14.2.2013 0 Comments

Sú zálohovacie systémy vo vašej firme spoľahlivé? Overte si to zdarma.

Za posledný rok narástol objem dát vo firmách o viac než 50 percent. V najbližších dvoch rokoch sa podľa predpovedí analytikov tento rast ešte strojnásobí. Rapídny nárast dát znamená pre firmy zmenu priorít: dôležitým sa stáva ich efektívne a bezpečné zálohovanie. Na slovenskom trhu je však táto oblasť stále podceňovaná. Aj preto spoločnosť DATALAN prináša firmám možnosť bezplatne si overiť stav zálohovacieho prostredia.

Podľa prieskumov sa so zlyhaním zálohovania stretla v priemere každá 13-ta firma, pričom 100% všetkých zlyhaní bolo spôsobených 15-timi najnespoľahlivejšími zálohovacími systémami. Firmy však už môžu predísť problémom jednoducho a bez veľkých investícií. Prostredníctvom nezáväznej diagnostiky si ľahko overia, či zálohovanie beží bez problémov, či sa dáta obnovujú v poriadku a či v systéme neexistujú zraniteľné miesta. „Mnoho firiem svoje zálohovanie považuje za samozrejmý a fungujúci proces, až kým sa neobjaví problém - a tým môže byť aj úplná strata dát," vysvetľuje Ján Harman, z divízie Infokomunikácie v spoločnosti DATALAN. „Aj v tomto prípade platí, že náklady na prevenciu sú oveľa nižšie ako na následné hasenie problémov." Nezanedbateľným prínosom je aj úspora času zamestnancov - pri efektívnom zálohovaní môže firma usporiť až5,8 človekorokov počas trojročného obdobia. (štúdia IDC)

Priebeh diagnostiky nekladie na firmy žiadne nároky. Program analyzuje dáta z aktuálnych zálohovacích systémov firmy a na základe analýz vypracujú konzultanti z DATALANu hodnotiaci protokol na mieru. Firmy tak získajú komplexný prehľad ozálohovacej kapacite, rýchlosti obmeny dát, a spoľahlivosti zálohovacej infraštruktúry.

Spoľahlivé zálohovanie naberá na dôležitosti, keďže do roku 2020 by malo množstvo archivovaných dát vo firmách narásť až 30-násobne. (štúdia Gartner) „Čoraz vyšší objem dát zvyšuje záťaž na sieť a zálohovacie servery, zálohovacie disky sú neustále preplnené a každé zálohovanie sprevádzajú chybové hlásenia. Doba zálohovacích operácií sa predlžuje a skracuje sa doba retencie," uvádza Ján Harman fakty. Odporúčania diagnostiky pomôžu firmám znížiť náklady na zálohovanie, urýchliť dobu zálohovania, či skrátiť dobu obnovy.

Diagnostiku systému zálohovania uskutočňuje DATALAN v partnerstve so spoločnosťou EMC, najväčším svetovým výrobcom systémov pre ukladanie dát. Ukážkový protokol a viac informácií nájdete na www.revealthetruth.eu/datalan. Ponuka na bezplatnú a nezáväznú diagnostiku zálohovacieho systému trvá do 31. marca 2013. DATALAN ponúka možnosť zálohovania a obnovy dát bez nutnosti veľkých investícií. Multiplatformové riešenie CERBERUS zabezpečí dostupnosť pracovných staníc, serverov, informačných systémov aj aplikácií na nich bežiacich. Je poskytované formou softvér ako služba, čo umožňuje individuálne nastavenie parametrov služby a tým aj ceny podľa aktuálnych požiadaviek. Novinkou v ponuke je komplexné zálohovanie celej prevádzky. „Výhodou riešení, akým je CERBERUS, je vysoká garancia dostupnosti produkčného prostredia. V prípade potreby riešenie ponúkne spustenie zálohových serverov do virtuálneho prostredia v našom datacentre, resp. na záložný server u zákazníka, alebo zapožičanie náhradného servera," dodáva Ján Harman. Plne automatizované zálohovanie nevyžaduje interakcie na strane klienta a nezaťaží nielen firemné zariadenia, ale ani rozpočet. Aktuálne majú firmy možnosť využiť zálohovanie 1 ks Win2003+ server, SBS, EBS, alebo zálohovanie 5 ks PC/NB s OS WinXP-Win7 s maximálnou kapacitou zálohovaných dát 1TB len za 50 Eur! Akcia je platná pre prvých 100 zákazníkov. 

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá