svoje nápady v niekoľkých kategóriách na www.telekom-innovation-contest.com.

Odmeny pre víťazov zahŕňajú investície vo výške až 150-tisíc eur, začlenenie do medzinárodných startup programov, hardvér, softvér, zabezpečenie kancelárskych priestorov v zariadení jedného zo štyroch inkubátorov a prístup k topmanažérom Deutsche Telekomu. Všetci finalisti sa zúčastnia 4-dňového vzdelávacieho programu, kde sa stretnú s expertmi, budú môcť nahliadnuť do výskumných projektov Deutsche Telekomu a ďalej rozvíjať svoje nápady. Finalisti budú vybraní po národných a medzinárodných kvalifikačných kolách. Víťazný tím vzíde z dvanástich finalistov na Champions Pitch v Krakove, ktorý sa uskutoční na konci júna 2014.

„Účasť na Telekom Innovation Contest bola pre nás dôležitým krokom k zabezpečeniu správnych kontaktov a posunutiu nášho nápadu na vyššiu úroveň," povedal Ivan Klimek, CEO spoločnosti Excalibur, slovenského startupu, ktorý súťaž vyhral v minulom roku.

Tímy o dvoch alebo viacerých ľuďoch môžu posielať svoje nápady v rôznych kategóriách. Dôraz je kladený najmä na "Produktivitu v Cloude" a "Budúcnosť médií a komunikácie". Medzi ďalšie kategórie patrí "Internet vecí", "Kyber bezpečnosť" a "Smart energia".

Súťaž je podporovaná Telekom inkubátorom hub:raum s umiestnením v Berlíne, Krakove a Tel Avive, spolu s Kitchen Budapest a UQBATE. Medzi ďalších sponzorov patrí sedem národných spoločností Telekomu v strednej a východnej Európe, v prípade Slovenska je to Slovak Telekom. Ich úloha spočíva v koordinácii národných predkôl, poskytnú ceny a neskôr budú spolupracovať s finalistami a víťazom.

Telekom Innovation Contest 2013

V minulom ročníku prihlásilo viac ako 700 tímov zo 45 krajín až 444 nápadov. Z 12 finalistov sa víťazom stal slovenský startup Excalibur s riešením autentifikácie pre mobilné zariadenia. Cubilog z Maďarska a Codeatelier z Nemecka obsadili druhé a tretie miesto.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Across Private Investments

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá