Image
9.1.2015 0 Comments

Tablety umožňujúce bezdrôtové dobíjanie od Intelu budú dostupné už tento rok

Kirk_Skaugen_intel.jpg Dobíjanie tabletu by už čoskoro malo fungovať tak, že ho používateľ jednoducho umiestni na stôl v kaviarni či doma v kuchyni. Aspoň tak si bezdrôtové dobíjanie, ktoré má prísť na trh už čoskoro, predstavuje Intel.

Tablety, ktoré podporujú technológiu umožňujúcu bezdrôtové dobíjanie, by sa podľa senior viceprezidenta divízie PC Client Group v Inteli Kirka Skaugena mali na trhu objaviť už v druhej polovici tohto roka.

Bezdrôtové dobíjanie budú podporovať tablety poháňané novými procesormi Intel Cherry Trail. Vízia Intelu je však taká, že by bezdrôtové dobíjanie v budúcnosti mali využívať hoci aj laptopy. Tablety s Cherry Trail vďaka technológii Wi-Di umožnia aj streamovanie videa na externé displeje.

Intel pracuje aj na technológii, ktorá umožní tabletom a počítačom streamovať video priamo na televízory. Táto technológia nazývaná WiGig je rýchlejšou verziou Wi-Fi 802.11ac a v budúcnosti by mohla nahradiť porty USB 3.0 v tabletoch a počítačoch, pretože umožňuje vysokorýchlostný prenos dát.

V laptopoch sa technológia bezdrôtového dobíjania objaví v druhej polovici tohto roka. Intel verí, že dobíjacie stanice budú v blízkej budúcnosti rovnako bežné ako pripojenie Wi-Fi. Podľa Skaugena Intelu napríklad v súčasnosti ide o vytvorenie miest na bezdrôtové dobíjanie na letisku v Abú Zabí. Ako však podotkol, technológia sa do mainstreamu rozvinie až o niekoľko rokov.

Cherry Trail je navrhnutý pre výkonné tablety a je nástupcom súčasných procesorov Bay Trail. Cherry Trail je vôbec prvý procesor určený pre tablety, ktorý je vyrobený pomocou 14 nm technológie. Tá sa už používa na výrobu procesorov určených pre PC. Prvé tablety s Cherry Trail sa na trhu objavia v prvej polovici tohto roka.

Procesory Cherry Trail budú okrem iného podporovať aj technológiu Truekey, ktorá používateľom umožní prihlasovať sa k zariadeniam pomocou skenu tváre či odtlačku prsta. Technológiu bude možné ďalej použiť napríklad na prihlasovanie k internetovému bankovníctvu či e-mailom.

Intel si ako cieľ na tento rok stanovil predaj 40 miliónov tabletov s jeho novými procesormi, čo je podľa analytikov cieľ, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou dosiahne. Ako uviedol Skaugen, Intel predpokladá, že tablety s procesormi Cherry Trail medzi používateľmi zatraktívni predovšetkým možnosť bezdrôtového dobíjania.

Väčšina populárnych tabletov, ako je Apple iPad či tablety radu Samsung Galaxy, používa procesory ARM a Intel sa snaží odlíšiť tým, že do svojich procesorov integruje funkcie typu Truekey.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá