Image
31.10.2012 0 Comments

Technologický obojok stráži zdravotný stav domáceho maznáčika

Fujitsu obojek.jpg Spoločnosť Fujitsu vyvinula špeciálne zariadenie, ktoré je možné pripojiť k obojku psa či iného domáceho zvieraťa a prostredníctvom zabudovaného snímača sledovať úroveň jeho aktivity a ďalšie údaje počas dňa i noci. V materskej spoločnosti v Japonsku sa už pracuje aj na vývoji cloudovej služby, ktorá bude spracovávať údaje získané zo snímačov zariadení a upozorňovať majiteľa na možné zdravotné riziká ich miláčikov.

Domáce zvieratá vďaka pokroku vo veterinárnej medicíne síce žijú oveľa dlhšie, na oplátku sú však vystavení podobným chorobám, ktoré sú spojené so zlým životným štýlom a ktorými trpia aj ľudia. Jedná sa napríklad o obezitu a cukrovku. Aby bolo možné chorobám maznáčikov predchádzať, je dôležité sledovať ich dennú aktivitu a priebežnú kondíciu.

Fujitsu cloud.jpg

Monitorovacie zariadenie umiestnené v obojku neustále zaznamenáva aktivitu zvieraťa.
Špeciálne monitorovacie zariadenie je kompaktné, ľahké a má veľmi nízke nároky na napájanie. Domáci miláčik tak môže snímacie zariadenie nosiť nepretržite, pričom neustále dochádza k zaznamenávaniu všetkých jeho aktivít. Dokonca aj majitelia, ktorí nemôžu na svojich miláčikov stále dohliadať, sa vďaka sledovaniu a zaznamenávaniu týchto údajov dozvedia o počte krokov, vonkajšej teplote či napríklad náznakoch podchladenie ich maznáčika.

Záznamy o aktivite možno ľahko zobraziť v smartfóne a nahrať do cloudu.
Dáta zo snímača sú ukladané v zariadení v stanovených intervaloch. Nazhromaždené informácie možno následne a jednoducho prečítať tak, že je zariadenie prenesené do blízkosti smartfónu alebo pripojené k počítaču, ktoré si dáta načíta a uloží. V budúcnosti bude možné nahrať dáta aj do pripravovanej cloudovej služby, v ktorej môžu byť dlhodobo uchovávané pre následné spracovanie.

Dáta nahrané do cloudu si bude možné prezrieť na špeciálnej webovej stránke určenej pre majiteľa psa. Zmeny údajov v priebehu času sú zobrazené v podobe prehľadných a zrozumiteľných grafov, ktoré umožňujú okamžité rozpoznanie akýchkoľvek zmien zdravotného stavu zvieraťa. Služba je navrhnutá tak, aby majiteľom uľahčovala každodennú starostlivosť o zdravotný stav ich miláčikov.

Viac informácií o projekte nájdete na:
fujitsu.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 2

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá