27.8.2014 0 Comments

Študentom zostávajú necelé 2 mesiace, na získanie finančnej podpory z AXA Fondu

Presne do 17. októbra 2014 sa môžu uchádzať o finančnú podporu z grantového programu AXA Fond talentovaní študenti. Všetci tí, ktorých zaujímajú vedy ako fyzika, chémia, či biológia, sú vo veku do 26 rokov, majú výborné študijné výsledky a celkový príjem ich domácnosti nepresahuje 1 000 eur. Ak uvedené podmienky študent spĺňa, stačí ak sa zaregistruje prostredníctvom internetovej stránky: http://www.axafond.sk/registracia/.

V poradí už štvrtý ročník grantového programu chce pomôcť nadaným študentom, ktorých sociálna situácia neumožňuje naplno rozvinúť svoj talent. O finančnú podporu pre svoje výskumné a vedecké projekty sa môžu uchádzať mladí ľudia z celého Slovenska, ktorí chcú načerpať skúsenosti v zahraniční, vzdelávať sa a rásť.

Doteraz AXA Fond podporil 36 šikovných mladých ľudí a prerozdelil im na projekty vzdelávania celkovo viac ako 85 000 eur. „Vďaka podpore z AXA Fondu som si mohla nakúpiť odbornú literatúru potrebnú k štúdiu neurovied," uviedla Silvia Hnátová z Topoľčian, ktorá sa ako jedna z mála Sloveniek dostala na prestížnu Cambridgeskú univerzitu vo Veľkej Británii a druhý ročník štúdia ukončila so známkou Upper Second, teda druhou najlepšou v rámci britského systému.

V tomto ročníku je znova pripravených viac ako 25 000 eur. Uchádzať sa o ne je veľmi jednoduché. Po registrácii na internetovej stránke je potrebné navrhnúť projekt, čo znamená opísať, na čo prípadnú finančnú podporu študent využije, zostaviť predpokladaný rozpočet a doložiť potrebné potvrdenia, ktoré si vyžaduje štatút grantového programu. Všetky informácie nájdu záujemcovia na www.axafond.sk.

Podporu z AXA Fondu je možné využiť napríklad na realizáciu konkrétneho výskumného, či vedeckého projektu, štúdia na zahraničnej univerzite, na účasť na vedeckých konferenciách a seminároch a ďalšie aktivity súvisiace s realizáciou predloženého projektu. O najzaujímavejších projektoch rozhodne porota, jednotlivé projekty však môže podporiť aj široká verejnosť, a to prostredníctvom facebookovej stránky AXA Slovensko do konca novembra 2014.

Viac informácií o podmienkach na www.axafond.sk alebo facebook.com/AXASlovensko.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá