Image
9.1.2015 0 Comments

Tablety umožňujúce bezdrôtové dobíjanie od Intelu budú dostupné už tento rok

Kirk_Skaugen_intel.jpg Dobíjanie tabletu by už čoskoro malo fungovať tak, že ho používateľ jednoducho umiestni na stôl v kaviarni či doma v kuchyni. Aspoň tak si bezdrôtové dobíjanie, ktoré má prísť na trh už čoskoro, predstavuje Intel.

Tablety, ktoré podporujú technológiu umožňujúcu bezdrôtové dobíjanie, by sa podľa senior viceprezidenta divízie PC Client Group v Inteli Kirka Skaugena mali na trhu objaviť už v druhej polovici tohto roka.

Bezdrôtové dobíjanie budú podporovať tablety poháňané novými procesormi Intel Cherry Trail. Vízia Intelu je však taká, že by bezdrôtové dobíjanie v budúcnosti mali využívať hoci aj laptopy. Tablety s Cherry Trail vďaka technológii Wi-Di umožnia aj streamovanie videa na externé displeje.

Intel pracuje aj na technológii, ktorá umožní tabletom a počítačom streamovať video priamo na televízory. Táto technológia nazývaná WiGig je rýchlejšou verziou Wi-Fi 802.11ac a v budúcnosti by mohla nahradiť porty USB 3.0 v tabletoch a počítačoch, pretože umožňuje vysokorýchlostný prenos dát.

V laptopoch sa technológia bezdrôtového dobíjania objaví v druhej polovici tohto roka. Intel verí, že dobíjacie stanice budú v blízkej budúcnosti rovnako bežné ako pripojenie Wi-Fi. Podľa Skaugena Intelu napríklad v súčasnosti ide o vytvorenie miest na bezdrôtové dobíjanie na letisku v Abú Zabí. Ako však podotkol, technológia sa do mainstreamu rozvinie až o niekoľko rokov.

Cherry Trail je navrhnutý pre výkonné tablety a je nástupcom súčasných procesorov Bay Trail. Cherry Trail je vôbec prvý procesor určený pre tablety, ktorý je vyrobený pomocou 14 nm technológie. Tá sa už používa na výrobu procesorov určených pre PC. Prvé tablety s Cherry Trail sa na trhu objavia v prvej polovici tohto roka.

Procesory Cherry Trail budú okrem iného podporovať aj technológiu Truekey, ktorá používateľom umožní prihlasovať sa k zariadeniam pomocou skenu tváre či odtlačku prsta. Technológiu bude možné ďalej použiť napríklad na prihlasovanie k internetovému bankovníctvu či e-mailom.

Intel si ako cieľ na tento rok stanovil predaj 40 miliónov tabletov s jeho novými procesormi, čo je podľa analytikov cieľ, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou dosiahne. Ako uviedol Skaugen, Intel predpokladá, že tablety s procesormi Cherry Trail medzi používateľmi zatraktívni predovšetkým možnosť bezdrôtového dobíjania.

Väčšina populárnych tabletov, ako je Apple iPad či tablety radu Samsung Galaxy, používa procesory ARM a Intel sa snaží odlíšiť tým, že do svojich procesorov integruje funkcie typu Truekey.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Technológie 1

Inteligentná čelenka vám sprostredkuje sny podľa vlastného výberu

18.10.2016 00:22

Vo filme Inception z roku 2010 dostane hlavná postava zložitú úlohu implantovať spomienky do niečej mysle počas sna. A zdá sa, že zámerné vyvolávanie snov môže byť čoskoro realitou mimo filmového plát ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá