13.3.2013 0 Comments

Symantec je ocenený ako jedna z najviac etických spoločností na svete pre rok 2013

Symantec Corp bola menovaná jednou z najviac etických spoločností na svete inštitútom Ethispere, poprednou medzinárodnou expertnou skupinou, ktorá sa venuje tvorbe a zdieľaniu osvedčených postupov v oblasti podnikateľskej etiky, sociálnej zodpovednosti podnikov, boji proti korupcii a udržateľnosti vývoja. Kompletné umiestnenie v rebríčku možno nájsť na: http://www.ethisphere.com/wme/.

"Investície do etickej a zodpovednej činnosti súe dôležitým aspektom pre úspešného a vyhľadávaného zamestnávateľa, partnera a poskytovateľa riešení. Zamestnanci spoločnosti Symantec sa na všetkých úrovniach organizácie podieľajú na vytváraní kultúry etiky a bezúhonnosti", povedal Steve Bennett, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Symantec. "Získanie tohto ocenenia už šiesty rok po sebe je dôkazom našej silnej etickej firemnej kultúry. Ocenenie je zárukou pre našich zamestnancov, zákazníkov, akcionárov aj spoločnosť ako celok, že budeme pokračovať v správne nastavených obchodných procesoch a venovať prostriedky aj energiu do týchto programov".

V Symantecu je etika a bezúhonnosť základom podnikateľskej úspešnosti. Spoločnosť sa snaží preukázať inovácie a vedúce postavenie v "corporate governance" s cieľom neustáleho zlepšovania etiky a dodržiavania programov a politík. Viac o iniciatíve globálnej firemnej zodpovednosti na http://www.symantec.com/corporate_responsibility/.

Zoznam vyhodnotených firiem vyzdvihuje tie spoločnosti, ktoré skutočne preukazujú etické obchodné postupy a majú vedúce postavenie v prínose pre svojich zamestnancov, zákazníkov aj verejnosť. V podrobnom výskume a multi-STEP analýze vyhodnotila Ethisphere nominácie firiem z viac ako 100 krajín a 36 priemyselných odvetví.

Metodika zahŕňa preskúmanie etických kódexov, súdnych sporov a regulačných priestupkov, hodnotenie investícií do inovácií a udržateľných obchodných praktík vrátane aktivít, ktorých cieľom je zlepšiť firemnú kultúru.Rekordný počet nominácií v roku 2013 je dôkazom rastúceho uznania tohto ocenenia zo strany rôznych záujmových skupín a spoločností i potreba uznania ich integrity a etických noriem. Informáciu o metodike hodnotenia a kompletný zoznam ocenených spoločností môžete získať na stránke http://ethisphere.com/wme.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá