18.3.2016 0 Comments

Súťaž Junior Internet: Tri a pol minúty šance

Príležitosť pre mladých grafikov, programátorov a blogerov

Súťaž Junior Internet už po jedenástykrát umožní mladým nadšencom počas tri a pol minútovej verejnej prezentácie formou konferencie predložiť na posúdenie svoje projekty, tvorivú činnosť na internete a ďalšie vízie. Hodnotiteľmi sú ľudia z úspešných webových projektov a organizácií, ktorí okrem hodnotenia aj poradia začínajúcim autorom v ich prezentovaní sa vo svete online marketingu. Súťažná konferencia sa začína v piatok 18. marca a potrvá až do soboty. Najúspešnejší žiaci základných a stredných škôl z celého Slovenska budú prezentovať svoje práce príznačne - na akademickej pôde Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity.

Do šiestich súťažných kategórií Junior Internetu sa prihlásilo 72 súťažiacich so 66 projektami. Ide o mladých tvorcov webu, grafiky, programátorov aplikácií alebo nezávislých blogerov. Šancu stať sa internetovou osobnosťou ponúka Asociácia pre mládež, vedu a techniku už tradične počas mesiaca knihy a internetu. Práve Junior Internet sa už v predchádzajúcich ročníkoch stal pre mladých nadšencov internetu odrazovým mostíkom do sveta informačných technológií. Napríklad len 14-ročný Ondrej Vrábel, víťaz minuloročného Junior Internetu, bude mimo súťaž prezentovať ako sa raketovo rýchlo zmenil jeho život za jeden rok. „Rok po“ jeho didaktické počítačové hry pomáhajú veľkému počtu mentálne postihnutých detí a Pinf hry naďalej zdokonaľuje a slúžia už aj pre autistické deti.

O úspechu projektu rozhoduje nielen obsah, nápad a prevedenie, ale aj umenie prezentácie. Na súťažnej konferencii budú prihlásení študenti prezentovať svoje práce pred auditóriom svojich kolegov, konkurenciou a počas tri a pol minúty musia presvedčiť nielen ich, ale najmä hodnotiacu porotu.

Súťažné kategórie sú nasledovné:

JuniorWEB – prezentovanie vlastných webových stránok, webových aplikácií, naprogramovaných CMS, ktoré sú umiestnené na internete.

JuniorDESIGN – prezentovanie vytvorených digitálnych grafických prác, plagátov, kresieb, dizajn manuálov, koláží a akýchkoľvek iných elektronických grafických prác umiestnených na internete.

JuniorTEXT – prezentovanie textov na vyhlásenú tému  „Ako by malo Slovensko viesť Európu?“. Literárny útvar je ľubovoľný. Rozsah súťažného textu musí byť minimálne 1000 znakov. Text musí byť umiestnený na internete s uvedením jeho autora.

JuniorBLOG – prezentovanie vlastných blogov, fotoblogov, videoblogov, teda stránok/kanálov, kde sa nachádza jedinečný autorský obsah bez ohľadu na tému. Na rozdiel od kategórie JuniorWEB sa primárne nehodnotí vývojová/programátorská časť, ale obsah a forma.

JuniorAPP – prezentovanie mobilných aplikácií pre tablety a smartfóny.

JuniorLEARN – kategória pre weby a aplikácie poskytujúce vzdelávací obsah, weby škôl, miest, obcí, prípadne regiónov.

Nad podujatím prevzali záštitu: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Slovenská komisia pre UNESCO, Fakulta informatiky a informačných technológií STU


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá