Image
28.1.2016 0 Comments

Taxi aplikácia HopIN motivuje zľavami vodičov taxíkov

Taxi aplikácia HopIN motivuje zľavami vodičov taxíkov. Zľavy až do výšky 60 % sa vzťahujú na poplatok vo výške 0,50 eura, ktorý platia taxikári Hopinu pri každej vybavenej objednávke s dlhším príjazdom.

„Naším cieľom je motivovať taxikárov realizovať aj tie objednávky, ktoré nie sú až také atraktívne. Ide zväčša o objednávky s tzv. dlhším príjazdom, do takých lokalít, ako je bratislavská Koliba či Devín. Teda lokality mimo širšieho centra hlavného mesta," hovorí Martin Baran z Hopinu.

Taxikár, ktorý vybaví takúto objednávku zákazníka, získa od Hopinu zľavu na poplatok za vybavenie objednávky maximálne do výšky 60 %. Táto zľava sa vypočítava z pevne stanovenej sadzby 0,50 eura, ktorú platí taxikár Hopinu za každú vybavenú objednávku. Po uplatnení maximálnej zľavy tak namiesto 0,50 eura zaplatí taxikár Hopinu za vybavenie objednávky len 0,20 eura.

„V centre našej pozornosti sú zákazníci, ktorí chcú využiť naše služby aj do iných častí mesta, ako je len širšie centrum. V záujme ich maximálnej spokojnosti sme sa rozhodli motivovať taxikárov atraktívnymi zľavami. Veríme, že sa to pozitívne prejaví aj na celkovom vybavovaní objednávok a zvýšení spokojnosti našich zákazníkov," dodáva Martin Baran.

Na výpočet zľavy pre taxikárov zapracoval HopIN do systému nový algoritmus. Systém určuje výšku zľavy napríklad na základe historických dát o počasí, dní v týždni, sviatkov, dopytu podľa lokality či počtu pripojených taxikárov.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá