25.3.2014 0 Comments

Telekom Innovation Contest hľadá najlepšie nápady na Slovensku

Po úspešnom štarte v roku 2013 Deutsche Telekom opäť spúšťa medzinárodnú súťaž Telekom Innovation Contest. Tvorivé tímy študentov, podnikatelia s inovatívnymi nápadmi a začínajúce IT startupy môžu do 11. apríla prihlasovať svoje nápady v niekoľkých kategóriách na www.telekom-innovation-contest.com.

Odmeny pre víťazov zahŕňajú investície vo výške až 150-tisíc eur, začlenenie do medzinárodných startup programov, hardvér, softvér, zabezpečenie kancelárskych priestorov v zariadení jedného zo štyroch inkubátorov a prístup k topmanažérom Deutsche Telekomu. Všetci finalisti sa zúčastnia 4-dňového vzdelávacieho programu, kde sa stretnú s expertmi, budú môcť nahliadnuť do výskumných projektov Deutsche Telekomu a ďalej rozvíjať svoje nápady. Finalisti budú vybraní po národných a medzinárodných kvalifikačných kolách. Víťazný tím vzíde z dvanástich finalistov na Champions Pitch v Krakove, ktorý sa uskutoční na konci júna 2014.

„Účasť na Telekom Innovation Contest bola pre nás dôležitým krokom k zabezpečeniu správnych kontaktov a posunutiu nášho nápadu na vyššiu úroveň," povedal Ivan Klimek, CEO spoločnosti Excalibur, slovenského startupu, ktorý súťaž vyhral v minulom roku.

Tímy o dvoch alebo viacerých ľuďoch môžu posielať svoje nápady v rôznych kategóriách. Dôraz je kladený najmä na "Produktivitu v Cloude" a "Budúcnosť médií a komunikácie". Medzi ďalšie kategórie patrí "Internet vecí", "Kyber bezpečnosť" a "Smart energia".

Súťaž je podporovaná Telekom inkubátorom hub:raum s umiestnením v Berlíne, Krakove a Tel Avive, spolu s Kitchen Budapest a UQBATE. Medzi ďalších sponzorov patrí sedem národných spoločností Telekomu v strednej a východnej Európe, v prípade Slovenska je to Slovak Telekom. Ich úloha spočíva v koordinácii národných predkôl, poskytnú ceny a neskôr budú spolupracovať s finalistami a víťazom.

Telekom Innovation Contest 2013

V minulom ročníku prihlásilo viac ako 700 tímov zo 45 krajín až 444 nápadov. Z 12 finalistov sa víťazom stal slovenský startup Excalibur s riešením autentifikácie pre mobilné zariadenia. Cubilog z Maďarska a Codeatelier z Nemecka obsadili druhé a tretie miesto.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá