Image
6.3.2013 0 Comments

Takto vyzerá domácnosť budúcnosti podľa Microsoftu (video)

hometheater.jpg Nebude to trvať dlho a k práci, zábave i ovládaniu domácnosti budeme používať veľké dotykové obrazovky umiestnené na stene.

Pomocou veľkoplošných displejov budeme môcť hovoriť so svojimi priateľmi, zatiaľ čo nám osobný virtuálny šéfkuchár bude ponúkať jedlá, ktoré môžeme uvariť z ingrediencií v našej chladničke. Všetky naše zariadenia budú reagovať na hlasové pokyny a my budeme môcť medzi týmito zariadeniami jednoducho presúvať informácie pomocou niekoľkých dotykov na obrazovke.

To je predstava Microsoftu o blízkej budúcnosti, ktorá bola predstavená vo videu vydanom v piatok. Microsoft vytvoril tzv. Envisioning Center v Richmonde, v ktorom zhmotnil svoje predstavy o budúcnosti výpočtovej techniky, od ktorej nás nedelia generácie, ale päť až desať rokov. A táto budúcnosť samozrejme zahŕňa celý rad produktov Microsoftu, predovšetkým nové tablety Surface.

Microsoft ukázal, ako budú môcť ľudia komunikovať s displejmi umiestnenými na stenách svojich domovov a prenášať na ne informácie z tabletu Surface či mobilného telefónu. Akonáhle sa používateľ dostaví domov, bude môcť na všetky zariadenia v dome jednoducho preniesť fotografie - napríklad do digitálnych rámčekov umiestnených v izbách. Microsoft predstavil domov, ktorý bude inteligentný - človek v kuchyni bude napríklad variť a zrazu sa pred ním na linke s dotykovým displejom objaví recept.

Domov neďalekej budúcnosti bude prepojený celým radom zariadení. Predstava Microsoftu je samozrejme veľmi idilickou: babička číta pred spaním rozprávky deťom, ktoré bývajú na druhom konci sveta a deti sa na rozprávku môžu pozerať ako na animovaný príbeh na veľkom displeji vo svojej izbe. Ak malé dievčatko nemá rada lietadlá, môže postavu v príbehu prinútiť, aby cestovala vlakom len za pomoci hlasového príkazu. Zabudnite na klávesnice, v budúcnosti počítače rýchlo a efektívne odpovedajú na hlasové pokyny.

"Rád o Envisioning Centre hovorím ako o koncepte auta, ktorý nám umožní ukázať ľuďom, aké by to mohlo byť s technológiami v budúcnosti a získať od nich odozvu," napísal Steve Clayton z Microsoftu na oficiálnom blogu pri predstavení Envisioning Centra. "Predstavujeme trendy, ktoré podľa nás majú veľký potenciál." Budúcnosť výpočtovej techniky tak určite vyzerá v očiach Microsoftu veľmi sľubne. Majte však na pamäti, že dvojminútové video popisujúce techniku ​​v budúcnosti možno vytvoriť oveľa jednoduchšie, než konkrétne produkty.


Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá