Image
17.6.2016 0 Comments

Študia: Objem prenesených dát nezadržateľne stúpa. Hlavný podiel na tom majú smartfóny

Ericsson Mobility Report je jedna z najkomplexnejších štúdií zaoberajúcich sa mobilnou dátovou prevádzkou v mobilných sieťach na celom svete. Jej najnovšie vydanie naznačuje vývoj smerom k tzv. prepojenej spoločnosti a prichádza s množstvom zistení odhaľujúcich globálne aj lokálne trendy.

Dátová prevádzka neustáva rastie v rýchlom tempe. Globálny prenos mobilných dát sa medzi prvým kvartálom roku 2015 a 2016 zvýšil o 60 %, predovšetkým v dôsledku zvyšujúcej sa spotreby dát na jedného užívateľa a tiež rastúceho počtu pripojení dátových služieb pre smartfóny. Do konca roka 2021 bude približne 90 % mobilného prenosu dát prebiehať prostredníctvom smartfónov.

Počet pripojení cez dátové služby telekomunikačných operátorov v rokoch 2015 až 2021 čaká celosvetový rast. Najvyšší bude na Blízkom Východe a v Afrike - až štvornásobný. V Indii sa mobilná dátová prevádzka do roku 2021 zvýši až pätnásťnásobne. V Severnej Amerike, ktorá je v súčasnosti najrozvinutejším trhom, vzrastie mobilná dátová prevádzka len v tomto roku o 50 %.

V prvom štvrťroku 2016 tiež veľmi rýchlo rástol počet LTE pripojení. Vďaka dopytu po zlepšenom užívateľskom zážitku a tiež rýchlejším sieťam pribudlo 150 miliónov nových pripojení a ich počet celosvetovo dosiahol 1,2  miliardy. Odborníci z Ericssonu očakávajú, že doteraz najvyššia prenosová rýchlosť mobilného internetu 1 Gbps bude komerčne dostupná ešte tento rok.

Zavedenie štandardu 5G sa očakáva skôr, než sa pôvodne predpokladalo a plánovalo. Medzi krajinami, ktoré plánujú toto skoré nasadenie 5G, je však potrebná harmonizácia frekvenčných pásiem ako súčasť prebiehajúceho procesu pre WRC-19, ktorý je zameraný na pásma pre komerčné zavedenie 5G po roku 2020. 

Zavedenie štandardizácie 5G umožní široké využitie Internetu vecí. Vyššia kapacita bude znamenať pripojenie väčšieho počtu zariadení a vďaka nižším nárokom na spotrebu energie vydržia batérie pripojených zariadení až desaťkrát viac, ako v súčasnosti.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá