20.9.2012 0 Comments

Študijný program Kórejské štúdiá s podporou spoločnosti Samsung

Spoločnosť Samsung Electronics Czech and Slovak počas slávnostného otvorenia nového bakalárskeho programu Kórejské štúdiá na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave venovala 10 tabletov Samsung GALAXY Tab 2 10.1. Symbolický šek o ich poskytnutí prevzal z rúk Petra Tvrdoňa, riaditeľa slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech and Slovak, dekan Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, prof. PhDr. Jaroslav Šušol, PhD.

„Spoločnosť Samsung pôsobí na Slovensku už niekoľko rokov. Preto sme privítali rozhodnutie Filozofickej fakulty UK otvoriť tento bakalársky program. Zároveň nás teší, že aj prostredníctvom neho sa slovenskí študenti môžu viac dozvedieť o kórejskej kultúre," uviedol pri tejto príležitosti Peter Tvrdoň, riaditeľ slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech and Slovak.

Tablety budú študentom k dispozícii v Ústrednej knižnici FiF UK, aby mohli využívať informačné zdroje dostupné na internete a uľahčil sa im aj touto formou prístup k vedomostiam.

„Rozhodnutie spoločnosti Samsung darovať našej fakulte učebné pomôcky v dobe digitalizácie a rozširovaní internetového obsahu nás potešilo. Pevne verím, že spolupráca bude pokračovať aj pri iných projektoch," uviedol dekan Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, prof. PhDr. Jaroslav Šušol, PhD.

Oddelenie koreanistiky vzniklo na Katedre východoázijských štúdií, na ktorej doteraz pôsobili Oddelenie japonológie a Oddelenie sinológie. V súčasnosti má katedra vyše dvadsaťročnú históriu a tri oddelenia. Je jediným pracoviskom na slovenskej univerzitnej pôde, ktoré sa venuje výučbe japonológie, sinológie a koreanistiky.

„Podnetom na vznik nového študijného programu Kórejské štúdiá boli v prvom rade intenzívne politické a ekonomické kontakty medzi Slovenskou republikou a Kórejskou republikou. Kórejské firmy patria medzi najvýznamnejších zahraničných investorov na Slovensku a až doposiaľ neexistovala možnosť na univerzitnej pôde študovať jazyk a kultúru Kórey. Vzhľadom na dlhoročnú skúsenosť s výučbou východoázijských jazykov a kultúr bolo prirodzené, že koreanistika vznikla na pôde našej katedry," uviedol vedúci Katedry východoázijských štúdií, doc. Mgr. Martin Slobodník, PhD.

Cieľom nového študijného odboru je vychovať absolventov, ktorí vďaka svojim jazykovým schopnostiam a dobrým znalostiam kórejských dejín, náboženstva, filozofie, literatúry, kultúry i súčasného vývoja prispejú k posilňovaniu väzieb medzi Slovenskom a Južnou Kóreou. Výsledkom bude užšia spolupráca v politickej, hospodárskej, kultúrnej i akademickej oblasti, ktorá bude prínosom pre obidva štáty. V najbližšom období katedra pripraví podklady na akreditáciu dvojročného magisterského študijného programu Kórejské štúdiá.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá