Image
13.8.2012 0 Comments

Štyri veci, ktoré na novom iPhone5 už nenájdete

iPhone-5-iOS-6.jpg Nové generácia mobilného telefónu iPhone s operačným systémom iOS6 zrejme prinesie niektoré významné novinky. Aj keď je jeho príchod datovaný na 12. septembra, o niektorých zmenách sa diskutuje už teraz. Tu je niekoľko z nich.

V oblasti digitálnych máp nahradí súčasnú aplikáciu Google Maps nový softvér, ktorý bude pochádzať od spoločností, ktoré sa zaoberajú vývojom softvéru digitálnych máp a ktoré firma Apple kúpila. Hlavný rozdiel medzi aplikáciami od Applu a Googlu bude v spôsobe zväčšovania obrázkov, pričom spoločnosť očakáva od novinky hladší priebeh pri zoomovaní. Súčasťou bude aj 3D zobrazovanie budov a turn-by-turn (hlasová) navigácia. Chýbať však bude aplikácia Street View, no dá sa očakávať, že Google Maps ponúkne Apple vo svojom internetovom obchode App Store.

Zmena sa dotkne aj aplikácie YouTube. Spoločnosť Apple oznámila, že pripravuje vlastnú aplikáciu, pomocou ktorej bude možne sledovať on-line videá a ktorú si budú môcť používatelia zaobstarať cez e-shop App Store.

Nový iPhone má mať aj nový 19-pinový konektor, ktorý nahradí dosiaľ používaný 30-pinový. Zdá sa, že prechod na tento nový typ konektora nebude bez problémov. Hoci súčasní výrobcovia už začali s výrobou nového komponentu, firma Apple pravdepodobne bude dodávať aj adaptéry, ktoré zaručia kompatibilitu so staršími typmi konektorov. Nový typ konektora zavádza spoločnosť Apple na „stenčenie" mobilu a aj na kompatibilitu so štandardom 4G, ktorý nájde uplatnenie v oblasti AirPlay, teda pri bezdrôtovom šírení videa a audia.

K zmene má dôjsť aj pri SIM karte. Tá nová, označovaná ako nanoSIM karta, v ňom zaberie menej miesta, pričom má mať tú istú funkcionalitu ako klasická, dosiaľ užívaná SIM karta.

Zdroj: pcworld.com

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá