Image
6.4.2016 0 Comments

Strategické partnerstvo Huawei a Leica prinesie kvalitnejšie fotografovanie smartfónmi

Spoločnosti Huawei Consumer Business Group a Leica Camera AG nedávno oznámili nadviazanie strategického partnerstva v rámci technologických inovácií v oblasti zdokonalenia fotografovania smartfónmi.

Leica Camera vyrába už viac ako 100 rokov prvotriedne optické šošovky a kvalitné odľahčené fotoaparáty, oceňované najmä priekopníkmi pouličnej fotografie. Fotoaparáty Leica, dobre známe svojou „červenou bodkou“, priťahujú vďaka dômyselnému optickému a remeselnému spracovaniu stále nové generácie používateľov.

Šošovky Leica sú celosvetovo oceňované pre vysokú kvalitu obrazu fotografií a ich vernosť realite. To všetko súvisí s vysokým rozlíšením a so schopnosťou korekcie obrazu, ktorou šošovky disponujú. Fotografie navyše pôsobia trojrozmerným dojmom a majú verné farby. V praxi hovoríme o správnej ostrosti a kontraste. Oblasti zaostrenia sú ostré a jasné, zatiaľ čo oblasti mimo zaostrenia sú jemné a rozmazané. Šošovky navyše zachytia aj mikrodetaily v tmavých oblastiach bez preexponovania ostatných oblastí a spôsobujú bohatú sýtosť farieb.

Leica využíva nízkokontrastné šošovky, ktoré fotografiám v rámci tonálneho rozsahu dodávajú viac detailov. Optika a technológia šošoviek Leica zaisťujú väčšiu kontrolu svetla a potláčajú vysoký jas, čím dodávajú fotografiám vyššie detaily a väčšiu sýtosť farieb. Ďalšia výhoda fotografovania fotoaparátom Leica je väčší priestor na úpravy fotografií vďaka formátu Leica RAW, ktorý je tolerantnejší než formát RAW pri fotoaparátoch iných značiek. V postprodukcii tak majú používatelia väčší priestor na farebné úpravy.

Leica Camera AG nie je iba výrobca fotoaparátov, ale tradičná značka, ktorá vytvára nadčasové hodnoty. Každá šošovka je ručne vyrobená odborným tímom. Vďaka vysokému úsiliu venovanému výrobe takých kvalitných zariadení nečudo, že sa predávajú aj za vyššie ceny ako konkurenčné značky. Aj napriek rýchlemu rozvoju technológií v oblasti fotoaparátov patrí zariadenie Leica stále k špičke v odvetví.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá