Image
21.9.2012 0 Comments

Svet podľa Applu

Apple vydal dlho očakávanú novú verziu operačného systému iOS. Súčasťou iOS6 sú aj nové mapy - Apple sa rozhodol pôvodnú aplikáciu Google Maps nahradiť vlastnou aplikáciou. Výsledok však nedopadol podľa očakávaní.

Apple vždy prezentoval svoje produkty s dôrazom na detail a v kombinácii so zážitkom z používania si vytvoril povesť kvality. Nové mapy však túto povesť rúcajú - hoci s funkcionalitou aplikácie nie je v princípe problém, pre množstvo nepresností a ďalších drobností pôsobia nové mapy negatívnym dojmom.

Internet je plný sťažností používateľov, ktorí poukazujú na zle umiestnené turistické atrakcie alebo iné body záujmu, na nesprávne pomenovanie aktuálnych miest (Zlín ako Gottwaldov, Berlín ako Schoeneiche) a aj na deformáciu spôsobenú skresleným 3D zobrazením.

ios_mapy_1.jpg

Mapy síce obsahujú 3D režim, s výnimkou niektorých miest (ani tie sa nevyhli deformácii) však 3D modely nie sú dostupné, a teda v rámci tohto režimu sa iba mení uhol pohľadu na plochu mapy. V niektorých prípadoch, ako je napr. Eiffelova veža, tak izometrické zobrazenie vytvára značné deformácie. S deformáciami a ďalšími chybami sa pri mapách od Applu môžete stretnúť aj v iných prípadoch, nič neobvyklé nie je ani neúplné zobrazenie mapy v satelitnom režime.

Ak si teda chcete iOS aktualizovať iba pre mapy, pravdepodobne bude rozumnejšie počkať nejaký čas, kým Apple opraví hlavné nedostatky. Pre tých, ktorí si už iOS6 nainštalovali: Google plánuje na zariadeniach Apple vydať svoje mapy vo forme samostatnej aplikácie. Kedy, to je zatiaľ neznáme.

ios_mapy_2.jpg

Zdroj: mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá