Image
17.6.2016 0 Comments

Študia: Objem prenesených dát nezadržateľne stúpa. Hlavný podiel na tom majú smartfóny

Ericsson Mobility Report je jedna z najkomplexnejších štúdií zaoberajúcich sa mobilnou dátovou prevádzkou v mobilných sieťach na celom svete. Jej najnovšie vydanie naznačuje vývoj smerom k tzv. prepojenej spoločnosti a prichádza s množstvom zistení odhaľujúcich globálne aj lokálne trendy.

Dátová prevádzka neustáva rastie v rýchlom tempe. Globálny prenos mobilných dát sa medzi prvým kvartálom roku 2015 a 2016 zvýšil o 60 %, predovšetkým v dôsledku zvyšujúcej sa spotreby dát na jedného užívateľa a tiež rastúceho počtu pripojení dátových služieb pre smartfóny. Do konca roka 2021 bude približne 90 % mobilného prenosu dát prebiehať prostredníctvom smartfónov.

Počet pripojení cez dátové služby telekomunikačných operátorov v rokoch 2015 až 2021 čaká celosvetový rast. Najvyšší bude na Blízkom Východe a v Afrike - až štvornásobný. V Indii sa mobilná dátová prevádzka do roku 2021 zvýši až pätnásťnásobne. V Severnej Amerike, ktorá je v súčasnosti najrozvinutejším trhom, vzrastie mobilná dátová prevádzka len v tomto roku o 50 %.

V prvom štvrťroku 2016 tiež veľmi rýchlo rástol počet LTE pripojení. Vďaka dopytu po zlepšenom užívateľskom zážitku a tiež rýchlejším sieťam pribudlo 150 miliónov nových pripojení a ich počet celosvetovo dosiahol 1,2  miliardy. Odborníci z Ericssonu očakávajú, že doteraz najvyššia prenosová rýchlosť mobilného internetu 1 Gbps bude komerčne dostupná ešte tento rok.

Zavedenie štandardu 5G sa očakáva skôr, než sa pôvodne predpokladalo a plánovalo. Medzi krajinami, ktoré plánujú toto skoré nasadenie 5G, je však potrebná harmonizácia frekvenčných pásiem ako súčasť prebiehajúceho procesu pre WRC-19, ktorý je zameraný na pásma pre komerčné zavedenie 5G po roku 2020. 

Zavedenie štandardizácie 5G umožní široké využitie Internetu vecí. Vyššia kapacita bude znamenať pripojenie väčšieho počtu zariadení a vďaka nižším nárokom na spotrebu energie vydržia batérie pripojených zariadení až desaťkrát viac, ako v súčasnosti.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá