24.6.2014 0 Comments

Success Academy pomôže nájsť cestu za vysnívanou prácou

Podľa prieskumu agentúry Focus považuje výber zamestnania za jedno z najdôležitejších rozhodnutí v živote až 79 % mladých ľudí na Slovensku. Voľba správneho povolania je veľmi dôležitá a netreba ju zanedbávať. Až 47,7 % Slovákov totiž pracuje v úplne inom odbore, ktorý vyštudovali a 40 % respondentov by sa rozhodlo pre iný priebeh svojej kariéry, keby mohli svoje rozhodnutie zopakovať ešte raz.

Vôbec prvé dôležité rozhodnutie o svojom budúcom povolaní by mal človek urobiť už vo svojich pätnástich rokoch, teda ešte pred výberom strednej školy. V praxi sa totiž mnohokrát sa stretávame s mladými ľuďmi, či študentmi, ktorí práve absolvovali strednú či vysokú školu a hľadajú si svoje prvé zamestnanie, no nemajú dostatok informácií o pracovnom trhu (31,3 % mladých - podľa prieskumu agentúry Focus).

Dnes je však už všetko inak. Práve koncom apríla sme sa spolu s Neziskovou organizáciou Aptech Europe rozhodli pomôcť študentom vytvorením Success Academy (Akadémie úspechu), ktorá zodpovie všetky potrebné otázky a pomôže s výberom správneho povolania.

Success Academy jednoducho a prehľadne sprevádza trendami a príležitosťami, ktoré okolo seba mladí ľudia majú. Veríme, že cez dostatok informácií sa zvyšuje ich šanca vybrať si správnu cestu za vysnívanou prácou. Nás oslovil základný princíp akadémie, dostupnosť informácií a šanca každého stať sa profesionálom. Veríme, že ich akadémia naštartuje, aby išli za svojim snom a volili tie správne kroky," uviedol Markus Breyer, generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Slovakia.

Success Academy pozostáva zo siedmich online kurzov, ktorých absolvovaním získava študent certifikát úspešného absolventa. Vďaka Success Academy tak už študenti a absolventi nebudú musieť prehľadávať množstvo stránok s aktuálnymi rebríčkami či prehľadmi o trhu práce. Všetky potrebné informácie, sebahodnotiace testy, odpovede na otázky, rady, tipy či videá a prezentácie z praxe tých najúspešnejších, nájdu na www.successacademy.sk.

Viac informácií nájdete na www.successacademy.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá