Image
10.11.2015 0 Comments

Štúdia: Podľa riaditeľov je „uberizácia“ hlavnou hrozbou konkurencieschopnosti

Trend "uberizácie" patrí podľa zistení najnovšej IBM C-Suite štúdie k najväčším obavám, s ktorými zápasia vrcholoví manažéri firiem. Zatiaľ čo ešte pred dvomi rokmi očakávalo 43 percent zúčastnených vrcholových manažérov v rámci prieskumu, že budú musieť bojovať o zákazníkov s konkurenciou pochádzajúcou z iného odvetvia, v súčasnosti počíta s takouto mimoodvetvovou konkurenciou až 54 percent riaditeľov firiem.

Kým v minulosti býval pre podniky najväčším rizikom nový rival s lepšou alebo lacnejšou ponukou, dnes sú tradičné firmy podnikajúce v jednotlivých odvetviach najviac ohrozované novými hráčmi, postavenými na úplne odlišnom podnikateľskom modeli, sú to spravidla menšie a dynamickejšie firmy, navyše nezaťažené existujúcim legislatívnym rámcom.

48 percent vrcholových manažérov firiem dopytovaných v prieskume hovorí, že si uvedomujú, že decentralizácia predstavuje pre ich firmu jednu z najnaliehavejších potrieb súčasnosti. 54 percent účastníkov prieskumu sa snaží do svojich firiem prinášať inovácie z externého prostredia a až 70 percent z nich plánuje posilniť partnerskú sieť.

Mnoho z opýtaných riaditeľov firiem zúčastnených v prieskume otvorene priznalo, že zistili, aké ťažé je v súčasnosti predpovedať, aká budúcnosť čaká ich odvetvie. Ale napriek tomu, pokiaľ ide o hľadanie a skúmanie nových trendov a technológií, iba polovica z nich využíva spätnú väzbu od zákazníkov. A to aj napriek tomu, že v roku 2013 až 60 percent účastníkov prieskumu k C-Suite štúdii uviedlo, že plánujú proaktívne zapojiť zákazníkov do rozhodovania o budúcnosti ich firiem.

Podľa výsledkov najnovšej C-Suite štúdie sú technológie pre všetkých vrcholových manažérov podnikov, bez ohľadu na ich konkrétnu pozíciu a im zverené právomoci, najdôležitejším vonkajším faktorom ovplyvňujúcim podnikanie firiem. Top manažéri zároveň v prieskume uviedli, že cloud, mobilné riešenia, internet vecí a kognitívny komputing sú tými technológiami, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou prinesú revolúciu do ich podnikania.

Výsledky štúdie vychádzajú zo zistení postavených na základe rozsiahleho prieskumu medzi 5 200 generálnymi riaditeľmi firiem, marketingovými riaditeľmi, finančnými riaditeľmi, riaditeľmi informačných technológií a ďalšími vrcholovými manažérmi v podnikoch, pochádzajúcich z 21 odvetví vo vyše 70 krajinách sveta. Do prieskumu boli zapojené aj viaceré slovenské firmy.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá