Image
21.9.2016 0 Comments

Tech Data kúpi Avnet Technology Solutions za 2,6 miliardy dolárov

Tech Data Corporation oznámila, že uzavrela definitívnu dohodu o kúpe divízie Technology Solution spoločnosti Avnet, Inc. za 2,4 mld. USD v hotovosti a 2 785 mil. kmeňových akcií Tech Data. Odhad celkovej hodnoty transakcie predstavuje približne 2,6 mld. USD na základe váženého priemeru hodnoty uzatváracej ceny akcií. Tech Data zároveň očakáva, že transakciou získa približne 200 mil. dolárov vo forme daňových úľav.

Tech Data predpokladá dosiahnutie ročných úspor v priemere 100 mil. dolárov do dvoch rokov od uzavretia kontraktu, predovšetkým vďaka efektivite technologických platforiem, odstráneniu duplicitných funkcií a zníženiu firemných výdavkov.

Technology Solutions je jeden z lídrov na poli distribúcie s pridanou hodnotou, poskytujúci technologické riešenia, služby, softvér a hardvér pre dátové centrá, ktorý dopĺňa diverzifikované portfólio Tech Data v strategických oblastiach zameraných na rast. Na základe očakávaných údajov o tržbách za posledných 12 mesiacov, ktoré sa skončili 31. júla 2016, by tieto tržby vzrástli z 26 mld. dolárov na približne 35 mld. dolárov, pričom tržby pripadajúce na komplexné, vysokomaržové projekty v oblasti dátových centier by sa zvýšili z približne 29 percent na 45 percent. Očakávaný očistený operatívny príjem za posledných 12 mesiacov, ktoré sa skončili 31. júla 2016, by sa viac ako zdvojnásobil, a to po predpokladaných úsporách nákladov.

Technology Solutions spolupracuje s viac než 40 svetovými top výrobcami IT a stará sa o potreby viac ako 20 000 zákazníkov z viac ako 80 krajín. Podobne aj Tech Data má silné vzťahy s viac ako 600 výrobcami a viac než 105 000 zákazníkov. Ako zlúčená spoločnosť Tech Data a Technology Solutions môže ponúknuť viac a lepšie cielených riešení pre širšiu zákaznícku základňu.

Podľa podmienok dohody, ktorá už bola schválená predstavenstvom oboch spoločností, Avnet získa po uzavretí 2,4 mld. dolárov v hotovosti a približne 2 785 mil. kmeňových akcií Tech Data, predstavujúcich približne 7 % vlastnícky podiel v Tech Data.

Ukončenie prevzatia je očakávané počas prvej polovice roku 2017 po schválení patričnými regulačnými úradmi.

Autor: TS Tech Data

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá