Image
9.6.2015 0 Comments

Synaptics SmartBar zmení medzerník na dotykovú plochu

synaptics-products.jpg Zdá sa, že medzerník na klávesnici počítača má veľký potenciál. Aspoň nás o tom presviedča spoločnosť Synaptics. Pripadalo jej, že medzerník je nevyužitý, a tak na Computexe predstavila technológiu SmartBar.

Synaptics sa venuje vývoju rozhraní založených na dotyku a biometrických technológií pre inteligentné zariadenia. Jeho produkty siahajúce od dotykových displejov po čítačky odtlačkov prstov využili firmy zvučných mien, napr. Acer, Amazon, Asus, Dell, Google, HP, HTC, Lenovo, LG, Microsoft, Samsung, Sony atď. Jej nový produkt SmartBar je určený pre stolové počítače a notebooky.

Ide o viacdotykový povrch integrovaný do medzerníka. Umožňuje pomocou prstov (ideálne palcov) vykonávať rôzne typy gest ako na dotykových displejoch. Môže ísť napríklad o posúvanie, zväčšovanie a zmenšovanie, rýchly výber textu a pod. Jeho použitie zvyšuje rýchlosť a produktivitu napríklad pri používaní kancelárskych programov či hraní hier.

synaptics_smartbar.jpg

SmartBar nemá nahradiť trackpad, ale pridať na notebook ďalší povrch podobný trackpadu. Výrobca zariadenia bude môcť naprogramovať konkrétne veci, ktoré sa budú dať pomocou neho robiť.

Na SmartBare možno nakonfigurovať až päť virtuálnych tlačidiel, každé z nich sa dá naprogramovať tak, aby poskytlo nejakú skratku k ovládaniu hier či k desktopovej funkcii (nahradia teda bežné klávesové skratky).

A kedy sa s touto technológiou stretneme v konkrétnych zariadeniach? To sa dá teraz ťažko povedať, no Thermaltake sa vyjadril, že pripravuje hernú klávesnicu so SmartBarom. Zatiaľ však neprezradil, kedy ju uvedie na trh.

Zdroj: pocket-lint.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá