9.6.2014 0 Comments

TP CUP 2014 – finále súťaže študentov FIIT STU o tím roka

Ročná práca študentských tímov smeruje do finále a v piatok 13. júna spozná TP Cup svojho víťaza. Z 15-tich akčných prezentácií bude porota vyberať projekt, ktorý má potenciál preraziť, a to z týchto oblastí - vizualizácia, obohatená realita, sociálne aplikácie, hry, 3D futbal, správa trás vozidiel, informačné systémy pre rôzne domény, sledovanie pohľadu pri návrhu aplikácií, monitorovanie programátora či efektívne prehliadky pri tvorbe softvéru.

Tímové projekty, ako významná súčasť inžinierskeho štúdia, majú už viac ako 15-ročnú tradíciu a sú určitou minisimuláciou fungovania skupiny vývojárov. Všetky tímy zúčastňujúce sa súťaže TP Cup vyvíjajú agilnými metódami, ktoré sa stále viac v praxi presadzujú. Konkrétne používajú prispôsobenú metodiku Scrum na univerzitné podmienky.

Aktuálne prebieha šiesty ročník súťaže. V tých prvých piatich sme mali mimoriadne zaujímavé projekty. Víťazný tím roka 2009 ukázal trojrozmerného virtuálneho robota, ktorého študenti naučili chodiť, kopať do lopty, vstávať po pádoch. V roku 2010 víťazný tím prezentoval počítačovú hru, ktorá sa zameriavala na popularizáciu výskumu, následne s touto hrou študenti uspeli aj na medzinárodnom poli.

Tím s projektom adaptívneho proxy servera, ktorý umožňuje prispôsobenie obsahu či výzoru webu na mieru každému používateľovi, sa prebojoval na prvé miesto v roku 2011. V roku 2012 zvíťazil tím s hrou Smart Bombers pre mobily, ktorej významnou črtou je socializácia. Študenti vyvinuli geoplatformu, do ktorej sa dajú pripojiť aj iné hry. V predchádzajúcom roku najviac vynikol projekt inteligentnej televízie - TeleVido. Jedná sa o inteligentnú a personallizovanú televíziu, ktorá svojmu divákovi pomáha vybrať najlepší program na sledovanie na základe zadaných kritérií.

Porota je zložená z expertov z IT spoločností, ktoré aktívne pôsobia na trhu. Pre rok 2014 sú to (v abecednom poradí): Slavomír Bača (robime.it), Alojz Časný (Tempest), Juraj Červeň (Softec), Miloš Dvořák (Unicorn), Pavol Frič (Ditec), Martin Hrnko (QBSW), Tomáš Kysela (PosAm), Pavol Szorád (Accenture) a Marek Tomša (Enprovia). Predsedom poroty je prof. Mária Bieliková z FIIT STU. Víťazný tím získa šek na 1024 eur, zápis na pohár súťaže spolu s jeho malou replikou pre každého člena tímu a tiež ďalšie študentské výhody, ako je napríklad prednostný zápis do rozvrhu na ďalší akademický rok.

http://www.fiit.stuba.sk/tp-cup/


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá