24.6.2014 0 Comments

Success Academy pomôže nájsť cestu za vysnívanou prácou

Podľa prieskumu agentúry Focus považuje výber zamestnania za jedno z najdôležitejších rozhodnutí v živote až 79 % mladých ľudí na Slovensku. Voľba správneho povolania je veľmi dôležitá a netreba ju zanedbávať. Až 47,7 % Slovákov totiž pracuje v úplne inom odbore, ktorý vyštudovali a 40 % respondentov by sa rozhodlo pre iný priebeh svojej kariéry, keby mohli svoje rozhodnutie zopakovať ešte raz.

Vôbec prvé dôležité rozhodnutie o svojom budúcom povolaní by mal človek urobiť už vo svojich pätnástich rokoch, teda ešte pred výberom strednej školy. V praxi sa totiž mnohokrát sa stretávame s mladými ľuďmi, či študentmi, ktorí práve absolvovali strednú či vysokú školu a hľadajú si svoje prvé zamestnanie, no nemajú dostatok informácií o pracovnom trhu (31,3 % mladých - podľa prieskumu agentúry Focus).

Dnes je však už všetko inak. Práve koncom apríla sme sa spolu s Neziskovou organizáciou Aptech Europe rozhodli pomôcť študentom vytvorením Success Academy (Akadémie úspechu), ktorá zodpovie všetky potrebné otázky a pomôže s výberom správneho povolania.

Success Academy jednoducho a prehľadne sprevádza trendami a príležitosťami, ktoré okolo seba mladí ľudia majú. Veríme, že cez dostatok informácií sa zvyšuje ich šanca vybrať si správnu cestu za vysnívanou prácou. Nás oslovil základný princíp akadémie, dostupnosť informácií a šanca každého stať sa profesionálom. Veríme, že ich akadémia naštartuje, aby išli za svojim snom a volili tie správne kroky," uviedol Markus Breyer, generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Slovakia.

Success Academy pozostáva zo siedmich online kurzov, ktorých absolvovaním získava študent certifikát úspešného absolventa. Vďaka Success Academy tak už študenti a absolventi nebudú musieť prehľadávať množstvo stránok s aktuálnymi rebríčkami či prehľadmi o trhu práce. Všetky potrebné informácie, sebahodnotiace testy, odpovede na otázky, rady, tipy či videá a prezentácie z praxe tých najúspešnejších, nájdu na www.successacademy.sk.

Viac informácií nájdete na www.successacademy.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá