Image
3.9.2015 0 Comments

Stop dopingu! Hráčov počítačových hier budú počas turnajov testovať

Po vyjadrení hráča Counter-Strike: Global Offensive Koryho Friesena, že všetci hráči z jeho tímu užívali počas turnajov psychostimulujúcu látku Adderall, sa organizácia Electronic Sports League rozhodla zaviesť nové antidopingové pravidlá. Počas turnaja v Kolíne nad Rýnom podrobí dopingovým testom náhodne vybraných hráčov počítačových hier.

Počas zápasov bude zakázaný doping, ktorý by súťažiacim zabezpečil zlepšenie koncentrácie či zvýšenie mentálnej bdelosti. Červenú dostanú všetky povzbudzujúce prostriedky, ktoré sú podľa pravidiel antidopingovej organizácie WADA nepovolené v oblasti športu.

Testy budú realizované len zo slín, nie z moču alebo krvi. Na rozdiel od športovcov, testovanie hráčov nebude vykonávané počas príprav pred samotným turnajom, keďže zatiaľ nie je známe, že by takéto prípravky dokázali zvýšiť výkon hráčov videohier dlhodobo.


Hráči s pozitívnym dopingovým nálezom budú buď z turnaja vylúčení, alebo im budú strhnuté body či výhry. Za najzávažnejšie priestupky im bude hroziť zákaz účasti na turnajoch po dobu maximálne dvoch rokov.

Zdroj: independent.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá