Image
3.2.2014 0 Comments

Švédsky vynález No More Woof bude prekladať psie myšlienky

ITN_Svedsky vynalez.jpg Majitelia domácich miláčikov neraz tvrdia, že ich zvieratko s nimi komunikuje. V skutočnosti sa v takejto „komunikácii" treba spoliehať na inštinkty. No teraz sa to všetko môže zmeniť. Stačí, ak vášmu psíkovi zaobstaráte headset No More Woof.

Podľa tvrdenia výrobcu zariadenie vraj „dokáže prekladať myšlienky zvierat do ľudskej reči". Na to, aby sa takýto prístroj stal realitou, je však potrebný váš finančný príspevok.

Švédska spoločnosť NSID (The Nordic Society for Invention and Discovery) spustila na podporu svojho projektu kampaň na Indiegogo. Jej cieľom je získať 10 000 dolárov, no hoci do konca chýba ešte 12 dní, vyzbieraná suma už prekročila dvojnásobok tejto hodnoty. O zariadenie je teda veľký záujem.

Zariadenie poháňa miniatúrny počítač Raspberry Pi a jeho úlohou je odhaliť, analyzovať a previesť mozgové vlny zvieraťa do komplexných myšlienok.


Technológia používaná v zariadení No More Woof kombinuje tri oblasti - snímače EEG, mikrocomputing a špeciálny softvér BCI (brain-computer interface), ktorý analyzuje mozgové vlny zvieraťa a prevádza ich do vzorov myšlienok.

„Tým, že si predobjednáte vlastnú súpravu No More Woof, nielenže kúpite prvé vydanie tohto produktu, ale podporíte aj ďalší výskum, aby sa konečne prelomila jazyková bariéra medzi zvieratami a ľuďmi," píše sa na webe projektu.

Podporovatelia projektu dostanú za 65 dolárov No More Woof (NMW) vybavený jedným snímačom, ktorý je schopný rozlíšiť dva až tri myšlienkové vzory - najpravdepodobnejšie únavu, hlad a zvedavosť. Za 300 dolárov si možno objednať dvojsenzorovú verziu, ktorá môže byť kalibrovaná, aby lepšie fungovala s rôznymi plemenami psov a čítala štyri alebo viac myšlienkových vzorov.

A skutoční nadšenci NMW, ktorí sú ochotní vysoliť 1200 dolárov, dostanú aj prémiový minireproduktor, ktorý myšlienky priamo tlmočí do angličtiny.

Autori sami priznávajú, že ich projekt je len v začiatkoch a prvá verzia zariadenia je vcelku primitívna. „Napokon aj prvý počítač bol dosť mizerný," píše sa na stránke projektu. NMW je v súčasnosti vo fáze prototypu a dodávky sa začnú v apríli 2014.

Zdroj: pcmag.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá