13.3.2013 0 Comments

Symantec je ocenený ako jedna z najviac etických spoločností na svete pre rok 2013

Symantec Corp bola menovaná jednou z najviac etických spoločností na svete inštitútom Ethispere, poprednou medzinárodnou expertnou skupinou, ktorá sa venuje tvorbe a zdieľaniu osvedčených postupov v oblasti podnikateľskej etiky, sociálnej zodpovednosti podnikov, boji proti korupcii a udržateľnosti vývoja. Kompletné umiestnenie v rebríčku možno nájsť na: http://www.ethisphere.com/wme/.

"Investície do etickej a zodpovednej činnosti súe dôležitým aspektom pre úspešného a vyhľadávaného zamestnávateľa, partnera a poskytovateľa riešení. Zamestnanci spoločnosti Symantec sa na všetkých úrovniach organizácie podieľajú na vytváraní kultúry etiky a bezúhonnosti", povedal Steve Bennett, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Symantec. "Získanie tohto ocenenia už šiesty rok po sebe je dôkazom našej silnej etickej firemnej kultúry. Ocenenie je zárukou pre našich zamestnancov, zákazníkov, akcionárov aj spoločnosť ako celok, že budeme pokračovať v správne nastavených obchodných procesoch a venovať prostriedky aj energiu do týchto programov".

V Symantecu je etika a bezúhonnosť základom podnikateľskej úspešnosti. Spoločnosť sa snaží preukázať inovácie a vedúce postavenie v "corporate governance" s cieľom neustáleho zlepšovania etiky a dodržiavania programov a politík. Viac o iniciatíve globálnej firemnej zodpovednosti na http://www.symantec.com/corporate_responsibility/.

Zoznam vyhodnotených firiem vyzdvihuje tie spoločnosti, ktoré skutočne preukazujú etické obchodné postupy a majú vedúce postavenie v prínose pre svojich zamestnancov, zákazníkov aj verejnosť. V podrobnom výskume a multi-STEP analýze vyhodnotila Ethisphere nominácie firiem z viac ako 100 krajín a 36 priemyselných odvetví.

Metodika zahŕňa preskúmanie etických kódexov, súdnych sporov a regulačných priestupkov, hodnotenie investícií do inovácií a udržateľných obchodných praktík vrátane aktivít, ktorých cieľom je zlepšiť firemnú kultúru.Rekordný počet nominácií v roku 2013 je dôkazom rastúceho uznania tohto ocenenia zo strany rôznych záujmových skupín a spoločností i potreba uznania ich integrity a etických noriem. Informáciu o metodike hodnotenia a kompletný zoznam ocenených spoločností môžete získať na stránke http://ethisphere.com/wme.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá