Image
24.6.2014 0 Comments

Tablet poháňaný procesorom Allwinner dosiahol v benchmarku Antutu extrémne skóre

Blesk_tablet onda.jpg V priebehu minulého týždňa ste určite zaznamenali informácie o lacnom androidovom smartfóne, ktorý sa predával s malvérom predinštalovaným už od výroby a ktorý odosielal zaznamenané údaje kdesi do Číny. No napriek tomu sa tu stále nachádzajú výrobcovia, ktorí tlačia cenovku smerom dolu a zároveň s tým zvyšujú pomyselnú latku v oblasti mobilných technológií.

Jedna z takýchto spoločností je i čínsky výrobca tabletov Onda, ktorý so svojím tabletom Onda V989 zdvihol latku opäť vyššie.

Tento tablet, vybavený najnovšou generáciou procesora Allwinner A80T, využíva rovnakú architektúru procesora big.LITTLE, akú využíva i Samsung pri svojich procesoroch Exynos. Spoločnou črtou je využitie 4 úsporných jadier Cortex-A7 a 4 výkonných jadier Cortex-A15. Podľa náročnosti vykonávanej úlohy sa následne prepínajú časti procesora tak, aby šetrili batériu alebo poskytli čo najvyšší výkon.

Blesk_1tablet onda.jpg

Ale k veci. Tablet Onda V989 s týmto procesorom zaznamenal v populárnom benchmarku AnTuTu skóre 48 102 bodov, čo je takmer o 1/3 viac, ako získal tabletofón Samsung Galaxy Note 3, a takmer 2× toľko, ako získala minuloročná vlajková loď HTC, smartfón One M7. Procesoru s grafikou vypomáha vysoko výkonná čipová súprava PowerVR Series6 G6320 so 64 jadrami.

Hardvérové parametre:

Procesor - Allwinner A80T, 4× Cortex A7 a 4× Cortex A15,
GPU
- PowerVR Series 6 G6320, 64 jadier
Displej
- 9,7" IPS, rozlíšenie 2048 × 1536 pixelov
Pamäť - 2 GB RAM, 32 GB ROM rozšíriteľná prostredníctvom microSD
Fotoaparát - zadný: 5 Mpx, predný: 2 Mpx,
Batéria
- 10 000 mAh

Za zmienku stojí aj to, že procesor podporuje kódovanie/dekódovanie 4K videa aj napriek tomu, že displej zďaleka neposkytuje také rozlíšenie.

Tablet sa na trh pravdepodobne dostane s najnovšou verziou Androidu za sumu 220 dolárov.

Zdroj: Svet ITNechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá