Image
6.3.2013 0 Comments

Takto vyzerá domácnosť budúcnosti podľa Microsoftu (video)

hometheater.jpg Nebude to trvať dlho a k práci, zábave i ovládaniu domácnosti budeme používať veľké dotykové obrazovky umiestnené na stene.

Pomocou veľkoplošných displejov budeme môcť hovoriť so svojimi priateľmi, zatiaľ čo nám osobný virtuálny šéfkuchár bude ponúkať jedlá, ktoré môžeme uvariť z ingrediencií v našej chladničke. Všetky naše zariadenia budú reagovať na hlasové pokyny a my budeme môcť medzi týmito zariadeniami jednoducho presúvať informácie pomocou niekoľkých dotykov na obrazovke.

To je predstava Microsoftu o blízkej budúcnosti, ktorá bola predstavená vo videu vydanom v piatok. Microsoft vytvoril tzv. Envisioning Center v Richmonde, v ktorom zhmotnil svoje predstavy o budúcnosti výpočtovej techniky, od ktorej nás nedelia generácie, ale päť až desať rokov. A táto budúcnosť samozrejme zahŕňa celý rad produktov Microsoftu, predovšetkým nové tablety Surface.

Microsoft ukázal, ako budú môcť ľudia komunikovať s displejmi umiestnenými na stenách svojich domovov a prenášať na ne informácie z tabletu Surface či mobilného telefónu. Akonáhle sa používateľ dostaví domov, bude môcť na všetky zariadenia v dome jednoducho preniesť fotografie - napríklad do digitálnych rámčekov umiestnených v izbách. Microsoft predstavil domov, ktorý bude inteligentný - človek v kuchyni bude napríklad variť a zrazu sa pred ním na linke s dotykovým displejom objaví recept.

Domov neďalekej budúcnosti bude prepojený celým radom zariadení. Predstava Microsoftu je samozrejme veľmi idilickou: babička číta pred spaním rozprávky deťom, ktoré bývajú na druhom konci sveta a deti sa na rozprávku môžu pozerať ako na animovaný príbeh na veľkom displeji vo svojej izbe. Ak malé dievčatko nemá rada lietadlá, môže postavu v príbehu prinútiť, aby cestovala vlakom len za pomoci hlasového príkazu. Zabudnite na klávesnice, v budúcnosti počítače rýchlo a efektívne odpovedajú na hlasové pokyny.

"Rád o Envisioning Centre hovorím ako o koncepte auta, ktorý nám umožní ukázať ľuďom, aké by to mohlo byť s technológiami v budúcnosti a získať od nich odozvu," napísal Steve Clayton z Microsoftu na oficiálnom blogu pri predstavení Envisioning Centra. "Predstavujeme trendy, ktoré podľa nás majú veľký potenciál." Budúcnosť výpočtovej techniky tak určite vyzerá v očiach Microsoftu veľmi sľubne. Majte však na pamäti, že dvojminútové video popisujúce techniku ​​v budúcnosti možno vytvoriť oveľa jednoduchšie, než konkrétne produkty.


Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá