30.1.2013 0 Comments

Symantec oznamuje novú stratégiu

Spoločnosť Symantec Corp (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila novú stratégiu, ktorej cieľom je zefektívnenie a zjednodušenie spoločnosti tak, aby priniesla výrazne lepší výkon pre zákazníkov a partnerov.

Click to Tweet: #Symantec announces new corporate strategy and product focus areas http://bit.ly/ViCEqb

Stratégia
"Symantec stratégia je jasná: chceme umožniť ľuďom, firmám a krajinám zamerať svoju energiu a čas na dosiahnutie ich ambícií a sústrediť sa na svoje podnikanie namiesto plytvania energiou na udržiavanie bezpečnosti a ochrany svojich digitálnych informácií," povedal Steve Bennett, prezident a CEO spoločnosti Symantec . "To je úlohou Symantecu, robiť veci lepšie a jednoduchšie pre našich zákazníkov a partnerov. Naša cesta je jednoduchá: ponúknuť lepšie produkty a služby šité priamo na mieru pre zákazníkov, aby pre nich bolo jednoduchšie ich preskúmať, objednať, kúpiť, používať a samozrejme dostať pomoc a podporu, ktorú potrebujú."

Ponuky
Cieľom Symantecu je aj naďalej zlepšovať svoje existujúce produkty a služby a zároveň vyvíjať nové, inovatívne produkty a služby, ktoré riešia aktuálne alebo dosiaľ neriešené potreby. Postupom času budú mať zákazníci možnosť voliť si produkty a riešenia, ktoré zodpovedajú ich potrebám a poskytnú lepšiu hodnotu. Symantec sa zameriava na 10 kľúčových oblastí, ktoré kombinujú existujúce produkty a služby do nových, inovatívnych a komplexných riešení. Celkový proces vývoja sa odhaduje na šesť až 24 mesiacov v závislosti na konkrétnej ponuke.

Kľúčovými oblaťami sú:
Mobile Workforce Productivity, Norton Protection, Norton Cloud, služby informačnej bezpečnosti, Identity / Content-Aware Security Gateway, Data Center Security, Business Continuity, Integrovaný Backup , Cloud-Based Information Management a Object Storage Platform.

Symantec zvýši investície do výskumu a vývoja, aby produkty lepšie vyhovovali potrebám novej generácie. Podporí vytvorenie strategických partnerstiev, čo pomôže zákazníkom udržať si stále náročnejšiu ochranu na úrovni koncových bodov, siete a dátových centier. "S našimi zdrojmi a know-how máme lepšiu pozíciu na uspokojenie potrieb zákazníkov ako ktokoľvek iný. Máme dostatočné zdroje a táto nová stratégia zlepší ako naše zameranie, tak aj realizáciu. Máme tiež dostatočné vedomosti a skúsenosti zamerať sa na budúce potreby zákazníkov. Je to otázka inovácií a vývoja nových technológií ", dodáva Bennett.

Prevádzka a organizácia
"Symantec je silná spoločnosť s vedúcou pozíciou na trhu, so značkou a veľkým počtom zamestnancov," hovorí Bennett. "Predstavitelia tejto spoločnosti nám zanechali vynikajúci aktíva, na ktorých môžeme stavať a pohnúť sa vpred. Ďalším krokom je nutná zmena, ktorá nám umožní rýchlejšie sa prispôsobiť trhu a nadviazať na tradične vysokú úroveň poskytovanej hodnoty pre našich zamestnancov, zákazníkov, partnerov i akcionárov."

Financie
V novej stratégii a operačnom pláne sa zaviazal Symantec k viac ako 5% organickému rastu výnosov a zlepšeniu prevádzkovej marže o 30% v priebehu dvoch až troch rokov.Vo fiškálnom roku 2014 je očakávaný organický rast výnosov medzi 0% a 2%. Odhadom 275mil. dolárov vyplatených na odstupnom ovplyvní cash flow v priebehu fiškálneho roka 2014.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá