30.1.2013 0 Comments

Symantec oznamuje novú stratégiu

Spoločnosť Symantec Corp (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila novú stratégiu, ktorej cieľom je zefektívnenie a zjednodušenie spoločnosti tak, aby priniesla výrazne lepší výkon pre zákazníkov a partnerov.

Click to Tweet: #Symantec announces new corporate strategy and product focus areas http://bit.ly/ViCEqb

Stratégia
"Symantec stratégia je jasná: chceme umožniť ľuďom, firmám a krajinám zamerať svoju energiu a čas na dosiahnutie ich ambícií a sústrediť sa na svoje podnikanie namiesto plytvania energiou na udržiavanie bezpečnosti a ochrany svojich digitálnych informácií," povedal Steve Bennett, prezident a CEO spoločnosti Symantec . "To je úlohou Symantecu, robiť veci lepšie a jednoduchšie pre našich zákazníkov a partnerov. Naša cesta je jednoduchá: ponúknuť lepšie produkty a služby šité priamo na mieru pre zákazníkov, aby pre nich bolo jednoduchšie ich preskúmať, objednať, kúpiť, používať a samozrejme dostať pomoc a podporu, ktorú potrebujú."

Ponuky
Cieľom Symantecu je aj naďalej zlepšovať svoje existujúce produkty a služby a zároveň vyvíjať nové, inovatívne produkty a služby, ktoré riešia aktuálne alebo dosiaľ neriešené potreby. Postupom času budú mať zákazníci možnosť voliť si produkty a riešenia, ktoré zodpovedajú ich potrebám a poskytnú lepšiu hodnotu. Symantec sa zameriava na 10 kľúčových oblastí, ktoré kombinujú existujúce produkty a služby do nových, inovatívnych a komplexných riešení. Celkový proces vývoja sa odhaduje na šesť až 24 mesiacov v závislosti na konkrétnej ponuke.

Kľúčovými oblaťami sú:
Mobile Workforce Productivity, Norton Protection, Norton Cloud, služby informačnej bezpečnosti, Identity / Content-Aware Security Gateway, Data Center Security, Business Continuity, Integrovaný Backup , Cloud-Based Information Management a Object Storage Platform.

Symantec zvýši investície do výskumu a vývoja, aby produkty lepšie vyhovovali potrebám novej generácie. Podporí vytvorenie strategických partnerstiev, čo pomôže zákazníkom udržať si stále náročnejšiu ochranu na úrovni koncových bodov, siete a dátových centier. "S našimi zdrojmi a know-how máme lepšiu pozíciu na uspokojenie potrieb zákazníkov ako ktokoľvek iný. Máme dostatočné zdroje a táto nová stratégia zlepší ako naše zameranie, tak aj realizáciu. Máme tiež dostatočné vedomosti a skúsenosti zamerať sa na budúce potreby zákazníkov. Je to otázka inovácií a vývoja nových technológií ", dodáva Bennett.

Prevádzka a organizácia
"Symantec je silná spoločnosť s vedúcou pozíciou na trhu, so značkou a veľkým počtom zamestnancov," hovorí Bennett. "Predstavitelia tejto spoločnosti nám zanechali vynikajúci aktíva, na ktorých môžeme stavať a pohnúť sa vpred. Ďalším krokom je nutná zmena, ktorá nám umožní rýchlejšie sa prispôsobiť trhu a nadviazať na tradične vysokú úroveň poskytovanej hodnoty pre našich zamestnancov, zákazníkov, partnerov i akcionárov."

Financie
V novej stratégii a operačnom pláne sa zaviazal Symantec k viac ako 5% organickému rastu výnosov a zlepšeniu prevádzkovej marže o 30% v priebehu dvoch až troch rokov.Vo fiškálnom roku 2014 je očakávaný organický rast výnosov medzi 0% a 2%. Odhadom 275mil. dolárov vyplatených na odstupnom ovplyvní cash flow v priebehu fiškálneho roka 2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá