Image
21.9.2016 0 Comments

Tech Data kúpi Avnet Technology Solutions za 2,6 miliardy dolárov

Tech Data Corporation oznámila, že uzavrela definitívnu dohodu o kúpe divízie Technology Solution spoločnosti Avnet, Inc. za 2,4 mld. USD v hotovosti a 2 785 mil. kmeňových akcií Tech Data. Odhad celkovej hodnoty transakcie predstavuje približne 2,6 mld. USD na základe váženého priemeru hodnoty uzatváracej ceny akcií. Tech Data zároveň očakáva, že transakciou získa približne 200 mil. dolárov vo forme daňových úľav.

Tech Data predpokladá dosiahnutie ročných úspor v priemere 100 mil. dolárov do dvoch rokov od uzavretia kontraktu, predovšetkým vďaka efektivite technologických platforiem, odstráneniu duplicitných funkcií a zníženiu firemných výdavkov.

Technology Solutions je jeden z lídrov na poli distribúcie s pridanou hodnotou, poskytujúci technologické riešenia, služby, softvér a hardvér pre dátové centrá, ktorý dopĺňa diverzifikované portfólio Tech Data v strategických oblastiach zameraných na rast. Na základe očakávaných údajov o tržbách za posledných 12 mesiacov, ktoré sa skončili 31. júla 2016, by tieto tržby vzrástli z 26 mld. dolárov na približne 35 mld. dolárov, pričom tržby pripadajúce na komplexné, vysokomaržové projekty v oblasti dátových centier by sa zvýšili z približne 29 percent na 45 percent. Očakávaný očistený operatívny príjem za posledných 12 mesiacov, ktoré sa skončili 31. júla 2016, by sa viac ako zdvojnásobil, a to po predpokladaných úsporách nákladov.

Technology Solutions spolupracuje s viac než 40 svetovými top výrobcami IT a stará sa o potreby viac ako 20 000 zákazníkov z viac ako 80 krajín. Podobne aj Tech Data má silné vzťahy s viac ako 600 výrobcami a viac než 105 000 zákazníkov. Ako zlúčená spoločnosť Tech Data a Technology Solutions môže ponúknuť viac a lepšie cielených riešení pre širšiu zákaznícku základňu.

Podľa podmienok dohody, ktorá už bola schválená predstavenstvom oboch spoločností, Avnet získa po uzavretí 2,4 mld. dolárov v hotovosti a približne 2 785 mil. kmeňových akcií Tech Data, predstavujúcich približne 7 % vlastnícky podiel v Tech Data.

Ukončenie prevzatia je očakávané počas prvej polovice roku 2017 po schválení patričnými regulačnými úradmi.

Autor: TS Tech Data

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá