Image
21.9.2012 0 Comments

Svet podľa Applu

Apple vydal dlho očakávanú novú verziu operačného systému iOS. Súčasťou iOS6 sú aj nové mapy - Apple sa rozhodol pôvodnú aplikáciu Google Maps nahradiť vlastnou aplikáciou. Výsledok však nedopadol podľa očakávaní.

Apple vždy prezentoval svoje produkty s dôrazom na detail a v kombinácii so zážitkom z používania si vytvoril povesť kvality. Nové mapy však túto povesť rúcajú - hoci s funkcionalitou aplikácie nie je v princípe problém, pre množstvo nepresností a ďalších drobností pôsobia nové mapy negatívnym dojmom.

Internet je plný sťažností používateľov, ktorí poukazujú na zle umiestnené turistické atrakcie alebo iné body záujmu, na nesprávne pomenovanie aktuálnych miest (Zlín ako Gottwaldov, Berlín ako Schoeneiche) a aj na deformáciu spôsobenú skresleným 3D zobrazením.

ios_mapy_1.jpg

Mapy síce obsahujú 3D režim, s výnimkou niektorých miest (ani tie sa nevyhli deformácii) však 3D modely nie sú dostupné, a teda v rámci tohto režimu sa iba mení uhol pohľadu na plochu mapy. V niektorých prípadoch, ako je napr. Eiffelova veža, tak izometrické zobrazenie vytvára značné deformácie. S deformáciami a ďalšími chybami sa pri mapách od Applu môžete stretnúť aj v iných prípadoch, nič neobvyklé nie je ani neúplné zobrazenie mapy v satelitnom režime.

Ak si teda chcete iOS aktualizovať iba pre mapy, pravdepodobne bude rozumnejšie počkať nejaký čas, kým Apple opraví hlavné nedostatky. Pre tých, ktorí si už iOS6 nainštalovali: Google plánuje na zariadeniach Apple vydať svoje mapy vo forme samostatnej aplikácie. Kedy, to je zatiaľ neznáme.

ios_mapy_2.jpg

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá