Image
6.4.2016 0 Comments

Strategické partnerstvo Huawei a Leica prinesie kvalitnejšie fotografovanie smartfónmi

Spoločnosti Huawei Consumer Business Group a Leica Camera AG nedávno oznámili nadviazanie strategického partnerstva v rámci technologických inovácií v oblasti zdokonalenia fotografovania smartfónmi.

Leica Camera vyrába už viac ako 100 rokov prvotriedne optické šošovky a kvalitné odľahčené fotoaparáty, oceňované najmä priekopníkmi pouličnej fotografie. Fotoaparáty Leica, dobre známe svojou „červenou bodkou“, priťahujú vďaka dômyselnému optickému a remeselnému spracovaniu stále nové generácie používateľov.

Šošovky Leica sú celosvetovo oceňované pre vysokú kvalitu obrazu fotografií a ich vernosť realite. To všetko súvisí s vysokým rozlíšením a so schopnosťou korekcie obrazu, ktorou šošovky disponujú. Fotografie navyše pôsobia trojrozmerným dojmom a majú verné farby. V praxi hovoríme o správnej ostrosti a kontraste. Oblasti zaostrenia sú ostré a jasné, zatiaľ čo oblasti mimo zaostrenia sú jemné a rozmazané. Šošovky navyše zachytia aj mikrodetaily v tmavých oblastiach bez preexponovania ostatných oblastí a spôsobujú bohatú sýtosť farieb.

Leica využíva nízkokontrastné šošovky, ktoré fotografiám v rámci tonálneho rozsahu dodávajú viac detailov. Optika a technológia šošoviek Leica zaisťujú väčšiu kontrolu svetla a potláčajú vysoký jas, čím dodávajú fotografiám vyššie detaily a väčšiu sýtosť farieb. Ďalšia výhoda fotografovania fotoaparátom Leica je väčší priestor na úpravy fotografií vďaka formátu Leica RAW, ktorý je tolerantnejší než formát RAW pri fotoaparátoch iných značiek. V postprodukcii tak majú používatelia väčší priestor na farebné úpravy.

Leica Camera AG nie je iba výrobca fotoaparátov, ale tradičná značka, ktorá vytvára nadčasové hodnoty. Každá šošovka je ručne vyrobená odborným tímom. Vďaka vysokému úsiliu venovanému výrobe takých kvalitných zariadení nečudo, že sa predávajú aj za vyššie ceny ako konkurenčné značky. Aj napriek rýchlemu rozvoju technológií v oblasti fotoaparátov patrí zariadenie Leica stále k špičke v odvetví.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá