Image
19.7.2016 0 Comments

Super nápad, ako zužitkovať staré plastové fľaše. 3D pero Renegade z nich urobí 3D kresby a sošky

Perá na 3D tlač, ako je napr. 3Doodler, používajú na tlač plastové vlákna, ktoré menia na gél. Ten na vzduchu tvrdne a používateľom môže z neho ručne tvoriť rôzne sošky. Istý startup vytvoril nový druh 3D pera, ktorý pri tlači používa plastový odpad – staré plastové fľaše či vrecká. Volá sa Renegade a v súčasnosti hľadá sponzorov na Kickstarteri.

Renegade používa na tlač prúžky z PET fliaš, ale aj množstva ďalších plastových materiálov. A aby ste z fliaš ľahšie urobili prúžky, s ktorými môže pero pracovať, ponúka aj zariadenie ChupaCut, ktoré rozreže fľašu na prúžky so šírkou 3, 6, 9 alebo 12 mm.

Pero môže prijať prúžky z PET fliaš a plastových tašiek so šírkou 5 – 7 mm. Je však zrejmé, že ak budete používať ako tlačový materiál plastové fľaše, farebná škála bude veľmi obmedzená. Preto Renegade pracuje aj so štandardnými vláknami plastu (nylon, PLA, ABS) s hrúbkou 0,14 až 0,35 mm ako ostatné 3D perá, takže vašej kreativite sa medze nekladú.

Teplota sa dá nastaviť od 50 °C do 320 °C za použitia jediného ovládacieho prvku a rýchlosť možno riadiť takisto jediným tlačidlom. Renegade má silnú a odolnú hliníkovú konštrukciu, robustný hnací mechanizmus a elektrický systém, ktoré sú navrhnuté na prácu so širokým spektrom materiálov.

Prví prispievatelia môžu získať pero Renegade so zariadením ChupaCut z 75 libier alebo 99 dolárov. Dodávky by sa mali začať v januári 2017.

Zdroj: gizmag.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá