Image
6.10.2014 0 Comments

TOP aplikácie na jedinečnú svadbu

Ku každej svadbe patrí bezpodmienečne fotograf. Či už priateľ, alebo rodinný známy, poloprofesionál alebo profesionál, ktorého služby sa pohybujú rádovo v stovkách eur. Áno, každá nevesta a ženích chcú mať pamiatku na svoj veľký deň. No v čase smartfónov má prakticky každý vo vrecku pomerne kvalitný fotoaparát a každý si aj tak zhotoví nejakú momentku.

Tak prečo nespojiť príjemné s užitočným a neurobiť z fotografií v telefónoch jeden veľký zdieľaný album? Nehovoríme o náhrade profesionálneho fotografa, ale o zaujímavom doplnku na spestrenie vašej svadby. Jeden fotograf nemôže byť všade, určite nezachytí mnoho osobných či zábavných chvíľ, ktoré desiatky vašich priateľov zachytia, pretože sa odohrávajú v súkromní. Nebojte sa, je nám jasné, že počas svadby máte v hlave množstvo iných vecí, ale táto pomôcka vás nestojí prakticky žiadnu námahu a navyše hostí príjemne zabavíte. Vybrali sme pre vás štyri najlepšie svadobné aplikácie na zdieľanie fotografií.

Ako to vlastne funguje?

Vcelku jednoducho - stiahnete si aplikáciu (všetky štyri, ktoré sme pre vás vybrali, sú dostupné pre Android aj iOS súčasne), vy ako správca (ženích, nevesta, organizátor svadby) vytvoríte album, ktorému je pridelený unikátny kód. Ten môžete zmeniť napríklad na mená nevesty a ženícha. Stačí, ak tento kód oznámite účastníkom svadby - či už na pozvánkach, e-mailom, krátkymi správami, na sociálnych sieťach, alebo miniatúrnymi kartičkami na svadobných stoloch.

Svadobní hostia si už len stiahnu bezplatnú aplikáciu, kliknú na Join album, zadajú kód a automaticky uvidia všetky fotografie, ktoré ostatní do aplikácie pridali, a sami môžu fotografie a videá pridávať. A ešte veľa iného. Cena? Samozrejme bezplatne, mnoho aplikácií však ponúka niekoľko doplnkových služieb, ako je možnosť objednania výtlačkov z fotografií, vytvorenia fotoalbumov, profesionálneho retušovania, objednania hrnčekov a pod. Ale to, na čo aplikáciu potrebujete použiť, vás nestojí ani cent. A rovnako je to bezplatné aj pre každého svadobného hosťa.

A teraz už môžete fotografie pridávať, zdieľať navzájom, lajkovať, komentovať, stiahnuť si fotografie od niektorého z iných hostí, sprístupniť na sociálnych sieťach či dokonca ako organizátor svadby vytvoriť živú slideshow z fotografií, ktoré iba pred pár sekundami niekto nasnímal. Je to jednoduché, účelné a pritom očarujúce. Ponúkame výber štyroch najlepších aplikácií na zdieľanie fotiek.

ako to funguje.jpg

Či už máte Android, iOS, prípadne bežný fotoaparát, všetky fotografie sa synchronizujú v cloude - zvykom je neobmedzený priestor na neobmedzený čas a zadarmo

Wedding Snap

Dostupnosť: Android, iOS

Wedding Snap patrí pod aplikáciu Eversnap, ktorá slúži na zdieľanie fotiek prakticky na akejkoľvek udalosti. Hostia môžu nahrávať fotografie, videá, a aj keď tak urobia mimo pokrytia signálom, snímky sa zosynchronizujú neskôr automaticky. Wedding Snap ponúka niekoľko samostatných albumov, fotografie sa nahrávajú bez komprimácie vo vysokom rozlíšení a ako používateľ máte k dispozícii sedem zábavných filtrov. Obsah v albume môžete komentovať, lajkovať a Wedding Snap, ako jedna z mála svadobných aplikácií, dokonca sama pridáva fotografie označené hashtagmi z Twitteru či Instagramu. Wedding Snap ponúka bezplatných 6 hodín živej slideshow priamo na svadbe. Kým ju používa do 20 používateľov, je bezplatná, neskôr musíte siahnuť už po niektorej z platených verzií.

wedding_snap.png

Wedding Snap (alebo skôr Eversnap) môžete využiť aj na iné príležitosti, nielen na svadby

CapsuleCam

Dostupnosť: Android, iOS

CapsuleCam ponúka doživotné úložisko na vaše svadobné fotografie. Môžete ich zdieľať nielen cez aplikáciu, ale aj cez webové rozhranie, čo je ideálne na doplnenie snímok z klasických fotoaparátov. Do aplikácie môžete nahrávať fotografie, videá, ale aj texty. Aplikácia má okrem fotografií aj tzv. Stream, čo je niečo ako malá časová os (timeline) udalostí na svadbe, ktoré môžete komentovať a lajkovať. CapsuleCam umožňuje pridávať informácie do aplikácie aj priamo z e-mailu. Táto šikovná aplikácia je bezplatná, nás zaujala doplnková služba v podobe vytvorenia miniatúrnej fotoknihy vo veľkosti magnetky. V skutočnosti to aj je magnetka, ktorú si môžete pripnúť na chladničku, cena je 29,95 USD za 3 ks. CapsuleCam ponúka na stránke trycapsule.com aj demo celej aplikácie a webového rozhrania, takže si môžete urobiť prehľad o tom, čo všetko umožňuje aplikácia robiť cez web.

Capsule.png

Fotografie môže lajkovať (loveovať), pridávať komentáre či ďalej zdieľať

Wedding Party

Dostupnosť: Android, iOS

Aplikácia s veľkým množstvom odporúčaní od najznámejších médií, ktorá si zaslúži chválu najmä pre svoju originalitu. Wedding Party vám vytvorí akoby vlastnú aplikáciu, keď už po prihlásení sa do albumu vidíte personalizované pozadie (môže tu byť napr. fotograficky zachytený príbeh ženícha a nevesty pred svadbou). Aplikácia ponúka navigáciu na miesto udalosti cez Google Maps, zároveň poskytuje všetky informácie vrátane odpočítavania do dňa D, a tak môže byť originálnou svadobnou pozvánkou. Môžete si stiahnuť a bezplatne vytlačiť rôzne motívy kartičiek na stôl, aplikácia radí počas snímania fotky do príbehu. K fotografiám môžete pridáva poznámky. Aj keď aplikácii chýbajú filtre, k dispozícii sú viacnásobné albumy či slideshow, jednoducho sa synchronizuje s populárnou službou mywedding.com a zároveň je asi najintuitívnejšia na používanie. Tu platí pravidlo, že v jednoduchosti je krása.

wedding_party.png ň

S Wedding Party si môžete vytvoriť niekoľko albumov a elegantne tak roztriediť fotografie

WedPics

Dostupnosť: Android, iOS

Aktuálne jedna z najobľúbenejších a najpoužívanejších svadobných fotoaplikácií na trhu (podľa počtu zdieľaných momentiek) je sama osebe už menšou privátnou sociálnou sieťou svadby. Váš „malý súkromný facebook" ponúka viacnásobné albumy, rôzne filtre či dokonca súkromný album ženícha a nevesty. Personalizovaný dashboard (uvítacia obrazovka) je samozrejmosť, môže ponúkať náhľad na históriu oddávaného páru. Celý príbeh svadby (timeline/stream/feed) môžete lajkovať - teda pardon - loveovať, komentovať, pridávať fotografie, jednoducho sa správa ako menšia sociálna sieť. Obrázky nie sú limitované kvalitou, na WedPics máte neobmedzený doživotný priestor na vaše fotografie. Výborná je funkcia živej slideshow a možnosť komentovania a lajkovania.

wedpics.jpg

hcete byť inovatívni? S Wedpics môžete celú svadobnú pozvánku presunúť iba do smartfónu, pridať históriu svojej lásky či navigovať svadobčanov na miesto konania.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá