Image
27.9.2012 0 Comments

Svetová premiéra hlasového ovládania práčky na diaľku

Spoločnosť LG prichádza ako prvá na svete s komerčnou službou Smart Voice, ktorá umožňuje hlasovými povelmi ovládať automatickú práčku na diaľku.

Smart Voice pracuje s hlasovými príkazmi, ktorých pomocou skontrolujete stav prebiehajúceho procesu, zmeníte zadaný čas, vypnete práčku alebo vyberiete prací program. Stačí napríklad zreteľne vysloviť „Vypnúť" a práčka prestane pracovať na programe, ktorý je práve aktívny. Služba Smart Voice však nie je určená len pre práčky, jej prostredníctvom možno hlasovými povelmi ovládať prakticky všetky domáce spotrebiče.

Diaľkové ovládanie prostredníctvom inteligentných telefónov už tu bolo, ale ich používatelia museli prechádzať niekoľkými krokmi na displeji. So Smart Voice sa už nebudete musieť pohybovať v zložitom menu, bude stačiť, keď sa spýtate: Čo práve robíš? Aký je stav? Koľko minút zostáva?

Okrem piatich základných povelov totiž dokáže Smart Voice rozpoznať štyridsať ďalších doplnkových príkazov.

Používatelia klasických práčok LG TROMM Smart Drum môžu teraz aktualizovať androidovú aplikáciu LG Smart Washing Machine a začať takisto používať Smart Voice.

LG TROMM.jpg

Všetky príkazy, ktoré budú dávať používatelia domácim spotrebičom, sú teraz v angličtine, pretože sa produkty začínajú predávať na americkom trhu. V súčasnosti nie je jasné, kedy sa spotrebiče s hlasovým ovládaním dostanú na slovenský trh. Ak áno, budú, samozrejme, reagovať aj na slovenčinu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá