Image
27.9.2012 0 Comments

Svetová premiéra hlasového ovládania práčky na diaľku

Spoločnosť LG prichádza ako prvá na svete s komerčnou službou Smart Voice, ktorá umožňuje hlasovými povelmi ovládať automatickú práčku na diaľku.

Smart Voice pracuje s hlasovými príkazmi, ktorých pomocou skontrolujete stav prebiehajúceho procesu, zmeníte zadaný čas, vypnete práčku alebo vyberiete prací program. Stačí napríklad zreteľne vysloviť „Vypnúť" a práčka prestane pracovať na programe, ktorý je práve aktívny. Služba Smart Voice však nie je určená len pre práčky, jej prostredníctvom možno hlasovými povelmi ovládať prakticky všetky domáce spotrebiče.

Diaľkové ovládanie prostredníctvom inteligentných telefónov už tu bolo, ale ich používatelia museli prechádzať niekoľkými krokmi na displeji. So Smart Voice sa už nebudete musieť pohybovať v zložitom menu, bude stačiť, keď sa spýtate: Čo práve robíš? Aký je stav? Koľko minút zostáva?

Okrem piatich základných povelov totiž dokáže Smart Voice rozpoznať štyridsať ďalších doplnkových príkazov.

Používatelia klasických práčok LG TROMM Smart Drum môžu teraz aktualizovať androidovú aplikáciu LG Smart Washing Machine a začať takisto používať Smart Voice.

LG TROMM.jpg

Všetky príkazy, ktoré budú dávať používatelia domácim spotrebičom, sú teraz v angličtine, pretože sa produkty začínajú predávať na americkom trhu. V súčasnosti nie je jasné, kedy sa spotrebiče s hlasovým ovládaním dostanú na slovenský trh. Ak áno, budú, samozrejme, reagovať aj na slovenčinu.


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Technológie 1

Inteligentná čelenka vám sprostredkuje sny podľa vlastného výberu

18.10.2016 00:22

Vo filme Inception z roku 2010 dostane hlavná postava zložitú úlohu implantovať spomienky do niečej mysle počas sna. A zdá sa, že zámerné vyvolávanie snov môže byť čoskoro realitou mimo filmového plát ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá