Image
18.1.2013 0 Comments

SurfCast má patent na aktívne dlaždice, chce sa súdiť s Microsoftom

windows8release_vyrez.jpg Zdá sa, že na obzore je ďalší patentový spor. Už koncom minulého roka sa v médiách objavili správy, že spoločnosť SurfCast chce žalovať Microsoft za použitie aktívnych dlaždíc v operačnom systéme Windows 8. Vyhlasuje, že má patent na tento typ GUI a Microsoft musí zaplatiť licenčné poplatky. Proces sa má začať 3. septembra.

Spoločnosť SurfCast, ktorú tvorí niekoľko bankárov a bývalých manažérov IBM, od roku 2004 vlastní patent na „systém a metódu na simultánne zobrazenie viacerých informačných zdrojov", čo by v širšom zmysle zodpovedalo definícii aktívnych dlaždíc Microsoftu. No ten sám vlastní konkrétnejší patent na „priestor používateľského rozhrania s dlaždicami pre mobilné zariadenia", o ktorý požiadal už v roku 2006 a vydaný bol v roku 2011.

Je zaujímavé, že SurfCast sa obrátil na súd až teraz, hoci systém aktívnych dlaždíc obsahoval už operačný systém Windows Phone 7. Ten však nebol veľmi populárny, a tak SurfCast počkal, kým sa dlaždice stanú súčasťou rozhrania hlavného produktu softvérového gigantu, aby si mohol odkrojiť väčší diel z koláča. No je dosť nepravdepodobné, že sa prípad dostane až pred súd, väčšina takýchto prípadov sa totiž skončí mimosúdnym vyrovnaním. SurfCast bude požadovať poplatky za viac ako 60 miliónov zariadení s Windows 8, ani nehovoriac o niekoľkých miliónoch telefónov s Windows Phone. Každopádne bude zaujímavé sledovať, ako sa situácia bude vyvíjať.

Zdroj: http://www.neowin.net/news/surfcast-v-microsoft-live-tile-suit-date-set-for-september-3rd


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá