Image
6.4.2016 0 Comments

Strategické partnerstvo Huawei a Leica prinesie kvalitnejšie fotografovanie smartfónmi

Spoločnosti Huawei Consumer Business Group a Leica Camera AG nedávno oznámili nadviazanie strategického partnerstva v rámci technologických inovácií v oblasti zdokonalenia fotografovania smartfónmi.

Leica Camera vyrába už viac ako 100 rokov prvotriedne optické šošovky a kvalitné odľahčené fotoaparáty, oceňované najmä priekopníkmi pouličnej fotografie. Fotoaparáty Leica, dobre známe svojou „červenou bodkou“, priťahujú vďaka dômyselnému optickému a remeselnému spracovaniu stále nové generácie používateľov.

Šošovky Leica sú celosvetovo oceňované pre vysokú kvalitu obrazu fotografií a ich vernosť realite. To všetko súvisí s vysokým rozlíšením a so schopnosťou korekcie obrazu, ktorou šošovky disponujú. Fotografie navyše pôsobia trojrozmerným dojmom a majú verné farby. V praxi hovoríme o správnej ostrosti a kontraste. Oblasti zaostrenia sú ostré a jasné, zatiaľ čo oblasti mimo zaostrenia sú jemné a rozmazané. Šošovky navyše zachytia aj mikrodetaily v tmavých oblastiach bez preexponovania ostatných oblastí a spôsobujú bohatú sýtosť farieb.

Leica využíva nízkokontrastné šošovky, ktoré fotografiám v rámci tonálneho rozsahu dodávajú viac detailov. Optika a technológia šošoviek Leica zaisťujú väčšiu kontrolu svetla a potláčajú vysoký jas, čím dodávajú fotografiám vyššie detaily a väčšiu sýtosť farieb. Ďalšia výhoda fotografovania fotoaparátom Leica je väčší priestor na úpravy fotografií vďaka formátu Leica RAW, ktorý je tolerantnejší než formát RAW pri fotoaparátoch iných značiek. V postprodukcii tak majú používatelia väčší priestor na farebné úpravy.

Leica Camera AG nie je iba výrobca fotoaparátov, ale tradičná značka, ktorá vytvára nadčasové hodnoty. Každá šošovka je ručne vyrobená odborným tímom. Vďaka vysokému úsiliu venovanému výrobe takých kvalitných zariadení nečudo, že sa predávajú aj za vyššie ceny ako konkurenčné značky. Aj napriek rýchlemu rozvoju technológií v oblasti fotoaparátov patrí zariadenie Leica stále k špičke v odvetví.

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá