4.9.2012 0 Comments

Technológie HP prinášajú slovenským žiakom modernú učebňu a škole pomáhajú šetriť náklady

Spoločnosť HP sa zapojila do projektu „Inovatívna škola s ukážkovou učebňou s technológiou MultiPoint". Jeho cieľom je zabezpečiť žiakom prístup k najmodernejším technológiám a zlepšiť tak možnosti ich vzdelávania. V projekte sa HP stalo partnerom spoločnosti Microsoft Slovakia.

Inovatívny prístup k vzdelávaniu si osvojuje čoraz viac škôl aj na Slovensku. Základná škola s materskou školou Jána Amosa Komenského na Hubeného ulici v Bratislave nie je výnimkou. Zapojením sa do projektu svojim žiakom zabezpečila prístup k najmodernejším technológiám. Tí budú mať od začiatku školského roka k dispozícii novú triedu vybavenú technológiou Windows MultiPoint Server, ktorá je prevádzkovaná na hardvéri HP a umožňuje učiteľom centrálne koordinovať prácu a vyučovací proces všetkých žiakov. Technológie od HP a Microsoftu otvárajú nové možnosti pri výučbe a navyše pomáhajú šetriť náklady. Úspora financií na hardvér, energiu a údržbu IT môže pre školu predstavovať až 66 %.

„Spoločnosť HP podporuje nové inovatívne myšlienky, ktoré pomáhajú zlepšiť priestor pre výučbu a zabezpečiť tak kvalitné prostredie, v ktorom technológie majú svoje miesto. Vďaka tomuto projektu sme mali možnosť priblížiť a predstaviť moderné technológie HP aj učiteľom základnej školy a ich žiakom," dodáva Martin Kubala, generálny riaditeľ slovenskej pobočky spoločnosti HP.

Žiaci zo Základnej školy s materskou školou Jána Amosa Komenského už na prácu nepotrebujú kompletné PC, ale vyučovanie im zabezpečí úsporné riešenie HP MultiSeat. To sa v tomto konkrétnom prípade skladá z dvoch MultiSeat serverov HP MS6200 s operačným systémom Microsoft Multipoint server 2011, šestnástich tenkých klientov HP t200 s klávesnicou a myšou, rovnakého počtu 20-palcových HP monitorov LE2002x a HP slúchadiel s mikrofónom pre interaktívnu výučbu.

„Veríme, že nielen učitelia, ale hlavne žiaci ocenia možnosť vzdelávať sa v tej najmodernejšej multipointovej učebni, akú dnešné informačné technológie ponúkajú," povedala riaditeľka školy Tatiana Kizivatová.

Individuálnu aktivitu žiakov monitoruje učiteľ prostredníctvom jeho správcovského počítača alebo servera, cez ktorý môže v jednoduchom grafickom prostredí zadávať a kontrolovať úlohy. Vďaka jedinečným používateľským účtom má každý žiak svoje vlastné prostredie a pracovnú plochu, pričom všetci sú pripojení k danému správcovskému počítaču alebo serveru.

Zastaraná učebňa sa premenila na moderné pracovisko počas leta, kedy všetci učitelia absolvovali i špeciálne školenie, aby mohli technológie spoločností HP a Microsoft využívať efektívne už od prvých vyučovacích hodín. Nová moderná trieda tak bola slávnostne otvorená v prvý deň školského roku 2012/2013.

Počítačové riešenie HP MultiSeat
Počítačové riešenie HP MultiSeat od spoločnosti HP umožňuje pripojenie až 10 používateľov pomocou jediného vyhradeného stolného počítača. Predstavuje ideálne riešenie pre počítačové prostredia s krátkou vzdialenosťou, napríklad v školách, školiacich strediskách a pod. Táto technológia poskytuje známe používateľské funkcie operačného systému Windows® 7 a v súčasnosti je to jediné riešenie zdieľania počítača plne podporované a licencované spoločnosťou Microsoft®. Viac informácií o HP MultiSeat nájdete na stránke http://www.hp.sk/multiseat.

Riešenie Windows MultiPoint Server
Windows MultiPoint Server predstavuje špeciálnu verziu operačného systému pre MultiPoint riešenia. Prináša jednoduchú správu za cenovo dostupné náklady so širokou podporou výrobcov hardvéru. Podstata riešenia je založená na tom, že v rámci siete počítačov existuje iba jeden hlavný centrálny server, na ktorý sa ostatné pracovné stanice pripájajú pomocou tenkých klientov. Vďaka tejto technológii je možné výrazne ušetriť prostriedky a prevádzkovanie celého riešenia.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá