Image
21.9.2012 0 Comments

Svet podľa Applu

Apple vydal dlho očakávanú novú verziu operačného systému iOS. Súčasťou iOS6 sú aj nové mapy - Apple sa rozhodol pôvodnú aplikáciu Google Maps nahradiť vlastnou aplikáciou. Výsledok však nedopadol podľa očakávaní.

Apple vždy prezentoval svoje produkty s dôrazom na detail a v kombinácii so zážitkom z používania si vytvoril povesť kvality. Nové mapy však túto povesť rúcajú - hoci s funkcionalitou aplikácie nie je v princípe problém, pre množstvo nepresností a ďalších drobností pôsobia nové mapy negatívnym dojmom.

Internet je plný sťažností používateľov, ktorí poukazujú na zle umiestnené turistické atrakcie alebo iné body záujmu, na nesprávne pomenovanie aktuálnych miest (Zlín ako Gottwaldov, Berlín ako Schoeneiche) a aj na deformáciu spôsobenú skresleným 3D zobrazením.

ios_mapy_1.jpg

Mapy síce obsahujú 3D režim, s výnimkou niektorých miest (ani tie sa nevyhli deformácii) však 3D modely nie sú dostupné, a teda v rámci tohto režimu sa iba mení uhol pohľadu na plochu mapy. V niektorých prípadoch, ako je napr. Eiffelova veža, tak izometrické zobrazenie vytvára značné deformácie. S deformáciami a ďalšími chybami sa pri mapách od Applu môžete stretnúť aj v iných prípadoch, nič neobvyklé nie je ani neúplné zobrazenie mapy v satelitnom režime.

Ak si teda chcete iOS aktualizovať iba pre mapy, pravdepodobne bude rozumnejšie počkať nejaký čas, kým Apple opraví hlavné nedostatky. Pre tých, ktorí si už iOS6 nainštalovali: Google plánuje na zariadeniach Apple vydať svoje mapy vo forme samostatnej aplikácie. Kedy, to je zatiaľ neznáme.

ios_mapy_2.jpg

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá