Image
13.8.2012 0 Comments

Štyri veci, ktoré na novom iPhone5 už nenájdete

iPhone-5-iOS-6.jpg Nové generácia mobilného telefónu iPhone s operačným systémom iOS6 zrejme prinesie niektoré významné novinky. Aj keď je jeho príchod datovaný na 12. septembra, o niektorých zmenách sa diskutuje už teraz. Tu je niekoľko z nich.

V oblasti digitálnych máp nahradí súčasnú aplikáciu Google Maps nový softvér, ktorý bude pochádzať od spoločností, ktoré sa zaoberajú vývojom softvéru digitálnych máp a ktoré firma Apple kúpila. Hlavný rozdiel medzi aplikáciami od Applu a Googlu bude v spôsobe zväčšovania obrázkov, pričom spoločnosť očakáva od novinky hladší priebeh pri zoomovaní. Súčasťou bude aj 3D zobrazovanie budov a turn-by-turn (hlasová) navigácia. Chýbať však bude aplikácia Street View, no dá sa očakávať, že Google Maps ponúkne Apple vo svojom internetovom obchode App Store.

Zmena sa dotkne aj aplikácie YouTube. Spoločnosť Apple oznámila, že pripravuje vlastnú aplikáciu, pomocou ktorej bude možne sledovať on-line videá a ktorú si budú môcť používatelia zaobstarať cez e-shop App Store.

Nový iPhone má mať aj nový 19-pinový konektor, ktorý nahradí dosiaľ používaný 30-pinový. Zdá sa, že prechod na tento nový typ konektora nebude bez problémov. Hoci súčasní výrobcovia už začali s výrobou nového komponentu, firma Apple pravdepodobne bude dodávať aj adaptéry, ktoré zaručia kompatibilitu so staršími typmi konektorov. Nový typ konektora zavádza spoločnosť Apple na „stenčenie" mobilu a aj na kompatibilitu so štandardom 4G, ktorý nájde uplatnenie v oblasti AirPlay, teda pri bezdrôtovom šírení videa a audia.

K zmene má dôjsť aj pri SIM karte. Tá nová, označovaná ako nanoSIM karta, v ňom zaberie menej miesta, pričom má mať tú istú funkcionalitu ako klasická, dosiaľ užívaná SIM karta.

Zdroj: pcworld.com

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá