Image
24.4.2014 0 Comments

Takmer sedem percent mužov surfuje na webe počas šoférovania

Blesk_muzi.jpg ESET spúšťa novú stránku GoExplore.net. Ide o novú internetovú iniciatívu, ktorá podnieťuje objavovanie webu bezpečným spôsobom.

Spoločnosť ESET sa rozhodla GoExplore.net spustiť 25 rokov po tom, čo Tim Berners-Lee a Robert Cailliau navrhli projekt, z ktorého neskôr vznikol World Wide Web. Stránka je webový portál určený pre kohokoľvek, kto chce objavovať on-line vesmír, uploadovať zaujímavý obsah a ukazovať tak bezpečnú a zaujímavú stránku internetu ďalším surferom.

GoExplore.net bude čitateľom ponúkať exkluzívne rozhovory s hrdinami internetu, návody, infografiky, videá a takisto prieskumy.

Nový prieskum GoExplore.net odhalil aj niekoľko zaujímavých zistení o internetovom správaní používateľov. V prieskume sa zúčastnilo dvetisíc obyvateľov Veľkej Británie a Spojených štátov amerických. Výsledky poukázali na riziká, ktorým sa ľudia pri surfovaní webu vystavujú, a takisto ukázali rozdiely v správaní žien a mužov.

Podľa prieskumu si takmer štvrtina amerických mužov vo veku od 25 do 34 rokov prezerá internet počas šoférovania. V Británii sa tejto činnosti venuje len sedem percent opýtaných mužov. Výskyt tejto činnosti u britských žien je však dvojnásobný.

Ďalšie zistenia prieskumu GoExplore.net:

  • Pri Američanoch je v porovnaní s Britmi trojnásobne pravdepodobnejšie (2,8 percenta), že si budú internet prezerať počas pohrebu alebo omše. Americké ženy sú na tom v tejto štatistike horšie. To, že navštívia web počas takejto udalosti, je u nich sedemnásobne pravdepodobnejšie než pri britských ženách.
  • Desať percent internetových používateľov tvrdí, že je pre nich ťažké nájsť na webe to, čo reálne hľadajú.
  • 12,3 percenta amerických mužov vo veku od 25 do 34 rokov berie svoj mobil aj do vane alebo sprchy.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

V roku 2020 pretečie cloudom 14,1 zettabajtu. Je na takúto premávku Slovensko pripravené?

08.12.2016 00:14

Podľa záverov novej štúdie Cisco Global Cloud Index  dosiahne do roku 2020 ročný objem cloudovej dátovej premávky až 14,1 zettabajtov (ZB). To znamená, že v porovnaní s rokom 2015, keď celková premávk ...

Prieskumy trhu

Slovenskí žiaci zaostávajú v matematickej, čitateľskej aj prírodovednej gramotnosti

07.12.2016 00:07

Slovensko v porovnaní s priemerom krajín OECD zaostáva vo všetkých troch oblastiach – matematickej, čitateľskej aj prírodovednej gramotnosti. Výsledky slovenských 15-ročných žiakov sú podľa medzináro ...

Prieskumy trhu 1

Analytici zverejnili hlavné predpovede o digitálnej budúcnosti

07.12.2016 00:13

Hlavné predpovede na rok 2017 a nasledujúce roky vychádzajú z troch hlavných vplyvov postupujúcej digitálnej inovácie: skúseností a zapojenia používateľov (zákazníkov), inovácie v oblasti biznisu a se ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá