Image
18.8.2014 0 Comments

TESTOVALI SME: Samsung Xpress C1860FW – laserová multifunkcia s NFC

Multifunkčné zariadenia postupne prechádzajú inováciami. Rýchlosť tlače považujeme v tomto segmente za ustálený parameter, výrobcovia teda oslovujú používateľov novými funkciami. Ide napríklad o podporu mobilnej tlače. Samsung patrí medzi výrobcov, ktorí zjednodušili tlač viac ako kedykoľvek predtým.

Testovali sme NFC v multifunkcii od spoločnosti Samsung.

Ponúka zariadenie, ktoré je skutočne nezávislé. Nepotrebujete nijaké znalosti na to, aby ste sprevádzkovali a najmä s absolútnou ľahkosťou používali všetky dostupné možnosti.

Xpress C1860FW (3).jpg

Model Xpress C1860FW má rozšírenú funkcionalitu najmä vďaka prepojeniu s mobilnou aplikáciu Mobile Print

Výbava a mobilná tlač

TIP_REDAKCIE_PC_REVUE.jpg Zariadenie disponuje výbavou do náročnejšej kancelárie. Nechýba teda skener s možnosťou automatického podávania papiera, fax a sieťová konektivita. Tá sa neobmedzuje len na pripojenie do LAN, ale podporuje aj Wi-Fi. Využiť môžete Direct Wi-Fi medzi dvoma zariadeniami, ale aj pripojenie k prístupovému bodu a mať tak sieťovú tlačiareň pre celý tím. Špecialitou je podpora NFC, ktorá zjednodušuje tlač dokumentov.

NFC.jpg

Priložením telefónu k štítku NFC môžete tlačiť jednoduchšie ako na iných cloudových multifunkciách

Priložením telefónu alebo tabletu k hornej časti so štítkom NFC prebehne párovanie alebo priamo spustenie aplikácie na tlač. Pri prvom pokuse sa najprv prepne telefón do aplikácie na stiahnutie Samsung Mobile Print, odkiaľ budete manažovať tlač z mobilného zariadenia. Potom už len jednoducho priložením spustíte aplikáciu. Proces vyhľadania MFP v sieti nie je zložitý, takisto ani konfigurácia pripojením cez dotykový panel priamo na zariadení.

Aplikácia podporuje napojenie na účty Google Drive alebo Facebook. Samozrejme, dokumenty sa dajú tlačiť aj z pamäte telefónu, tlačiť môžete e-maily, webové stránky alebo obrázky. V prípade Samsungu však nejde len o tlač. Môžete aj skenovať a faxovať. Je to jedna z najlepších aplikácií na správu multifunkčného zariadenia a kancelárskych úloh, ktoré poskytuje. Ocenili sme najmä rýchle voľby dostupné na hlavnom displeji, takže sa netreba neustále prepínať do menu.

Voľba formátu, ČB/farebného režimu alebo napríklad výstupného formátu skenovania je hneď poruke. Navyše pri otvorení dokumentu na tlač máte k dispozícii jeho náhľad a sami vyberáte strany, ktoré chcete tlačiť. Je to výhodné jednak preto, že máte pohodlie ako na počítači. Ďalšia výhoda je možnosť šetrenia papiera tým, že vynecháte napríklad poslednú stranu, ktorá obsahuje len právne ustanovenia na konci každej letenky. Prednosti iste objaví každý sám. Vyskúšali sme si túto tlač v praxi a hodnotíme ju ako jednu z najprínosnejších funkcií tohto zariadenia. Pomocou softvéru máte prístup aj k informáciám o stave tonerov.

MobileScreen.png

Správa zariadenia priamo z mobilnej aplikácie

Technická výbava

Z technickej stránky zariadenie nijako nezaostáva. Plná vybavenosť sa prejavila v rýchlosti tlače až do 18 str./min a v okamžitých reakciách na tlačové úlohy. Počas našich testov sme tlačili malé aj veľké objemy v dávkach. Servisné pauzy sme takmer nezaznamenali, a tak sa tlač nezdržovala. Svoj podiel má na tom procesor Samsung kombinujúci výkonnú jednotku na frekvencii 533 MHz a úspornú jednotku s frekvenciou 150 MHz. Štandardne je dostupných 256 MB RAM s možnosťou zvýšenia na dvojnásobok.

Rozlíšenie tlače môže byť až do 9600 × 600 bodov, skener podporuje maximálne rozlíšenie 1200 × 1200 bodov. Skenovať možno priamo do zariadenia USB pripojeného do portu USB v prednej časti. Skeny si však môžete nechať posielať aj priamo na e-mailovú adresu alebo do počítača v sieti. Extra funkcia je skenovanie cez mobilnú aplikáciu, keďže výsledok sa prenesie priamo do telefónu. Ocenili sme podporu tlače formátu PDF vo verzii 1.7 a rozšírenú podporu emulácií protokolov PCL. Jediné, čo nám chýbalo, bola automatická obojstranná tlač. Kopírovanie v jednej dávke umožní vytvoriť až 999 kópií.

Zásobník má kapacitu 250 listov papiera a zariadenie upozorňuje nielen na minutý papier, ale aj na zaplnený výstupný zásobník, umiestnený pod nadstavbou skenera. Nechýba ani viacúčelový zásobník na tvrdšie predlohy. Počas prevádzky bolo zariadenie tiché. V súvislosti s univerzálnosťou tlače sme ocenili prepojenie na Google Cloud Print. Majitelia smartfónov s Androidom 4.4 KitKat vedia o priamej podpore tlače z takýchto zariadení.

Nadštandardná výbava

Samsung sa rozhodol pre ďalší krok, ktorý zo zariadenia robí vhodný doplnok pre rôzne typy kancelárií. Špecialitou je režim ReCP (Rendering Engine for Clean Pages), ktorý vytvára ostrejšie písmo vo výtlačkoch. Zariadenie doplní k okrajom písma malé bodky. Vyzerá to potom ostrejšie a farby sú sýtejšie. Vyskúšali sme si to a na rozdiel sa netreba dlho pozerať, aby ste zistili, že ide o výbornú funkciu s výsledkom zrejmým na prvý pohľad. Veľmi dobré výsledky sme zaznamenali pri všetkých veľkostiach textov aj pri klipartovej grafike.

SamsungEcoDriver.png

Ukážka prístupu k ekologickým nastaveniam tlače

Ďalšia špecialita je polymerizovaný toner. Je výhodný preto, že čiastočky sú menšie a majú pravidelnejší tvar ako pri obyčajných toneroch. Okrem toho sa dá nanášať v tenšej vrstve. Podľa výrobcu by mal posledný fakt zabrániť krčeniu papiera. Naše testy však ukázali, že papiere vychádzajú zo zariadenia pomerne teplé a 40 listov naskladaných vo výstupnom zásobníku bolo jemne prehnutých. Okrem podpory mobilných technológií výrobca zapracoval aj na ovládači pre počítače. Eco Driver zobrazuje nastavenia tlače a ukazuje v závislosti od nastavení, koľko tonerau, papiera, energie a CO2 ste ušetrili. Aj toto je motivácia, prečo si napríklad e-maily tlačiť čiernobielo alebo napríklad zaškrtnúť voľbu odstránenia grafiky pred tlačou.

Verdikt PC REVUE

Samsung Xpress C1860FW je skutočne zaujímavé multifunkčné zariadenie. Presne na tomto modeli vidno, že laserové zariadenie môže disponovať takými možnosťami na farebnú tlač ako farebná atramentová tlačiareň. S výnimkou duplexu má všetko, čo od moderného stroja do kancelárie očakávame, podpora mobilnej cloudovej tlače je naozaj prepracovaná. Vidno, že uvedenie modelov novej série Samsung Xpress zobral výrobca vážne a púšťa sa do boja s konkurenciou.

Hodnotenie

Rýchla tlač, podpora NFC, mobilná aplikácia, cloudová podpora, ovládanie na dotykovom displeji, tichá prevádzka, vždy pripravená
Chýba duplex

Cena: 407 EUR
Zapožičal: Samsung Slovensko


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá