13.3.2013 0 Comments

Symantec je ocenený ako jedna z najviac etických spoločností na svete pre rok 2013

Symantec Corp bola menovaná jednou z najviac etických spoločností na svete inštitútom Ethispere, poprednou medzinárodnou expertnou skupinou, ktorá sa venuje tvorbe a zdieľaniu osvedčených postupov v oblasti podnikateľskej etiky, sociálnej zodpovednosti podnikov, boji proti korupcii a udržateľnosti vývoja. Kompletné umiestnenie v rebríčku možno nájsť na: http://www.ethisphere.com/wme/.

"Investície do etickej a zodpovednej činnosti súe dôležitým aspektom pre úspešného a vyhľadávaného zamestnávateľa, partnera a poskytovateľa riešení. Zamestnanci spoločnosti Symantec sa na všetkých úrovniach organizácie podieľajú na vytváraní kultúry etiky a bezúhonnosti", povedal Steve Bennett, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Symantec. "Získanie tohto ocenenia už šiesty rok po sebe je dôkazom našej silnej etickej firemnej kultúry. Ocenenie je zárukou pre našich zamestnancov, zákazníkov, akcionárov aj spoločnosť ako celok, že budeme pokračovať v správne nastavených obchodných procesoch a venovať prostriedky aj energiu do týchto programov".

V Symantecu je etika a bezúhonnosť základom podnikateľskej úspešnosti. Spoločnosť sa snaží preukázať inovácie a vedúce postavenie v "corporate governance" s cieľom neustáleho zlepšovania etiky a dodržiavania programov a politík. Viac o iniciatíve globálnej firemnej zodpovednosti na http://www.symantec.com/corporate_responsibility/.

Zoznam vyhodnotených firiem vyzdvihuje tie spoločnosti, ktoré skutočne preukazujú etické obchodné postupy a majú vedúce postavenie v prínose pre svojich zamestnancov, zákazníkov aj verejnosť. V podrobnom výskume a multi-STEP analýze vyhodnotila Ethisphere nominácie firiem z viac ako 100 krajín a 36 priemyselných odvetví.

Metodika zahŕňa preskúmanie etických kódexov, súdnych sporov a regulačných priestupkov, hodnotenie investícií do inovácií a udržateľných obchodných praktík vrátane aktivít, ktorých cieľom je zlepšiť firemnú kultúru.Rekordný počet nominácií v roku 2013 je dôkazom rastúceho uznania tohto ocenenia zo strany rôznych záujmových skupín a spoločností i potreba uznania ich integrity a etických noriem. Informáciu o metodike hodnotenia a kompletný zoznam ocenených spoločností môžete získať na stránke http://ethisphere.com/wme.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá