Image
28.1.2016 0 Comments

Taxi aplikácia HopIN motivuje zľavami vodičov taxíkov

Taxi aplikácia HopIN motivuje zľavami vodičov taxíkov. Zľavy až do výšky 60 % sa vzťahujú na poplatok vo výške 0,50 eura, ktorý platia taxikári Hopinu pri každej vybavenej objednávke s dlhším príjazdom.

„Naším cieľom je motivovať taxikárov realizovať aj tie objednávky, ktoré nie sú až také atraktívne. Ide zväčša o objednávky s tzv. dlhším príjazdom, do takých lokalít, ako je bratislavská Koliba či Devín. Teda lokality mimo širšieho centra hlavného mesta," hovorí Martin Baran z Hopinu.

Taxikár, ktorý vybaví takúto objednávku zákazníka, získa od Hopinu zľavu na poplatok za vybavenie objednávky maximálne do výšky 60 %. Táto zľava sa vypočítava z pevne stanovenej sadzby 0,50 eura, ktorú platí taxikár Hopinu za každú vybavenú objednávku. Po uplatnení maximálnej zľavy tak namiesto 0,50 eura zaplatí taxikár Hopinu za vybavenie objednávky len 0,20 eura.

„V centre našej pozornosti sú zákazníci, ktorí chcú využiť naše služby aj do iných častí mesta, ako je len širšie centrum. V záujme ich maximálnej spokojnosti sme sa rozhodli motivovať taxikárov atraktívnymi zľavami. Veríme, že sa to pozitívne prejaví aj na celkovom vybavovaní objednávok a zvýšení spokojnosti našich zákazníkov," dodáva Martin Baran.

Na výpočet zľavy pre taxikárov zapracoval HopIN do systému nový algoritmus. Systém určuje výšku zľavy napríklad na základe historických dát o počasí, dní v týždni, sviatkov, dopytu podľa lokality či počtu pripojených taxikárov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá