Image
15.5.2014 0 Comments

Študenti zo Slovenska získali na olympiáde I-SWEEEP v USA zlato aj bronz!

isweeep1.JPG Víťazi celoslovenského Festivalu vedy a techniky, organizovaného každoročne AMAVETom v novembri, sa zúčastnili na celosvetovej Olympiáde projektov I-SWEEEP - International Sustainable World (Energy Engineering Environment).

Project Olympiad, organizovanej v Spojených štátoch v meste Houston (Texas), ktorá sa tento rok uskutočnila 30. apríla - 5. mája 2014 a pre týchto mladých vedátorov sa nepochybne stala významným a trvalo dôležitým medzníkom v ich živote.

Na Olympiáde projektov I-SWEEEP v roku 2014 sa stretlo viac ako 350 súťažiacich zo 60 krajín sveta, pričom boli vybraní z viac ako 1400 prihlásených kandidátov. Čakalo ich viac ako 150 porotcov, profesionálov z rozličných odborov, ktorí ich prísne, ale spravodlivo hodnotili.

Slovenskú republiku a AMAVET na olympiáde I- SWEEEP reprezentovali:

Martin Ferianc z Gymnázia Jura Hronca, Novohradská 3, Bratislava, s projektom Aktívna a pasívna rekuperácia vzduchu a tímový projekt študentov Gorazda Štiebera so spoluautorom Gabrielom Nagyom z Gymnázia sv. Tomáša Akvinského, Zbrojničná 3, Košice, s projektom Experimentálne štúdium plazmového výboja v plyne.

IMG_2174.JPG

Na jednej z najprestížnejších celosvetových olympiád vedecky zameraných projektov nominovaní študenti obstáli priam výborne. Gabriel Nagy a Gorazd Štieber z Gymnázia sv. Tomáša Akvinského získali bronzovú medailu v kategórii Energy za svoj projekt Experimentálne štúdium plazmového výboja v plyne a Martin Ferianc dostal zlatú medailu v kategórii Engineering a súčasne špeciálnu cenu Texaského centra pre supravodivosť pri Texaskej univerzite za jeho projekt Aktívna a pasívna rekuperácia, v ktorom skúmal možnosti novo navrhnutého tepelného čerpadla, ktorého princíp si dáva práve patentovať.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá