Image
17.10.2012 0 Comments

Steve Wozniak vyčíta vedeniu Applu arogantnosť

wozniak_58_jpg.jpg Spoluzakladateľ Applu Steve Wozniak v rozhovore pre server TechCentral opäť podrobil kritike súčasné vedenie firmy. Vyčítal spoločnosti arogantný prístup, keď sa rozhodla nedržať sa predstavy Steva Jobsa, ktorý vždy odmietal zmenu rozmerov displeja iPhonu.

„Časť môjho ja si želá, aby Apple nebol taký... (na chvíľu sa odmlčal) arogantný... a prial by som si, aby urobil malú aj veľkú verziu iPhonu," povedal Wozniak, „aby zachoval rovnaký pomer strán, ale rástol iným spôsobom."

„Apple klame sám seba a hovorí, že tu môžete na všetko dosiahnuť jedným palcom, ja nevidím, že by mal niekto problém s používaním aj väčších obrazoviek."

Konkurencia totiž ponúka väčšie displeje - Samsung Galaxy SIII má 4,8-palcový, zatiaľ čo iPhone 5 iba 4-palcový. Zväčšením displeja sa vraj Apple neusiluje vyjsť v ústrety používateľom, ale je to obranný krok, pretože všetci ostatní už majú väčšie displeje. No nie všetci ľudia chcú rovnakú vec, niektorým sa páčia veľké, iným menšie displeje. Preto by bol Apple urobil lepšie, keby ponúkol dve verzie iPhonu.

Sám priznáva, že mu prekáža, ak príde do predajne s telefónmi a vidí smartfóny od konkurenčných výrobcov s väčšími displejmi, ako má iPhone. „Ak porovnávate veľkosť obrazoviek priamo pred sebou, máte pocit, že s väčšou obrazovkou dostávate viac."

Zdroj: http://www.techcentral.co.za/wozniak-laments-closed-apple/35466/


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá