Image
17.10.2016 0 Comments

TNS Aisa: Uber je najpopulárnejšia aplikácia pre zmluvnú prepravu osôb v Bratislave

Uber je najpopulárnejšia aplikácia pre zmluvnú prepravu osôb v Bratislave. Až 85% obyvateľov mesta vie, čo je Uber, 67% už o ňom počulo a 21% ho už aj využilo. Navyše, 16% respondentov zvažuje možnosť stať sa partnerským vodičom Uber. Medzi hlavné dôvody vysokej popularity Uber patrí nízka cena, pohodlná objednávka cez aplikáciu, rýchlosť, bezhotovostná platba a dobré skúsenosti cestujúcich. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky*, ktorý zrealizovala spoločnosť TNS Aisa v Bratislave.

  • Pri zmluvnej preprave ľudia primárne oceňujú nízke ceny a transparentnú cenotvorbu, spoľahlivosť, dostupnosť a dobré skúsenosti s vodičmi.
  • Ľudia v Bratislave využívajú zmluvnú prepravu najmä počas večerov a v noci.
  • Medzi tri najdôležitejšie kritériá kvality vodičov a služieb v oblasti zmluvnej prepravy osôb patrí nízke a transparentné cestovné, správanie vodiča, jeho znalosť mesta a rýchlosť prepravy a príchodu.
  • Taxameter nie je považovaný za záruku férovej ceny.

Dopravné problémy podľa Bratislavčanov
Bratislavčania pomenovali niekoľko problémov, ktoré ich trápia v oblasti dopravy. Medzi najpálčivejšie patria dopravné zápchy (87% oslovených) a problém s parkovaním (84% oslovených). Riešením by mohlo byť rozsiahlejšie a efektívnejšie využívanie zmluvnej prepravy namiesto používania vlastných vozidiel.

Medzi dôvody, prečo niektorí Bratislavčania váhajú s využívaním zmluvnej prepravy častejšie patria vysoké ceny (66%), dostupnosť a spoľahlivosť MHD (35%) a až 26% opýtaných uviedlo, že im chýba transparentná cenotvorba. Takmer tretina obyvateľov v Bratislave má negatívne skúsenosti s klasickými taxikármi, ktoré pramenia zo zlého klientského servisu a nedostatku informácií o tom, kam takúto negatívnu skúsenosť nahlásiť. Nové a moderné typy týchto služieb, ako napríklad aplikácie, však prinášajú riešenie všetkých vyššie vymenovaných bodov.

Obyvatelia Bratislavy oceňujú transparentnosť a zákaznícku podporu, ktorú prinášajú nové technológie
Prieskum dokonale ukázal, že respondenti z Bratislavy sa veľmi dobre orientujú v moderných technológiách a sú si vedomí ich pozitívnych vlastností, ktoré im môžu pomôcť pri používaní zmluvnej prepravy. Len 40% z opýtaných považuje prítomnosť taxametra za záruku férovej ceny. Naopak, až 86% ľudí preferuje stanovenie a kontrolu ceny prostredníctvom GPS.

Hlavnými dôvodmi, ktoré vedú obyvateľov Bratislavy k využívaniu zmluvnej prepravy osôb je nedostupnosť verejnej dopravy (52%), rýchlosť (46%), väčšie pohodlie a komfort (39%).

Pri využívaní zmluvnej prepravy osôb a následnom hodnotení skúseností a jej kvality si respondenti všímajú rôzne aspekty. Podľa prieskumu TNS Aisa, Bratislavčania oceňujú nové technológie, ktoré poskytujú vyšší komfort, bezpečnosť a transparentnosť – vysoko oceňujú možnosť sledovania cez GPS a transparentnosť trasy. Medzi ďalšie najdôležitejšie vlastnosti, na ktorých trvajú sú férová cenotvorba, správanie vodiča, rýchlosť prepravy a vyzdvihnutia a dobrý zákaznícky servis. Mnohí z nich si tiež všímajú čistotu vozidla, komunikáciu počas jazdy a odev vodiča.

Pozitívny vzťah Slovákov k Uber a nové trhové príležitosti, ktoré priniesla táto aplikácia
Prieskum ukázal pozitívny prístup Bratislavčanov k Uber a k novým možnostiam na trhu, ktoré podobné aplikácie vytvárajú. Až 67% Bratislavčanov dokonale pozná aplikáciu Uber. Bratislavčania oceňujú v prvom rade priaznivé ceny (56%). Uber je jedným z najdostupnejších spôsobov prepravy po meste, napríklad za odvoz z Autobusovej stanice Nivy na Námestie SNP cestujúci zaplatí 2,77 EUR, cesta z OC Central na Hlavnú stanicu stojí 2,65 EUR, alebo cesta z letiska do hotela Carlton v centre Bratislavy stojí 6,40 EUR. Ďalej oceňujú aplikáciu samotnú (54%), rýchlosť (42%), bezhotovostnú platbu (40%) a dobrú osobnú skúsenosť (35%). Uber je najpopulárnejšia aplikácia pre zmluvnú prepravu osôb v Bratislave. Každý desiaty Bratislavčan sa zaujíma o novú pracovnú príležitosť – 16% respondentov zvažuje možnosť stať sa partnerským vodičom Uber.

Ľudia chcú Uber v Bratislave, pretože je spájaný s nízkymi cenami (30%), inovatívnosťou (15%), rýchlosťou a flexibilitou (13%) a aplikáciou na objednanie jazdy (12%). 79% Bratislavčanov chce, aby Uber v Bratislave ostal.

Ľudia v Bratislave sú prívetiví a priateľskí
Bratislavčania by si priali, aby radnica viac spolupracovala so súkromnými spoločnosťami pri riešení mestskej dopravy (88%). 60% oslovených si tiež praje, aby spoločnosti ako Uber boli pri ich vstupe do mesta vítané.
Podľa správy TNS až 63% respondentov nezáleží na tom, či je vodičom muž alebo žena a 36% si myslí, že by v tejto oblasti malo pracovať viac žien. Myslia si, že ženy sú príjemné, ochotnejšie, empatickejšie, premýšľavé a že jazdia opatrne a bezpečne.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá