Image
24.4.2014 0 Comments

Takmer sedem percent mužov surfuje na webe počas šoférovania

Blesk_muzi.jpg ESET spúšťa novú stránku GoExplore.net. Ide o novú internetovú iniciatívu, ktorá podnieťuje objavovanie webu bezpečným spôsobom.

Spoločnosť ESET sa rozhodla GoExplore.net spustiť 25 rokov po tom, čo Tim Berners-Lee a Robert Cailliau navrhli projekt, z ktorého neskôr vznikol World Wide Web. Stránka je webový portál určený pre kohokoľvek, kto chce objavovať on-line vesmír, uploadovať zaujímavý obsah a ukazovať tak bezpečnú a zaujímavú stránku internetu ďalším surferom.

GoExplore.net bude čitateľom ponúkať exkluzívne rozhovory s hrdinami internetu, návody, infografiky, videá a takisto prieskumy.

Nový prieskum GoExplore.net odhalil aj niekoľko zaujímavých zistení o internetovom správaní používateľov. V prieskume sa zúčastnilo dvetisíc obyvateľov Veľkej Británie a Spojených štátov amerických. Výsledky poukázali na riziká, ktorým sa ľudia pri surfovaní webu vystavujú, a takisto ukázali rozdiely v správaní žien a mužov.

Podľa prieskumu si takmer štvrtina amerických mužov vo veku od 25 do 34 rokov prezerá internet počas šoférovania. V Británii sa tejto činnosti venuje len sedem percent opýtaných mužov. Výskyt tejto činnosti u britských žien je však dvojnásobný.

Ďalšie zistenia prieskumu GoExplore.net:

  • Pri Američanoch je v porovnaní s Britmi trojnásobne pravdepodobnejšie (2,8 percenta), že si budú internet prezerať počas pohrebu alebo omše. Americké ženy sú na tom v tejto štatistike horšie. To, že navštívia web počas takejto udalosti, je u nich sedemnásobne pravdepodobnejšie než pri britských ženách.
  • Desať percent internetových používateľov tvrdí, že je pre nich ťažké nájsť na webe to, čo reálne hľadajú.
  • 12,3 percenta amerických mužov vo veku od 25 do 34 rokov berie svoj mobil aj do vane alebo sprchy.


Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Hybridné zariadenia predstavujú nový štandard. Čaká nás budúcnosť bez notebookov?

12.09.2016 00:22

Vo svete, kde každý rok stále rýchlejšie vznikajú nové technológie, je zaujímavé čítať o tom, ktoré technológie sú údajne na zostupe. Minulý mesiac napríklad ukázala štúdia spoločnosti comScore, že su ...

Prieskumy trhu 2

Vo Švédsku končí na skládkach len 1 % komunálneho odpadu

12.09.2016 00:10

Švédsko je lídrom v ochrane životného prostredia. Svedčí o tom okrem iného  aj projekt elektrických ciest, určených pre vozidlá, ktoré sú priťažké na to, aby boli poháňané iba elektrinou. Prvý dvojkil ...

Prieskumy trhu

PRIESKUM: Bankovú mobilnú aplikáciu využíva týždenne 22 % Slovákov

31.08.2016 00:07

Raz za týždeň využíva mobilnú aplikáciu svojej banky 22 % Slovákov. Takmer každý deň aplikáciu využije 14 % oslovených respondentov. V ČR je situácia obdobná, keď v oboch prípadoch sú výsledky len o p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá