Image
19.11.2015 0 Comments

Súťaž StartupAwards.SK 2015 spoznala dvadsiatku semifinalistov

StartupAwards.SK je oslavou inovácií, ktorá každoročne oceňuje unikátne spojenie inovatívnych myšlienok s podnikateľským duchom. Počas svojej päťročnej existencie sa podujatie stalo najvýznamnejšou súťažou začínajúcich technologických spoločností, konajúce sa už tradične pod prezidentskou záštitou Andreja Kisku a vysielané RTVS.

Teší nás, že počet prihlásených projektov, tak ako aj ich kvalita každoročne narastá a semifinálová dvadsiatka tak predstavuje to najlepšie, čo slovenský inovačný ekosystém ponúka. Vybrané projekty zahŕňajú inovatívne technológie, unikátne podnikateľské nápady ako aj technologické riešenia najpálčivejších spoločenských problémov.

Technológia 3D vládne technologickému svetu a výber semifinálovej dvadsiatky tento trend iba ďalej potvrdzuje. Vybrané technologické firmy sú rôzne: vývojári softvéru aj hardvéru, založené skúsenými podnikateľmi ako aj ambicióznymi študentmi a možno medzi nimi nájsť nové ale aj zabehnuté firmy s platiacimi zákazníkmi a tisíckami Eur v tržbách. Čo však tieto firmy spája je ich túžba presadiť sa na trhu a uspieť v celosvetovej konkurencii.

Týchto dvadsať najlepších projektov postupujúcich do užšieho výberu sa tak stretne na Bootcampe -trojdňovom sústredení, ktoré sa koná 6. až 8. novembra a počas ktorého získajú neoceniteľné rady a mentoring od skúsených podnikateľov a investorov rizikového kapitálu zo Slovenska, Rakúska a Českej republiky. Na záver Bootcampu porota vyberie na základe záverečných prezentácií dvanásť projektov, ktoré postúpia do finále a získajú tak možnosť súťažiť nielen o ocenenie najlepší startup Slovenska za rok 2015, ale aj prestížne ceny.

Finále StartupAwards.SK sa bude spolu so slávnostným udeľovaním cien konať 27. novembra v historickej budove Slovenského národného divadla. Okrem súťažiacich startupov sa diváci môžu tešiť na Mike Butchera, ktorý je svetovo uznávaným šéfredaktorom technologického portálu TechCrunch a príde prezentovať projekt na podporu utečencov Techfugees, predstavenie i-kids a iné inšpiratívne vystúpenia.

StartupAwards.SK organizuje spoločnosť Neulogy v spolupráci s generálnym partnerom Tatrabankou a hlavnými partnermi KPMG Slovensko, Západoslovenskou energetikou, Slovensko-americkou nadáciou a O2.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá