Image
15.1.2015 0 Comments

TOP 5 aplikácií: Aby ste pri nakupovaní na nič nezabudli

Patríte k ľuďom, ktorí chodia do obchodu na nákupy s papierom v ruke? Mnoho ľudí tak robí. Lenže často papierik s poznámkami necháte doma. No smartfón máme predsa vo vrecku takmer neustále, tak prečo si nezapísať poznámky sem?

A čo tak urobiť to ešte originálnejšie - nechať manželku/priateľku, aby vyplnila tento zoznam za vás, prípadne vám tam na diaľku doplnila niečo, čo ju v rýchlosti napadne? Pripravili sme pre vás výber našich piatich najobľúbenejších aplikácií, ktoré vám pomôžu nezabudnúť na nič dôležité. Nechce sa vám čítať celý článok, a predsa chcete vedieť, ako takéto aplikácie fungujú? Naskenujte si QR kód a prezrite si 90-sekundové video. A potom si určite jednu nainštalujete.

QR_outofmilk.png

Za 90 sekúnd vám bude úplne jasné, ako takéto aplikácie fungujú a ako vám uľahčia život

AnyList

Dostupnosť: bezplatne pre iOS

Aplikácia zameraná úplne jednoducho iba na nákupné zoznamy a recepty. Poteší vás funkcia automatického doplňovania položiek (najskôr sa ich aplikácia bude chvíľu učiť). Nákupných zoznamov si vytvoríte viacero, napr. pre každý obchod iný. A či už jeden zoznam, alebo viac, všetky ich potom jednoducho zdieľate so svojimi známymi či rodinou.

app_01.jpeg

AnyList má aj platenú verziu, ktorá obohatí tú bezplatnú o webový prístup, možnosť pridávať fotografie k jednotlivým položkám v nákupnom zozname či ďalšie funkcie. Škoda však, že aplikácia je dostupná iba pre iOS, no zároveň konkurencia ponúka často bezplatne všetky spomenuté funkcionality.

Grocery IQ

Dostupnosť: bezplatne pre Android, BlackBerry a iOS

Grocery IQ bola jedna z prvých plnohodnotnejších nákupných aplikácií, ktorá získala prvé ocenenie už v roku 2010. Táto intuitívna „apka" umožňuje vytváranie nákupných zoznamov, do ktorých môžete pridávať položky manuálne alebo naskenovaním čiarových kódov.

app_02.jpg

Aplikácia vám začne sama navrhovať slová, len čo ich začnete písať, k jednotlivým produktom môžete pridávať detaily, ako je napr. počet, hmotnosť či cena. Zobrazí obľúbené položky v rámci histórie vašich nákupov a IQ v názve značí najmä funkcionalitu, keď vám aplikácia sama zoradí nákupné položky v zozname tak, aby ste v obchode prešli čo najmenšiu vzdialenosť pri ich nákupe. A všetko sa dá synchronizovať medzi viacerými zariadeniami a používateľmi.

Wunderlist

Dostupnosť: bezplatne pre Android a iOS

Táto šikovná aplikácia, ktorá bola pôvodne vytvorená na zdieľanie myšlienok, si našla svoje uplatnenie práve pri vytváraní nákupných zoznamov s dátumami či pripomienkami. Nemusíte mať jeden zoznam, môže ich byť aj viac. Základná verzia je zadarmo a v rodine nebudete potrebovať platenú.

app_03b.png

Nákupný zoznam môžete zdieľať v rámci rodiny, meniť, pridávať či odškrtávať už nakúpené položky. Priateľov si vyberáte jednoducho z telefónneho zoznamu. Môžete medzi nimi zdieľať obrázky toho, čo treba nakúpiť. Je to ideálna aplikácia pri organizovaní rôznych súkromných párty. Jednotlivé úlohy môžete dokonca komentovať. Užitočný sa nám zdal Wunderlist vo verzii 3 aj pri vytváraní filmotéky na stiahnutie, dokonca aplikácia spolupracuje s Android Wear.

OurGroceries

Dostupnosť: bezplatne pre Android a iOS

Aplikácia plná funkcionalít (mimochodom, jedna z najobľúbenejších z hľadiska počtu stiahnutí), dostupná na oboch hlavných platformách a aj na webe. Zaujímavá je možnosťou uchovávania receptov, čo sa vám zíde, ak budete hľadať v obchode konkrétnu prísadu do konkrétneho jedla.

app_04.png

Nákupných zoznamov môžete vytvoriť viac, je to prudko intuitívne, a keď prepojíte viacero zariadení na jednu e-mailovú adresu, môžete krásne zdieľať zoznam v reálnom čase. Jednotlivé položky môžete pridávať manuálne, prípadne naskenovaním ich čiarového kódu. K jednotlivým položkám si môžete pridať aj ceny, prípadne fotografie, môžete tak nafotiť obal produktu, ktorý necháte kúpiť svojej polovičke.

Out of Milk

Dostupnosť: bezplatne pre Android a iOS

TIP_REDAKCIE_PC REVUE_male.jpg Veľmi jednoduchá a účelná aplikácia, ktorá umožní vytvoriť nákupný zoznam a zdieľať ho s ostatnými členmi domácnosti. Takýchto zoznamov môžete mať viacero. Navyše môžete aktualizovať aj zoznam, čo všetko ešte máte v komore, a tak sa vám nestane, že kúpite dvojmo, prípadne iný člen rodiny kúpi to isté.

app_05.png

K dispozícii je aj prístup cez webové rozhranie na stránke outofmilk.com. Položky môžete do nákupného zoznamu pridávať manuálne, skenovať ich či nahovoriť (cez rozpoznávanie hlasu). V prehľade vidíte aj predbežnú sumu za nákup či cenu daného tovaru v minulosti. V Androide je šikovný widget, vďaka ktorému vidíte všetko dôležité na nakúpenie hneď na hlavnej obrazovke.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá