Image
9.6.2015 0 Comments

Synaptics SmartBar zmení medzerník na dotykovú plochu

synaptics-products.jpg Zdá sa, že medzerník na klávesnici počítača má veľký potenciál. Aspoň nás o tom presviedča spoločnosť Synaptics. Pripadalo jej, že medzerník je nevyužitý, a tak na Computexe predstavila technológiu SmartBar.

Synaptics sa venuje vývoju rozhraní založených na dotyku a biometrických technológií pre inteligentné zariadenia. Jeho produkty siahajúce od dotykových displejov po čítačky odtlačkov prstov využili firmy zvučných mien, napr. Acer, Amazon, Asus, Dell, Google, HP, HTC, Lenovo, LG, Microsoft, Samsung, Sony atď. Jej nový produkt SmartBar je určený pre stolové počítače a notebooky.

Ide o viacdotykový povrch integrovaný do medzerníka. Umožňuje pomocou prstov (ideálne palcov) vykonávať rôzne typy gest ako na dotykových displejoch. Môže ísť napríklad o posúvanie, zväčšovanie a zmenšovanie, rýchly výber textu a pod. Jeho použitie zvyšuje rýchlosť a produktivitu napríklad pri používaní kancelárskych programov či hraní hier.

synaptics_smartbar.jpg

SmartBar nemá nahradiť trackpad, ale pridať na notebook ďalší povrch podobný trackpadu. Výrobca zariadenia bude môcť naprogramovať konkrétne veci, ktoré sa budú dať pomocou neho robiť.

Na SmartBare možno nakonfigurovať až päť virtuálnych tlačidiel, každé z nich sa dá naprogramovať tak, aby poskytlo nejakú skratku k ovládaniu hier či k desktopovej funkcii (nahradia teda bežné klávesové skratky).

A kedy sa s touto technológiou stretneme v konkrétnych zariadeniach? To sa dá teraz ťažko povedať, no Thermaltake sa vyjadril, že pripravuje hernú klávesnicu so SmartBarom. Zatiaľ však neprezradil, kedy ju uvedie na trh.

Zdroj: pocket-lint.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá