Image
17.10.2012 0 Comments

Steve Wozniak vyčíta vedeniu Applu arogantnosť

wozniak_58_jpg.jpg Spoluzakladateľ Applu Steve Wozniak v rozhovore pre server TechCentral opäť podrobil kritike súčasné vedenie firmy. Vyčítal spoločnosti arogantný prístup, keď sa rozhodla nedržať sa predstavy Steva Jobsa, ktorý vždy odmietal zmenu rozmerov displeja iPhonu.

„Časť môjho ja si želá, aby Apple nebol taký... (na chvíľu sa odmlčal) arogantný... a prial by som si, aby urobil malú aj veľkú verziu iPhonu," povedal Wozniak, „aby zachoval rovnaký pomer strán, ale rástol iným spôsobom."

„Apple klame sám seba a hovorí, že tu môžete na všetko dosiahnuť jedným palcom, ja nevidím, že by mal niekto problém s používaním aj väčších obrazoviek."

Konkurencia totiž ponúka väčšie displeje - Samsung Galaxy SIII má 4,8-palcový, zatiaľ čo iPhone 5 iba 4-palcový. Zväčšením displeja sa vraj Apple neusiluje vyjsť v ústrety používateľom, ale je to obranný krok, pretože všetci ostatní už majú väčšie displeje. No nie všetci ľudia chcú rovnakú vec, niektorým sa páčia veľké, iným menšie displeje. Preto by bol Apple urobil lepšie, keby ponúkol dve verzie iPhonu.

Sám priznáva, že mu prekáža, ak príde do predajne s telefónmi a vidí smartfóny od konkurenčných výrobcov s väčšími displejmi, ako má iPhone. „Ak porovnávate veľkosť obrazoviek priamo pred sebou, máte pocit, že s väčšou obrazovkou dostávate viac."

Zdroj: http://www.techcentral.co.za/wozniak-laments-closed-apple/35466/


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá