Image
17.1.2013 0 Comments

Stopalcový TV prijímač prináša full HD pomocou lasera

Laserovú televíziu s uhlopriečkou 100 palcov predstavila na veľtrhu CES v Las Vegas spoločnosť LG Electronics. Systém domáceho kina (model LG HECTO) poskytuje výhody Smart TV a Digital TV, obsahuje displej a externú projekčnú jednotku UST (Ultra Short Throw), schopnú zobrazenia na extrémne krátku vzdialenosť.

LG_Curved_OLED_TV.jpg

Laserový TV prijímač s full HD rozlíšením 1080p a pomerom dynamického kontrastu 10 000 000:1 poskytuje obraz, ktorý je výrazný tak v tmavom, ako aj vo svetlejšom prostredí.

Súčasťou systému je aj digitálny TV tuner a používatelia sa môžu ľahko pripojiť k sociálnym sieťam a využívať služby videa na želanie (VoD), ako je Netflix v zóne LG Premium Content. Televízor tiež umožňuje správu osobného obsahu, napríklad fotografií, domáceho videa a hudobných knižníc prostredníctvom LG Cloud.

Laserový TV prijímač má v projekčnej jednotke vstavané dva 10 W reproduktory, ktoré umocňujú virtuálny zvukový efekt surround.

Projekčný systém založený na laserovom princípe používa v projekčnej jednotke špeciálnu lampu bez použitia ortuti. Jej životnosť pritom dosahuje 25-tisíc hodín, čo je päťkrát viac ako pri klasických ortuťových lampách.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá