Image
17.10.2012 0 Comments

Steve Wozniak vyčíta vedeniu Applu arogantnosť

wozniak_58_jpg.jpg Spoluzakladateľ Applu Steve Wozniak v rozhovore pre server TechCentral opäť podrobil kritike súčasné vedenie firmy. Vyčítal spoločnosti arogantný prístup, keď sa rozhodla nedržať sa predstavy Steva Jobsa, ktorý vždy odmietal zmenu rozmerov displeja iPhonu.

„Časť môjho ja si želá, aby Apple nebol taký... (na chvíľu sa odmlčal) arogantný... a prial by som si, aby urobil malú aj veľkú verziu iPhonu," povedal Wozniak, „aby zachoval rovnaký pomer strán, ale rástol iným spôsobom."

„Apple klame sám seba a hovorí, že tu môžete na všetko dosiahnuť jedným palcom, ja nevidím, že by mal niekto problém s používaním aj väčších obrazoviek."

Konkurencia totiž ponúka väčšie displeje - Samsung Galaxy SIII má 4,8-palcový, zatiaľ čo iPhone 5 iba 4-palcový. Zväčšením displeja sa vraj Apple neusiluje vyjsť v ústrety používateľom, ale je to obranný krok, pretože všetci ostatní už majú väčšie displeje. No nie všetci ľudia chcú rovnakú vec, niektorým sa páčia veľké, iným menšie displeje. Preto by bol Apple urobil lepšie, keby ponúkol dve verzie iPhonu.

Sám priznáva, že mu prekáža, ak príde do predajne s telefónmi a vidí smartfóny od konkurenčných výrobcov s väčšími displejmi, ako má iPhone. „Ak porovnávate veľkosť obrazoviek priamo pred sebou, máte pocit, že s väčšou obrazovkou dostávate viac."

Zdroj: http://www.techcentral.co.za/wozniak-laments-closed-apple/35466/


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá