Image
2.1.2014 0 Comments

Študenti vytvorili cenovo dostupnú nízko nákladovú 3D tlačiareň a na Kickstartere zožali úspech

deltaprintr.jpg Americkým študentom chýbala v škole cenovo dostupná 3D tlačiareň, a tak sa rozhodli jednu vytvoriť.

„Máme síce v škole tlačiareň na báze lasera a 3D prášku, ale jedno balenie prášku stojí 500 dolárov a vydrží len na jeden až dva odtlačky," povedal Shai Schechter, jeden z autorov novej lacnej 3D tlačiarne. „Ešte nikdy nebola použitá, pretože je to veľmi drahé."

Preto sa spolu s tromi priateľmi rozhodol vytvoriť 3D tlačiareň, ktorá namiesto drahého prášku využíva plast. Svoj projekt nízkonákladovej 3D tlačiarne Deltaprintr predstavili na portáli Kickstarter , kde zožal veľký úspech. Plánovaná suma 195 000 dolárov bola už prekročená, v súčasnosti sa zozbieralo už viac ako 230 000 dolárov, no do konca kampane ešte chýba niekoľko dní. Napokon sa tomu ani nemožno veľmi čudovať.

deltraprintr_products.png

Zatiaľ čo nová tlačiareň 3D MakerBot stojí 2000 dolárov, cena Deltaprintr je oveľa nižšia - 475 dolárov pri dodávke nezmontovanej tlačiarne (dodáva sa k nej podrobný montážny návod) alebo 685 dolárov za zostavené zariadenie, vysoké asi 60 cm. K dispozícii je aj extra veľké vyhotovenie s výškou okolo 75 cm s dvojnásobnou kapacitou tlače za 705 dolárov.

Vzhľadom na zjednodušenú konštrukciu sa tvorcom podarilo zmenšiť počet dielov, z kterých sa Deltaprintr skladá. Tlačiareň je rýchla, má rozlíšenie 100 mikrometrov a automatickú kalibráciu, navyše dokáže tlačiť aj väčšie predmety ako porovnateľné modely.

deltaprintr_schema.png

Kľúčové sú aj prevádzkové náklady na vytvorenie 3D objektov ktoré by mali byť rádovo nižšie ako pri iných porovnateľných modeloch - 0,73 USD vs 5,36 USD na kubický palec.

Hoci autori ju určili predovšetkým pre vzdelávacie inštitúcie ako pomôcku pri vyučovaní, mala by sa objaviť aj na masovom trhu.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá