Image
2.1.2014 0 Comments

Študenti vytvorili cenovo dostupnú nízko nákladovú 3D tlačiareň a na Kickstartere zožali úspech

deltaprintr.jpg Americkým študentom chýbala v škole cenovo dostupná 3D tlačiareň, a tak sa rozhodli jednu vytvoriť.

„Máme síce v škole tlačiareň na báze lasera a 3D prášku, ale jedno balenie prášku stojí 500 dolárov a vydrží len na jeden až dva odtlačky," povedal Shai Schechter, jeden z autorov novej lacnej 3D tlačiarne. „Ešte nikdy nebola použitá, pretože je to veľmi drahé."

Preto sa spolu s tromi priateľmi rozhodol vytvoriť 3D tlačiareň, ktorá namiesto drahého prášku využíva plast. Svoj projekt nízkonákladovej 3D tlačiarne Deltaprintr predstavili na portáli Kickstarter , kde zožal veľký úspech. Plánovaná suma 195 000 dolárov bola už prekročená, v súčasnosti sa zozbieralo už viac ako 230 000 dolárov, no do konca kampane ešte chýba niekoľko dní. Napokon sa tomu ani nemožno veľmi čudovať.

deltraprintr_products.png

Zatiaľ čo nová tlačiareň 3D MakerBot stojí 2000 dolárov, cena Deltaprintr je oveľa nižšia - 475 dolárov pri dodávke nezmontovanej tlačiarne (dodáva sa k nej podrobný montážny návod) alebo 685 dolárov za zostavené zariadenie, vysoké asi 60 cm. K dispozícii je aj extra veľké vyhotovenie s výškou okolo 75 cm s dvojnásobnou kapacitou tlače za 705 dolárov.

Vzhľadom na zjednodušenú konštrukciu sa tvorcom podarilo zmenšiť počet dielov, z kterých sa Deltaprintr skladá. Tlačiareň je rýchla, má rozlíšenie 100 mikrometrov a automatickú kalibráciu, navyše dokáže tlačiť aj väčšie predmety ako porovnateľné modely.

deltaprintr_schema.png

Kľúčové sú aj prevádzkové náklady na vytvorenie 3D objektov ktoré by mali byť rádovo nižšie ako pri iných porovnateľných modeloch - 0,73 USD vs 5,36 USD na kubický palec.

Hoci autori ju určili predovšetkým pre vzdelávacie inštitúcie ako pomôcku pri vyučovaní, mala by sa objaviť aj na masovom trhu.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá