Image
19.11.2015 0 Comments

Súťaž StartupAwards.SK 2015 spoznala dvadsiatku semifinalistov

StartupAwards.SK je oslavou inovácií, ktorá každoročne oceňuje unikátne spojenie inovatívnych myšlienok s podnikateľským duchom. Počas svojej päťročnej existencie sa podujatie stalo najvýznamnejšou súťažou začínajúcich technologických spoločností, konajúce sa už tradične pod prezidentskou záštitou Andreja Kisku a vysielané RTVS.

Teší nás, že počet prihlásených projektov, tak ako aj ich kvalita každoročne narastá a semifinálová dvadsiatka tak predstavuje to najlepšie, čo slovenský inovačný ekosystém ponúka. Vybrané projekty zahŕňajú inovatívne technológie, unikátne podnikateľské nápady ako aj technologické riešenia najpálčivejších spoločenských problémov.

Technológia 3D vládne technologickému svetu a výber semifinálovej dvadsiatky tento trend iba ďalej potvrdzuje. Vybrané technologické firmy sú rôzne: vývojári softvéru aj hardvéru, založené skúsenými podnikateľmi ako aj ambicióznymi študentmi a možno medzi nimi nájsť nové ale aj zabehnuté firmy s platiacimi zákazníkmi a tisíckami Eur v tržbách. Čo však tieto firmy spája je ich túžba presadiť sa na trhu a uspieť v celosvetovej konkurencii.

Týchto dvadsať najlepších projektov postupujúcich do užšieho výberu sa tak stretne na Bootcampe -trojdňovom sústredení, ktoré sa koná 6. až 8. novembra a počas ktorého získajú neoceniteľné rady a mentoring od skúsených podnikateľov a investorov rizikového kapitálu zo Slovenska, Rakúska a Českej republiky. Na záver Bootcampu porota vyberie na základe záverečných prezentácií dvanásť projektov, ktoré postúpia do finále a získajú tak možnosť súťažiť nielen o ocenenie najlepší startup Slovenska za rok 2015, ale aj prestížne ceny.

Finále StartupAwards.SK sa bude spolu so slávnostným udeľovaním cien konať 27. novembra v historickej budove Slovenského národného divadla. Okrem súťažiacich startupov sa diváci môžu tešiť na Mike Butchera, ktorý je svetovo uznávaným šéfredaktorom technologického portálu TechCrunch a príde prezentovať projekt na podporu utečencov Techfugees, predstavenie i-kids a iné inšpiratívne vystúpenia.

StartupAwards.SK organizuje spoločnosť Neulogy v spolupráci s generálnym partnerom Tatrabankou a hlavnými partnermi KPMG Slovensko, Západoslovenskou energetikou, Slovensko-americkou nadáciou a O2.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá