Image
27.9.2012 0 Comments

Svetová premiéra hlasového ovládania práčky na diaľku

Spoločnosť LG prichádza ako prvá na svete s komerčnou službou Smart Voice, ktorá umožňuje hlasovými povelmi ovládať automatickú práčku na diaľku.

Smart Voice pracuje s hlasovými príkazmi, ktorých pomocou skontrolujete stav prebiehajúceho procesu, zmeníte zadaný čas, vypnete práčku alebo vyberiete prací program. Stačí napríklad zreteľne vysloviť „Vypnúť" a práčka prestane pracovať na programe, ktorý je práve aktívny. Služba Smart Voice však nie je určená len pre práčky, jej prostredníctvom možno hlasovými povelmi ovládať prakticky všetky domáce spotrebiče.

Diaľkové ovládanie prostredníctvom inteligentných telefónov už tu bolo, ale ich používatelia museli prechádzať niekoľkými krokmi na displeji. So Smart Voice sa už nebudete musieť pohybovať v zložitom menu, bude stačiť, keď sa spýtate: Čo práve robíš? Aký je stav? Koľko minút zostáva?

Okrem piatich základných povelov totiž dokáže Smart Voice rozpoznať štyridsať ďalších doplnkových príkazov.

Používatelia klasických práčok LG TROMM Smart Drum môžu teraz aktualizovať androidovú aplikáciu LG Smart Washing Machine a začať takisto používať Smart Voice.

LG TROMM.jpg

Všetky príkazy, ktoré budú dávať používatelia domácim spotrebičom, sú teraz v angličtine, pretože sa produkty začínajú predávať na americkom trhu. V súčasnosti nie je jasné, kedy sa spotrebiče s hlasovým ovládaním dostanú na slovenský trh. Ak áno, budú, samozrejme, reagovať aj na slovenčinu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá