Image
19.7.2016 0 Comments

Super nápad, ako zužitkovať staré plastové fľaše. 3D pero Renegade z nich urobí 3D kresby a sošky

Perá na 3D tlač, ako je napr. 3Doodler, používajú na tlač plastové vlákna, ktoré menia na gél. Ten na vzduchu tvrdne a používateľom môže z neho ručne tvoriť rôzne sošky. Istý startup vytvoril nový druh 3D pera, ktorý pri tlači používa plastový odpad – staré plastové fľaše či vrecká. Volá sa Renegade a v súčasnosti hľadá sponzorov na Kickstarteri.

Renegade používa na tlač prúžky z PET fliaš, ale aj množstva ďalších plastových materiálov. A aby ste z fliaš ľahšie urobili prúžky, s ktorými môže pero pracovať, ponúka aj zariadenie ChupaCut, ktoré rozreže fľašu na prúžky so šírkou 3, 6, 9 alebo 12 mm.

Pero môže prijať prúžky z PET fliaš a plastových tašiek so šírkou 5 – 7 mm. Je však zrejmé, že ak budete používať ako tlačový materiál plastové fľaše, farebná škála bude veľmi obmedzená. Preto Renegade pracuje aj so štandardnými vláknami plastu (nylon, PLA, ABS) s hrúbkou 0,14 až 0,35 mm ako ostatné 3D perá, takže vašej kreativite sa medze nekladú.

Teplota sa dá nastaviť od 50 °C do 320 °C za použitia jediného ovládacieho prvku a rýchlosť možno riadiť takisto jediným tlačidlom. Renegade má silnú a odolnú hliníkovú konštrukciu, robustný hnací mechanizmus a elektrický systém, ktoré sú navrhnuté na prácu so širokým spektrom materiálov.

Prví prispievatelia môžu získať pero Renegade so zariadením ChupaCut z 75 libier alebo 99 dolárov. Dodávky by sa mali začať v januári 2017.

Zdroj: gizmag.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá