Image
19.7.2016 0 Comments

Super nápad, ako zužitkovať staré plastové fľaše. 3D pero Renegade z nich urobí 3D kresby a sošky

Perá na 3D tlač, ako je napr. 3Doodler, používajú na tlač plastové vlákna, ktoré menia na gél. Ten na vzduchu tvrdne a používateľom môže z neho ručne tvoriť rôzne sošky. Istý startup vytvoril nový druh 3D pera, ktorý pri tlači používa plastový odpad – staré plastové fľaše či vrecká. Volá sa Renegade a v súčasnosti hľadá sponzorov na Kickstarteri.

Renegade používa na tlač prúžky z PET fliaš, ale aj množstva ďalších plastových materiálov. A aby ste z fliaš ľahšie urobili prúžky, s ktorými môže pero pracovať, ponúka aj zariadenie ChupaCut, ktoré rozreže fľašu na prúžky so šírkou 3, 6, 9 alebo 12 mm.

Pero môže prijať prúžky z PET fliaš a plastových tašiek so šírkou 5 – 7 mm. Je však zrejmé, že ak budete používať ako tlačový materiál plastové fľaše, farebná škála bude veľmi obmedzená. Preto Renegade pracuje aj so štandardnými vláknami plastu (nylon, PLA, ABS) s hrúbkou 0,14 až 0,35 mm ako ostatné 3D perá, takže vašej kreativite sa medze nekladú.

Teplota sa dá nastaviť od 50 °C do 320 °C za použitia jediného ovládacieho prvku a rýchlosť možno riadiť takisto jediným tlačidlom. Renegade má silnú a odolnú hliníkovú konštrukciu, robustný hnací mechanizmus a elektrický systém, ktoré sú navrhnuté na prácu so širokým spektrom materiálov.

Prví prispievatelia môžu získať pero Renegade so zariadením ChupaCut z 75 libier alebo 99 dolárov. Dodávky by sa mali začať v januári 2017.

Zdroj: gizmag.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá