Image
26.3.2015 0 Comments

Svoje účty budete môcť platiť priamo z Gmailu

gmail.jpeg Google údajne pracuje na vývoji novej služby, ktorá by používateľom umožnila platiť ich účty priamo z jeho webmailu Gmail. Služba možno ponesie meno Pony Express.

Na použitie služby, ktorá je v súčasnosti označovaná ako Pony Express, by používatelia do Gmailu museli zadať svoje osobné informácie a čísla platobných kariet, pričom tieto dáta by následne boli „overené treťou stranou".

Google chce spolupracovať s firmami, ktoré doručujú účty v mene poskytovateľov rôznych služieb, ako sú napríklad poisťovne, operátori či dodávatelia energií. S informáciou ako prvý prišiel americký portál Re/code.

Nie je zatiaľ jasné, či sa služba naozaj bude volať Pony Express alebo ju Google po jej spustení premenuje. Podľa informácií servera Re/code by mala byť spustená na konci tohto roka. Hovorkyňa Googlu sa odmietla k celej veci vyjadriť. Systémy na elektronické spracovanie platieb už poskytuje veľa firiem, ako Intuit, Invoicera alebo BillGrid. Služba od Googlu integrovaná priamo do Gmailu by však používateľom ušetrila čas - obzvlášť vtedy, ak sa Googlu podarí celý platobný proces dostatočne zjednodušiť.

Google by sa vďaka Pony Express dostal k cenným dátam o tom, čo jeho používatelia nakupujú, čo by iste pobúrilo množstvo organizácií zaoberajúcich sa ochranou súkromia. Na druhej strane Google už v súčasnosti indexuje správy svojich používateľov v službe Gmail na reklamné účely.

Navyše by americký gigant Pony Express mohol prepojiť so svojimi ďalšími službami - tu sa ako príklad ponúka hoci jeho nový portál, ktorý umožňuje vyhľadávať lacné poistenie automobilov. Ten je v súčasnosti dostupný iba pre občanov štátu Kalifornia, Google však plánuje jeho rozšírenie.

Jasné zatiaľ nie je ani to, s kým sa Google na poskytovanie Pony Express spojí. Na screenshotoch publikovaných portálom Re/code sú zatiaľ viditeľné logá spoločností Cascadia Financial a GreatFoods. Okrem Gmailu má Pony Express fungovať aj v novej aplikácii Google Inbox. Z dostupných informácií sa nedá vyvodiť, či Pony Express bude používať platobný systém Google Wallet alebo nie.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá