Image
3.2.2014 0 Comments

Švédsky vynález No More Woof bude prekladať psie myšlienky

ITN_Svedsky vynalez.jpg Majitelia domácich miláčikov neraz tvrdia, že ich zvieratko s nimi komunikuje. V skutočnosti sa v takejto „komunikácii" treba spoliehať na inštinkty. No teraz sa to všetko môže zmeniť. Stačí, ak vášmu psíkovi zaobstaráte headset No More Woof.

Podľa tvrdenia výrobcu zariadenie vraj „dokáže prekladať myšlienky zvierat do ľudskej reči". Na to, aby sa takýto prístroj stal realitou, je však potrebný váš finančný príspevok.

Švédska spoločnosť NSID (The Nordic Society for Invention and Discovery) spustila na podporu svojho projektu kampaň na Indiegogo. Jej cieľom je získať 10 000 dolárov, no hoci do konca chýba ešte 12 dní, vyzbieraná suma už prekročila dvojnásobok tejto hodnoty. O zariadenie je teda veľký záujem.

Zariadenie poháňa miniatúrny počítač Raspberry Pi a jeho úlohou je odhaliť, analyzovať a previesť mozgové vlny zvieraťa do komplexných myšlienok.


Technológia používaná v zariadení No More Woof kombinuje tri oblasti - snímače EEG, mikrocomputing a špeciálny softvér BCI (brain-computer interface), ktorý analyzuje mozgové vlny zvieraťa a prevádza ich do vzorov myšlienok.

„Tým, že si predobjednáte vlastnú súpravu No More Woof, nielenže kúpite prvé vydanie tohto produktu, ale podporíte aj ďalší výskum, aby sa konečne prelomila jazyková bariéra medzi zvieratami a ľuďmi," píše sa na webe projektu.

Podporovatelia projektu dostanú za 65 dolárov No More Woof (NMW) vybavený jedným snímačom, ktorý je schopný rozlíšiť dva až tri myšlienkové vzory - najpravdepodobnejšie únavu, hlad a zvedavosť. Za 300 dolárov si možno objednať dvojsenzorovú verziu, ktorá môže byť kalibrovaná, aby lepšie fungovala s rôznymi plemenami psov a čítala štyri alebo viac myšlienkových vzorov.

A skutoční nadšenci NMW, ktorí sú ochotní vysoliť 1200 dolárov, dostanú aj prémiový minireproduktor, ktorý myšlienky priamo tlmočí do angličtiny.

Autori sami priznávajú, že ich projekt je len v začiatkoch a prvá verzia zariadenia je vcelku primitívna. „Napokon aj prvý počítač bol dosť mizerný," píše sa na stránke projektu. NMW je v súčasnosti vo fáze prototypu a dodávky sa začnú v apríli 2014.

Zdroj: pcmag.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá