16.8.2012 0 Comments

Štyri výrobky Canon získali ceny EISA na rok 2012-2013

Spoločnosť Canon dnes oznamuje, že jej štyri výrobky ocenila asociácia European Imaging and Sound Association (EISA). Digitálna zrkadlovka EOS 5D Mark III získala cenu ako „Európska pokroková zrkadlovka 2012-2013", PowerShot G1 X dostal názov „Európsky kompaktný fotoaparát 2012-2013", videokamera LEGRIA HF M52 získala cenu „Európska videokamera 2012-2013" a PIXMA PRO-1 bola ocenená ako „Európska fototlačiareň 2012-2013", čo zvýrazňuje vedúce postavenie spoločnosti Canon na trhu s produktmi foto a video od vstupu až po výstup.

Ceny EISA sa udeľujú hlasovaním tímu redaktorov reprezentujúcich 50 prominentných časopisov v 18 krajinách. Ceny sa udeľujú výrobkom, ktoré spájajú najpokrokovejšiu technológiu, požadované vlastnosti a popredný dizajn s originálnou hodnotou, a tohtoročný tím posudzovateľov označil tieto výrobky Canon ako najlepšie v ich triedach.

„Chceme dať každému možnosť zachytiť a zdieľať vzácne chvíle na fotografiách alebo videách v takej kvalite, aby sa každý cítil, ako keby bol pri tom," hovorí Steve Marshall, riaditeľ produktového marketingu, Consumer Imaging Group, Canon Europe. „Uznanie, ktoré predstavujú tieto ceny EISA, je odmenou pre naše špecializované produktové tímy, ktoré sa stále snažia ponúknuť spotrebiteľom aj profesionálom na každom stupni procesu tú najlepšiu kvalitu."

Európska pokroková zrkadlovka 2012-2013: Canon EOS 5D Mark III
EOS 5D Mark III stavia na úspechu známeho modelu EOS 5D Mark II a zahŕňa spätnú väzbu od profesionálnych fotografov z celého sveta, preto ponúka bezprecedentnú umeleckú voľnosť aj pri tých najnáročnejších záberoch.

K fotoaparátu Canon EOS 5D Mark III povedal tím posudzovateľov EISA: „Canon EOS 5D Mark III je mimoriadne všestranný fotoaparát, ale zároveň aj jednoducho používateľná profesionálna filmová kamera v digitálnej zrkadlovke. Aj keď technické parametre vyzerajú podobne ako u jej predchodcu, Canon EOS 5D Mark III vykazuje výrazné zlepšenie v bežnej fotografii, ako aj vo výkonnosti. Jeho 22 Mpix snímač CMOS vykazuje skvelé výsledky za normálnych podmienok aj pri slabom svetle a fotoaparát má svoj vylepšený 61-bodový AF systém z nových profesionálnych modelov Canon. Okrem toho má táto nová generácia EOS 5D výrazne zlepšenú odolnosť voči poveternosti a rýchlosť sériového fotografovania 6 obr./s."

Európsky kompaktný fotoaparát 2012-2013: Canon PowerShot G1 X
PowerShot G1 X zdvíha latku obrazového výkonu v kompaktnom fotoaparáte a bol uznaný ako najlepší kompaktný fotoaparát, aký kedy spoločnosť Canon vyrobila. PowerShot G1 X bol navrhnutý ako dokonalý doplnok k profesionálnym digitálnym zrkadlovkám a sám osebe ako neuveriteľný fotoaparát, takže je na vrchole známeho radu Canon G ako ideálny fotoaparát pre profesionálov a vážnych fotografov, ktorí požadujú profesionálnu kvalitu aj od kompaktného fotoaparátu.

O fotoaparáte Canon PowerShot G1 X povedal tím posudzovateľov EISA: „Kvalita obrazu z fotoaparátu Canon PowerShot G1 X je na úrovni, ktorá môže súťažiť s mnohými digitálnymi zrkadlovkami. Je to úžasné pre fotoaparát v takom kompaktnom tele. Použitie veľkosti snímača, ktorá je medzi APS-C a formátom mikro 4/3 pomáha tomuto PowerShotu udržať šum pod kontrolou aj pri citlivosti 12 800 ISO. Výkonný procesor DIGIC 5 hrá tiež dôležitú úlohu pri znižovaní šumu a pomáha spracovať 14,3 milióna pixelov v 14-bitových obrázkoch veľkou rýchlosťou. Vážni amatéri aj profesionáli ocenia schopnosť tohto fotoaparátu ukladať súbory vo formátoch RAW a JPEG. 4-násobný zoom podľa testov časopisu EISA ponúka dobrú kvalitu obrazu pre taký kompaktný dizajn, a zabudovaný stabilizátor, ktorý využíva rovnakú technológiu hybridnej stabilizácie ako niektoré profesionálne objektívy Canon, je veľmi účinný."

Európska videokamera 2012-2013: Canon LEGRIA HF M52
LEGRIA HF M52 bola navrhnutá tak, aby uľahčovala nakrúcanie a zdieľanie vysoko kvalitných filmov Full HD, vynikla v podmienkach so slabým osvetlením a mala funkčnosť Wi-Fi (MPEG4). Nový inteligentný stabilizátor obrazu uľahčuje zachytenie hladkých záberov bez otrasov a funkcia Tvorca príbehov funguje ako osobný režisér, ktorý vedie užívateľov cez všetky druhy scén, ktorými chcú vyrozprávať svoj príbeh.

O kamere Canon LEGRIA HF M52 povedal tím posudzovateľov EISA: „Kompaktná ručná videokamera Canon HF M52 vám dáva možnosť nasnímať vysoko kvalitné video s ultrarýchlym zaostrovaním a účinnou stabilizáciou obrazu. Zabudovaná 32 GB pamäť flash poskytuje až tri hodiny snímania s najvyššou kvalitou obrazu, pričom videokamera môže použiť aj externé pamäťové karty SD, vrátane SDXC, takže sa vám nestane, že by ste nemali miesto. Zabudovaná Wi-Fi uľahčuje zdieľanie záberov na sociálnych sieťach, DLNA certifikovaných televízoroch a zariadeniach iOS - ale mimoriadnou zostáva vynikajúca kvalita obrazu vďaka snímaču Canon HD CMOS Pro a možnosti zlepšiť kvalitu zvuku pripojením externého mikrofónu."

Európska fototlačiareň 2012-2013: Canon PIXMA PRO-1
PIXMA PRO-1 je prvá tlačiareň A3+ na svete, ktorá má 12-atramentový systém a stala sa novou vlajkovou loďou v uznávanom firemnom rade Pro. PIXMA PRO-1 určená pre profesionálnych fotografov má dizajn inšpirovaný EOSom a má najvyššiu možnú kvalitu tlače tak vo farbe, ako aj čiernobielo, takže je ideálnou v štúdiách aj na komerčných výstavách.

O tlačiarni Canon PIXMA PRO-1 povedal tím posudzovateľov EISA: „S 12 vysokokapacitnými pigmentovými zásobníkmi atramentu je PIXMA PRO-1 perfektnou voľbou pre trváce výtlačky mimoriadnej kvality. Je to tlačiareň cielená na vážnych amatérov, ale aj profesionálnych fotografov. Nielen že má vynikajúce a konzistentné podanie farieb, ale s piatimi špeciálnymi čiernobielymi atramentmi sú aj čiernobiele výtlačky vysoko detailné a skutočne mimoriadne. Vo farbe vyzerajú odtiene pleti prirodzene a sú reprodukované s vysokou presnosťou. Tlačiareň podporuje médií až do veľkosti A3+ a pracuje rýchlo, za menej než tri minúty vytlačí fotografiu veľkosti A3. Druhý podávač papiera pridáva extra pružnosť pre tých, ktorí tlačia na extra hrubé médiá. PIXMA PRO-1 je plná moderných technológií, ktoré poskytujú excelentnú kvalitu pri relatívne nízkych prevádzkových nákladoch."

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá