Image
31.10.2012 0 Comments

Technologický obojok stráži zdravotný stav domáceho maznáčika

Fujitsu obojek.jpg Spoločnosť Fujitsu vyvinula špeciálne zariadenie, ktoré je možné pripojiť k obojku psa či iného domáceho zvieraťa a prostredníctvom zabudovaného snímača sledovať úroveň jeho aktivity a ďalšie údaje počas dňa i noci. V materskej spoločnosti v Japonsku sa už pracuje aj na vývoji cloudovej služby, ktorá bude spracovávať údaje získané zo snímačov zariadení a upozorňovať majiteľa na možné zdravotné riziká ich miláčikov.

Domáce zvieratá vďaka pokroku vo veterinárnej medicíne síce žijú oveľa dlhšie, na oplátku sú však vystavení podobným chorobám, ktoré sú spojené so zlým životným štýlom a ktorými trpia aj ľudia. Jedná sa napríklad o obezitu a cukrovku. Aby bolo možné chorobám maznáčikov predchádzať, je dôležité sledovať ich dennú aktivitu a priebežnú kondíciu.

Fujitsu cloud.jpg

Monitorovacie zariadenie umiestnené v obojku neustále zaznamenáva aktivitu zvieraťa.
Špeciálne monitorovacie zariadenie je kompaktné, ľahké a má veľmi nízke nároky na napájanie. Domáci miláčik tak môže snímacie zariadenie nosiť nepretržite, pričom neustále dochádza k zaznamenávaniu všetkých jeho aktivít. Dokonca aj majitelia, ktorí nemôžu na svojich miláčikov stále dohliadať, sa vďaka sledovaniu a zaznamenávaniu týchto údajov dozvedia o počte krokov, vonkajšej teplote či napríklad náznakoch podchladenie ich maznáčika.

Záznamy o aktivite možno ľahko zobraziť v smartfóne a nahrať do cloudu.
Dáta zo snímača sú ukladané v zariadení v stanovených intervaloch. Nazhromaždené informácie možno následne a jednoducho prečítať tak, že je zariadenie prenesené do blízkosti smartfónu alebo pripojené k počítaču, ktoré si dáta načíta a uloží. V budúcnosti bude možné nahrať dáta aj do pripravovanej cloudovej služby, v ktorej môžu byť dlhodobo uchovávané pre následné spracovanie.

Dáta nahrané do cloudu si bude možné prezrieť na špeciálnej webovej stránke určenej pre majiteľa psa. Zmeny údajov v priebehu času sú zobrazené v podobe prehľadných a zrozumiteľných grafov, ktoré umožňujú okamžité rozpoznanie akýchkoľvek zmien zdravotného stavu zvieraťa. Služba je navrhnutá tak, aby majiteľom uľahčovala každodennú starostlivosť o zdravotný stav ich miláčikov.

Viac informácií o projekte nájdete na:
fujitsu.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá