27.8.2014 0 Comments

Študentom zostávajú necelé 2 mesiace, na získanie finančnej podpory z AXA Fondu

Presne do 17. októbra 2014 sa môžu uchádzať o finančnú podporu z grantového programu AXA Fond talentovaní študenti. Všetci tí, ktorých zaujímajú vedy ako fyzika, chémia, či biológia, sú vo veku do 26 rokov, majú výborné študijné výsledky a celkový príjem ich domácnosti nepresahuje 1 000 eur. Ak uvedené podmienky študent spĺňa, stačí ak sa zaregistruje prostredníctvom internetovej stránky: http://www.axafond.sk/registracia/.

V poradí už štvrtý ročník grantového programu chce pomôcť nadaným študentom, ktorých sociálna situácia neumožňuje naplno rozvinúť svoj talent. O finančnú podporu pre svoje výskumné a vedecké projekty sa môžu uchádzať mladí ľudia z celého Slovenska, ktorí chcú načerpať skúsenosti v zahraniční, vzdelávať sa a rásť.

Doteraz AXA Fond podporil 36 šikovných mladých ľudí a prerozdelil im na projekty vzdelávania celkovo viac ako 85 000 eur. „Vďaka podpore z AXA Fondu som si mohla nakúpiť odbornú literatúru potrebnú k štúdiu neurovied," uviedla Silvia Hnátová z Topoľčian, ktorá sa ako jedna z mála Sloveniek dostala na prestížnu Cambridgeskú univerzitu vo Veľkej Británii a druhý ročník štúdia ukončila so známkou Upper Second, teda druhou najlepšou v rámci britského systému.

V tomto ročníku je znova pripravených viac ako 25 000 eur. Uchádzať sa o ne je veľmi jednoduché. Po registrácii na internetovej stránke je potrebné navrhnúť projekt, čo znamená opísať, na čo prípadnú finančnú podporu študent využije, zostaviť predpokladaný rozpočet a doložiť potrebné potvrdenia, ktoré si vyžaduje štatút grantového programu. Všetky informácie nájdu záujemcovia na www.axafond.sk.

Podporu z AXA Fondu je možné využiť napríklad na realizáciu konkrétneho výskumného, či vedeckého projektu, štúdia na zahraničnej univerzite, na účasť na vedeckých konferenciách a seminároch a ďalšie aktivity súvisiace s realizáciou predloženého projektu. O najzaujímavejších projektoch rozhodne porota, jednotlivé projekty však môže podporiť aj široká verejnosť, a to prostredníctvom facebookovej stránky AXA Slovensko do konca novembra 2014.

Viac informácií o podmienkach na www.axafond.sk alebo facebook.com/AXASlovensko.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá