Image
19.11.2015 0 Comments

Súťaž StartupAwards.SK 2015 spoznala dvadsiatku semifinalistov

StartupAwards.SK je oslavou inovácií, ktorá každoročne oceňuje unikátne spojenie inovatívnych myšlienok s podnikateľským duchom. Počas svojej päťročnej existencie sa podujatie stalo najvýznamnejšou súťažou začínajúcich technologických spoločností, konajúce sa už tradične pod prezidentskou záštitou Andreja Kisku a vysielané RTVS.

Teší nás, že počet prihlásených projektov, tak ako aj ich kvalita každoročne narastá a semifinálová dvadsiatka tak predstavuje to najlepšie, čo slovenský inovačný ekosystém ponúka. Vybrané projekty zahŕňajú inovatívne technológie, unikátne podnikateľské nápady ako aj technologické riešenia najpálčivejších spoločenských problémov.

Technológia 3D vládne technologickému svetu a výber semifinálovej dvadsiatky tento trend iba ďalej potvrdzuje. Vybrané technologické firmy sú rôzne: vývojári softvéru aj hardvéru, založené skúsenými podnikateľmi ako aj ambicióznymi študentmi a možno medzi nimi nájsť nové ale aj zabehnuté firmy s platiacimi zákazníkmi a tisíckami Eur v tržbách. Čo však tieto firmy spája je ich túžba presadiť sa na trhu a uspieť v celosvetovej konkurencii.

Týchto dvadsať najlepších projektov postupujúcich do užšieho výberu sa tak stretne na Bootcampe -trojdňovom sústredení, ktoré sa koná 6. až 8. novembra a počas ktorého získajú neoceniteľné rady a mentoring od skúsených podnikateľov a investorov rizikového kapitálu zo Slovenska, Rakúska a Českej republiky. Na záver Bootcampu porota vyberie na základe záverečných prezentácií dvanásť projektov, ktoré postúpia do finále a získajú tak možnosť súťažiť nielen o ocenenie najlepší startup Slovenska za rok 2015, ale aj prestížne ceny.

Finále StartupAwards.SK sa bude spolu so slávnostným udeľovaním cien konať 27. novembra v historickej budove Slovenského národného divadla. Okrem súťažiacich startupov sa diváci môžu tešiť na Mike Butchera, ktorý je svetovo uznávaným šéfredaktorom technologického portálu TechCrunch a príde prezentovať projekt na podporu utečencov Techfugees, predstavenie i-kids a iné inšpiratívne vystúpenia.

StartupAwards.SK organizuje spoločnosť Neulogy v spolupráci s generálnym partnerom Tatrabankou a hlavnými partnermi KPMG Slovensko, Západoslovenskou energetikou, Slovensko-americkou nadáciou a O2.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá