Image
9.6.2015 0 Comments

Synaptics SmartBar zmení medzerník na dotykovú plochu

synaptics-products.jpg Zdá sa, že medzerník na klávesnici počítača má veľký potenciál. Aspoň nás o tom presviedča spoločnosť Synaptics. Pripadalo jej, že medzerník je nevyužitý, a tak na Computexe predstavila technológiu SmartBar.

Synaptics sa venuje vývoju rozhraní založených na dotyku a biometrických technológií pre inteligentné zariadenia. Jeho produkty siahajúce od dotykových displejov po čítačky odtlačkov prstov využili firmy zvučných mien, napr. Acer, Amazon, Asus, Dell, Google, HP, HTC, Lenovo, LG, Microsoft, Samsung, Sony atď. Jej nový produkt SmartBar je určený pre stolové počítače a notebooky.

Ide o viacdotykový povrch integrovaný do medzerníka. Umožňuje pomocou prstov (ideálne palcov) vykonávať rôzne typy gest ako na dotykových displejoch. Môže ísť napríklad o posúvanie, zväčšovanie a zmenšovanie, rýchly výber textu a pod. Jeho použitie zvyšuje rýchlosť a produktivitu napríklad pri používaní kancelárskych programov či hraní hier.

synaptics_smartbar.jpg

SmartBar nemá nahradiť trackpad, ale pridať na notebook ďalší povrch podobný trackpadu. Výrobca zariadenia bude môcť naprogramovať konkrétne veci, ktoré sa budú dať pomocou neho robiť.

Na SmartBare možno nakonfigurovať až päť virtuálnych tlačidiel, každé z nich sa dá naprogramovať tak, aby poskytlo nejakú skratku k ovládaniu hier či k desktopovej funkcii (nahradia teda bežné klávesové skratky).

A kedy sa s touto technológiou stretneme v konkrétnych zariadeniach? To sa dá teraz ťažko povedať, no Thermaltake sa vyjadril, že pripravuje hernú klávesnicu so SmartBarom. Zatiaľ však neprezradil, kedy ju uvedie na trh.

Zdroj: pocket-lint.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá