Image
17.1.2013 0 Comments

Stopalcový TV prijímač prináša full HD pomocou lasera

Laserovú televíziu s uhlopriečkou 100 palcov predstavila na veľtrhu CES v Las Vegas spoločnosť LG Electronics. Systém domáceho kina (model LG HECTO) poskytuje výhody Smart TV a Digital TV, obsahuje displej a externú projekčnú jednotku UST (Ultra Short Throw), schopnú zobrazenia na extrémne krátku vzdialenosť.

LG_Curved_OLED_TV.jpg

Laserový TV prijímač s full HD rozlíšením 1080p a pomerom dynamického kontrastu 10 000 000:1 poskytuje obraz, ktorý je výrazný tak v tmavom, ako aj vo svetlejšom prostredí.

Súčasťou systému je aj digitálny TV tuner a používatelia sa môžu ľahko pripojiť k sociálnym sieťam a využívať služby videa na želanie (VoD), ako je Netflix v zóne LG Premium Content. Televízor tiež umožňuje správu osobného obsahu, napríklad fotografií, domáceho videa a hudobných knižníc prostredníctvom LG Cloud.

Laserový TV prijímač má v projekčnej jednotke vstavané dva 10 W reproduktory, ktoré umocňujú virtuálny zvukový efekt surround.

Projekčný systém založený na laserovom princípe používa v projekčnej jednotke špeciálnu lampu bez použitia ortuti. Jej životnosť pritom dosahuje 25-tisíc hodín, čo je päťkrát viac ako pri klasických ortuťových lampách.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá