24.6.2014 0 Comments

Success Academy pomôže nájsť cestu za vysnívanou prácou

Podľa prieskumu agentúry Focus považuje výber zamestnania za jedno z najdôležitejších rozhodnutí v živote až 79 % mladých ľudí na Slovensku. Voľba správneho povolania je veľmi dôležitá a netreba ju zanedbávať. Až 47,7 % Slovákov totiž pracuje v úplne inom odbore, ktorý vyštudovali a 40 % respondentov by sa rozhodlo pre iný priebeh svojej kariéry, keby mohli svoje rozhodnutie zopakovať ešte raz.

Vôbec prvé dôležité rozhodnutie o svojom budúcom povolaní by mal človek urobiť už vo svojich pätnástich rokoch, teda ešte pred výberom strednej školy. V praxi sa totiž mnohokrát sa stretávame s mladými ľuďmi, či študentmi, ktorí práve absolvovali strednú či vysokú školu a hľadajú si svoje prvé zamestnanie, no nemajú dostatok informácií o pracovnom trhu (31,3 % mladých - podľa prieskumu agentúry Focus).

Dnes je však už všetko inak. Práve koncom apríla sme sa spolu s Neziskovou organizáciou Aptech Europe rozhodli pomôcť študentom vytvorením Success Academy (Akadémie úspechu), ktorá zodpovie všetky potrebné otázky a pomôže s výberom správneho povolania.

Success Academy jednoducho a prehľadne sprevádza trendami a príležitosťami, ktoré okolo seba mladí ľudia majú. Veríme, že cez dostatok informácií sa zvyšuje ich šanca vybrať si správnu cestu za vysnívanou prácou. Nás oslovil základný princíp akadémie, dostupnosť informácií a šanca každého stať sa profesionálom. Veríme, že ich akadémia naštartuje, aby išli za svojim snom a volili tie správne kroky," uviedol Markus Breyer, generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Slovakia.

Success Academy pozostáva zo siedmich online kurzov, ktorých absolvovaním získava študent certifikát úspešného absolventa. Vďaka Success Academy tak už študenti a absolventi nebudú musieť prehľadávať množstvo stránok s aktuálnymi rebríčkami či prehľadmi o trhu práce. Všetky potrebné informácie, sebahodnotiace testy, odpovede na otázky, rady, tipy či videá a prezentácie z praxe tých najúspešnejších, nájdu na www.successacademy.sk.

Viac informácií nájdete na www.successacademy.sk.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá