Image
17.10.2016 0 Comments

TNS Aisa: Uber je najpopulárnejšia aplikácia pre zmluvnú prepravu osôb v Bratislave

Uber je najpopulárnejšia aplikácia pre zmluvnú prepravu osôb v Bratislave. Až 85% obyvateľov mesta vie, čo je Uber, 67% už o ňom počulo a 21% ho už aj využilo. Navyše, 16% respondentov zvažuje možnosť stať sa partnerským vodičom Uber. Medzi hlavné dôvody vysokej popularity Uber patrí nízka cena, pohodlná objednávka cez aplikáciu, rýchlosť, bezhotovostná platba a dobré skúsenosti cestujúcich. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky*, ktorý zrealizovala spoločnosť TNS Aisa v Bratislave.

  • Pri zmluvnej preprave ľudia primárne oceňujú nízke ceny a transparentnú cenotvorbu, spoľahlivosť, dostupnosť a dobré skúsenosti s vodičmi.
  • Ľudia v Bratislave využívajú zmluvnú prepravu najmä počas večerov a v noci.
  • Medzi tri najdôležitejšie kritériá kvality vodičov a služieb v oblasti zmluvnej prepravy osôb patrí nízke a transparentné cestovné, správanie vodiča, jeho znalosť mesta a rýchlosť prepravy a príchodu.
  • Taxameter nie je považovaný za záruku férovej ceny.

Dopravné problémy podľa Bratislavčanov
Bratislavčania pomenovali niekoľko problémov, ktoré ich trápia v oblasti dopravy. Medzi najpálčivejšie patria dopravné zápchy (87% oslovených) a problém s parkovaním (84% oslovených). Riešením by mohlo byť rozsiahlejšie a efektívnejšie využívanie zmluvnej prepravy namiesto používania vlastných vozidiel.

Medzi dôvody, prečo niektorí Bratislavčania váhajú s využívaním zmluvnej prepravy častejšie patria vysoké ceny (66%), dostupnosť a spoľahlivosť MHD (35%) a až 26% opýtaných uviedlo, že im chýba transparentná cenotvorba. Takmer tretina obyvateľov v Bratislave má negatívne skúsenosti s klasickými taxikármi, ktoré pramenia zo zlého klientského servisu a nedostatku informácií o tom, kam takúto negatívnu skúsenosť nahlásiť. Nové a moderné typy týchto služieb, ako napríklad aplikácie, však prinášajú riešenie všetkých vyššie vymenovaných bodov.

Obyvatelia Bratislavy oceňujú transparentnosť a zákaznícku podporu, ktorú prinášajú nové technológie
Prieskum dokonale ukázal, že respondenti z Bratislavy sa veľmi dobre orientujú v moderných technológiách a sú si vedomí ich pozitívnych vlastností, ktoré im môžu pomôcť pri používaní zmluvnej prepravy. Len 40% z opýtaných považuje prítomnosť taxametra za záruku férovej ceny. Naopak, až 86% ľudí preferuje stanovenie a kontrolu ceny prostredníctvom GPS.

Hlavnými dôvodmi, ktoré vedú obyvateľov Bratislavy k využívaniu zmluvnej prepravy osôb je nedostupnosť verejnej dopravy (52%), rýchlosť (46%), väčšie pohodlie a komfort (39%).

Pri využívaní zmluvnej prepravy osôb a následnom hodnotení skúseností a jej kvality si respondenti všímajú rôzne aspekty. Podľa prieskumu TNS Aisa, Bratislavčania oceňujú nové technológie, ktoré poskytujú vyšší komfort, bezpečnosť a transparentnosť – vysoko oceňujú možnosť sledovania cez GPS a transparentnosť trasy. Medzi ďalšie najdôležitejšie vlastnosti, na ktorých trvajú sú férová cenotvorba, správanie vodiča, rýchlosť prepravy a vyzdvihnutia a dobrý zákaznícky servis. Mnohí z nich si tiež všímajú čistotu vozidla, komunikáciu počas jazdy a odev vodiča.

Pozitívny vzťah Slovákov k Uber a nové trhové príležitosti, ktoré priniesla táto aplikácia
Prieskum ukázal pozitívny prístup Bratislavčanov k Uber a k novým možnostiam na trhu, ktoré podobné aplikácie vytvárajú. Až 67% Bratislavčanov dokonale pozná aplikáciu Uber. Bratislavčania oceňujú v prvom rade priaznivé ceny (56%). Uber je jedným z najdostupnejších spôsobov prepravy po meste, napríklad za odvoz z Autobusovej stanice Nivy na Námestie SNP cestujúci zaplatí 2,77 EUR, cesta z OC Central na Hlavnú stanicu stojí 2,65 EUR, alebo cesta z letiska do hotela Carlton v centre Bratislavy stojí 6,40 EUR. Ďalej oceňujú aplikáciu samotnú (54%), rýchlosť (42%), bezhotovostnú platbu (40%) a dobrú osobnú skúsenosť (35%). Uber je najpopulárnejšia aplikácia pre zmluvnú prepravu osôb v Bratislave. Každý desiaty Bratislavčan sa zaujíma o novú pracovnú príležitosť – 16% respondentov zvažuje možnosť stať sa partnerským vodičom Uber.

Ľudia chcú Uber v Bratislave, pretože je spájaný s nízkymi cenami (30%), inovatívnosťou (15%), rýchlosťou a flexibilitou (13%) a aplikáciou na objednanie jazdy (12%). 79% Bratislavčanov chce, aby Uber v Bratislave ostal.

Ľudia v Bratislave sú prívetiví a priateľskí
Bratislavčania by si priali, aby radnica viac spolupracovala so súkromnými spoločnosťami pri riešení mestskej dopravy (88%). 60% oslovených si tiež praje, aby spoločnosti ako Uber boli pri ich vstupe do mesta vítané.
Podľa správy TNS až 63% respondentov nezáleží na tom, či je vodičom muž alebo žena a 36% si myslí, že by v tejto oblasti malo pracovať viac žien. Myslia si, že ženy sú príjemné, ochotnejšie, empatickejšie, premýšľavé a že jazdia opatrne a bezpečne.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá