Image
13.8.2012 0 Comments

Štyri veci, ktoré na novom iPhone5 už nenájdete

iPhone-5-iOS-6.jpg Nové generácia mobilného telefónu iPhone s operačným systémom iOS6 zrejme prinesie niektoré významné novinky. Aj keď je jeho príchod datovaný na 12. septembra, o niektorých zmenách sa diskutuje už teraz. Tu je niekoľko z nich.

V oblasti digitálnych máp nahradí súčasnú aplikáciu Google Maps nový softvér, ktorý bude pochádzať od spoločností, ktoré sa zaoberajú vývojom softvéru digitálnych máp a ktoré firma Apple kúpila. Hlavný rozdiel medzi aplikáciami od Applu a Googlu bude v spôsobe zväčšovania obrázkov, pričom spoločnosť očakáva od novinky hladší priebeh pri zoomovaní. Súčasťou bude aj 3D zobrazovanie budov a turn-by-turn (hlasová) navigácia. Chýbať však bude aplikácia Street View, no dá sa očakávať, že Google Maps ponúkne Apple vo svojom internetovom obchode App Store.

Zmena sa dotkne aj aplikácie YouTube. Spoločnosť Apple oznámila, že pripravuje vlastnú aplikáciu, pomocou ktorej bude možne sledovať on-line videá a ktorú si budú môcť používatelia zaobstarať cez e-shop App Store.

Nový iPhone má mať aj nový 19-pinový konektor, ktorý nahradí dosiaľ používaný 30-pinový. Zdá sa, že prechod na tento nový typ konektora nebude bez problémov. Hoci súčasní výrobcovia už začali s výrobou nového komponentu, firma Apple pravdepodobne bude dodávať aj adaptéry, ktoré zaručia kompatibilitu so staršími typmi konektorov. Nový typ konektora zavádza spoločnosť Apple na „stenčenie" mobilu a aj na kompatibilitu so štandardom 4G, ktorý nájde uplatnenie v oblasti AirPlay, teda pri bezdrôtovom šírení videa a audia.

K zmene má dôjsť aj pri SIM karte. Tá nová, označovaná ako nanoSIM karta, v ňom zaberie menej miesta, pričom má mať tú istú funkcionalitu ako klasická, dosiaľ užívaná SIM karta.

Zdroj: pcworld.com

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá