Image
2.1.2014 0 Comments

Študenti vytvorili cenovo dostupnú nízko nákladovú 3D tlačiareň a na Kickstartere zožali úspech

deltaprintr.jpg Americkým študentom chýbala v škole cenovo dostupná 3D tlačiareň, a tak sa rozhodli jednu vytvoriť.

„Máme síce v škole tlačiareň na báze lasera a 3D prášku, ale jedno balenie prášku stojí 500 dolárov a vydrží len na jeden až dva odtlačky," povedal Shai Schechter, jeden z autorov novej lacnej 3D tlačiarne. „Ešte nikdy nebola použitá, pretože je to veľmi drahé."

Preto sa spolu s tromi priateľmi rozhodol vytvoriť 3D tlačiareň, ktorá namiesto drahého prášku využíva plast. Svoj projekt nízkonákladovej 3D tlačiarne Deltaprintr predstavili na portáli Kickstarter , kde zožal veľký úspech. Plánovaná suma 195 000 dolárov bola už prekročená, v súčasnosti sa zozbieralo už viac ako 230 000 dolárov, no do konca kampane ešte chýba niekoľko dní. Napokon sa tomu ani nemožno veľmi čudovať.

deltraprintr_products.png

Zatiaľ čo nová tlačiareň 3D MakerBot stojí 2000 dolárov, cena Deltaprintr je oveľa nižšia - 475 dolárov pri dodávke nezmontovanej tlačiarne (dodáva sa k nej podrobný montážny návod) alebo 685 dolárov za zostavené zariadenie, vysoké asi 60 cm. K dispozícii je aj extra veľké vyhotovenie s výškou okolo 75 cm s dvojnásobnou kapacitou tlače za 705 dolárov.

Vzhľadom na zjednodušenú konštrukciu sa tvorcom podarilo zmenšiť počet dielov, z kterých sa Deltaprintr skladá. Tlačiareň je rýchla, má rozlíšenie 100 mikrometrov a automatickú kalibráciu, navyše dokáže tlačiť aj väčšie predmety ako porovnateľné modely.

deltaprintr_schema.png

Kľúčové sú aj prevádzkové náklady na vytvorenie 3D objektov ktoré by mali byť rádovo nižšie ako pri iných porovnateľných modeloch - 0,73 USD vs 5,36 USD na kubický palec.

Hoci autori ju určili predovšetkým pre vzdelávacie inštitúcie ako pomôcku pri vyučovaní, mala by sa objaviť aj na masovom trhu.

Zdroj: mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá