Image
21.7.2014 0 Comments

Technologicky zdatnejšia konkurencia vám môže cez Google poriadne skomplikovať biznis

ITN_tit_Technologisky vzdatnejsia.jpg Služby Google Mapy a Google+ Miesta sú užitočným pomocníkom, ak si potrebujete zistiť informácie o nejakom podniku alebo organizácii. Problém však nastane vtedy, ak niekto začne údaje úmyselne falšovať.

Kvôli zmeneným otváracím hodinám skrachovala napr. luxusná reštaurácia Serbian Crown vo Washingtone. Táto reštaurácia sídlila v pomerne izolovanom prostredí a keď si záujemcovia našli v službe Google+ Miesta informáciu, že je cez víkend zatvorená, ostali doma. Z toho dôvodu stratil podnik 75 % víkendovej klientely. Majiteľ, 74-ročný Rene Bertagna, zistil podstatu problému, až keď mu zavolal stály zákazník, aby si overil údaje na internete. Bertagna, ktorý v živote internet ani Google nepoužíval, pripisuje zmenu informácií niektorému z konkurentov.

ITN_Technologisky vzdatnejsia.jpg

Nejde o unikátny prípad, kedy sa v rámci konkurenčného boja používajú aj moderné IT technológie. Manipulovanie s Google Mapami a Google+ Miestami nie je ničím neobvyklým. Hoci sa u nás takéto prípady zatiaľ neobjavili, resp. nie vo väčšom množstve, vo svete sa s nimi z času na čas obchodníci stretávajú.

V Buffale v roku 2010 niekto napr. zmenil informáciu o klenotníctve Barbara Oliver & Co Jewelry, ktoré bolo v Google Mapách definované ako „permanentne zatvorené". Majiteľka tvrdí, že za túto zmenu bol zodpovedný konkurenčný klenotník, ktorý podobným spôsobom v priebehu niekoľkých dní „zavrel" 4 konkurenčné firmy.

Objavili sa aj prípady, kedy útočníci upravili kontaktné informácie a telefónne čísla alebo zmenili odkaz na webové stránky na konkurenčné služby.

Treba však dodať, že prevažná väčšina týchto prípadov vznikla v rokoch 2010 a 2011. Google medzitým zlepšil zabezpečenie a falšovania informácií ubudlo. Aj napriek tomu má systém určité nedostatky, ktoré sa snažia útočníci zneužiť.

Zdroj: wired.com


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá