Image
19.5.2016 0 Comments

TP-LINK HS100/110: inteligentné bezdrôtovo ovládané zásuvky pre inteligentné domácnosti

Spoločnosť TP-LINK, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov pre domácnosti a malé firmy, uvádza na slovenský trh inteligentné bezdrôtovo ovládané elektrické zásuvky Smart Plug HS100 a HS110 určené pre automatizáciu prevádzky domácnosti. Tie umožňujú riadiť domáce spotrebiče na diaľku a mať o nich neustály prehlaď odkiaľkoľvek prostredníctvom mobilného telefónu so systémom Android alebo iOS. Model HS110 navyše sleduje aj spotrebu elektrickej energie.

Riadenie a automatizácia bez vstávania z postele

Zásuvky HS100/110 umožňujú prostredníctvom inteligentného telefónu na diaľku ovládať spotrebiče či rozsvecovať a zhasínať svetlá, prípadne naprogramovať automatické zhasnutie v určitú dobu podľa obvyklého životného rytmu obyvateľov domácnosti.

K ovládaniu zásuvky slúži bezplatná aplikácia Kasa pre mobilné zariadenia s operačným systémom Android (verzia 4.1 a vyššie) alebo iOS (vo verzii 8 a vyššie). Inteligentné zásuvky HS100/110 je možné tiež prepojiť so zariaděním Amazon Echo a ovládať ich funkcie pomocou hlasových povelov.

Pre tých, ktorí chcú mať dokonalý prehlaď o spotrebe a nákladoch na elektrickú energiu, ponúka model HS110 možnosť sledovať spotrebu pripojených zariadení v reálnom čase. Ponúka aj týždenné a mesačné prehľady pre spätnú analýzu.

Bezpečie a bezpečnosť

Inteligentná zásuvka prispieva k väčšiemu bezpečiu domácnosti. Časovač, ktorý automaticky vypína bežiace spotrebiče (napr. žehličku alebo kulmu) po uplynutí nastavenej lehoty, znižuje riziko vzniku požiaru. Funkcia „stále doma“ odradzuje lupičov rozsvecovaním a zhasínaním svetiel v bežnom dennom rytme domácnosti, aj keď jej obyvatelia odídu napríklad na dovolenku.

Inteligentné zásuvky sú už k dispozícii v predajnej sieti partnerov spoločnosti TP-LINK, a to za odporúčanú koncovú cenu 37 EUR za model HS100 a 44,40 EUR za model HS110.

Kľúčové vlastnosti:

  • Vzdialený prístup – možnosť ovládania spotrebičov odkiaľkoľvek, kde je k dispozícii pripojenie k internetu pomocou bezplatnej aplikácie Kasa pre inteligentné telefóny.
  • Časovanie – automatické zapínanie a vypínanie spotrebičov podľa harmonogramu, napr. rozsvietenie svetiel pri zotmení alebo zhasnutie pri svitaní.
  • Režim „preč z domu“ – zapína a vypína spotrebiče tak, aby vznikol dojem neustálej prítomnosti.
  • Hlasové ovládanie pomocou zariadění Amazon Echo (k zakúpeniu samostatne).
Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Unibail-Rodamco, Niantic a Pokémon vstúpili do partnerstva zameraného na mobilnú aplikáciu Pokémon Go

13.01.2017 08:30

Spoločnosť Unibail-Rodamco, ktorá je najväčšou obchodno-realitnou skupinou v Európe, uzatvára v spolupráci s nadnárodnou spoločnosťou The Pokémon Company International partnerstvo so softvérovým vývoj ...

Tlačové správy

Canon získava popredného výrobcu zdravotníckych zariadení Toshiba Medical Systems a vytvára z neho svoju dcérsku spoločnosť

13.01.2017 08:20

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, oznámila, že na základe kladného rozhodnutia regulačných orgánov jej predstavenstvo odsúhlasilo prevod akcií japonskej spoločnosti Tos ...

Tlačové správy

Viac ako 1,6 milióna ponúknutých miest – taký bol prvý rok BlaBlaCar na Slovensku a v Čechách

13.01.2017 08:18

Celosvetová platforma pre spolujazdu BlaBlaCar vstúpila na slovenský a český trh pred rokom. Za ten čas stihli vodiči ponúknuť na spolujazdu 1 682 217 miest. Prebrázdili dokopy trasu dlhú takmer 136 m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá